Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: Scholz verhinderde benoeming Von der Leyen als NAVO-baas

Krant: Scholz verhinderde benoeming Von der Leyen als NAVO-baas

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz heeft eind vorig jaar de benoeming tegengehouden van voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie tot secretaris-generaal van de NAVO. Dat meldt de Duitse krant Welt am Sonntag op basis van verschillende hoge EU-functionarissen en topdiplomaten.

De Amerikaanse buitenlandminister Antony Blinken zou haar benoeming hebben voorgelegd aan president Joe Biden. Die sprak Scholz over het idee, maar de bondskanselier zou er niet voor te porren zijn geweest. De functie is volgens de SPD-politicus te belangrijk om aan een christendemocraat uit Duitsland over te laten. Ook is ze in zijn ogen te kritisch over Moskou, wat op lange termijn een nadeel kan zijn.

Von der Leyen heeft zich de afgelopen tijd regelmatig uitgelaten over de oorlog in Oekraïne en de strijd in de Gazastrook. Dat zij zich uitspreekt over buitenlands beleid wekt irritatie op bij EU-Raadsvoorzitter Charles Michel en EU-hoofddiplomaat Josep Borrell.

Ondertussen nemen de kansen van premier Mark Rutte toe om de nieuwe NAVO-baas te worden, schrijft de Duitse krant. 21 landen hebben hun steun voor hem uitgesproken en na de Veiligheidsconferentie in München, die dit weekend wordt gehouden, zullen er waarschijnlijk nog een paar extra volgen.

Meer uit Buitenland

VS vallen opnieuw vermeende drugsboot aan in Caribisch gebied

TAMPA (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdag een aanval uitgevoerd op een vaartuig in het Caribisch gebied. Daarbij kwamen vier mensen om het leven, zo meldt het US Southern Command (SOUTHCOM) dat verantwoordelijk is voor de regio op X.

1 uur geleden
Nigeria stelt commissie in om dood gevangenen te onderzoeken

LAGOS (ANP/AFP) - De Nigeriaanse regering heeft een onafhankelijke commissie ingesteld om de dood van 37 mensen die omkwamen in een detentiecentrum in Centraal-Nigeria te onderzoeken, zo meldt de Nigeriaanse minister van Binnenlandse Zaken zaterdag.

2 uur geleden
Twee Duitsers aangehouden voor ophangen nepkunstwerken in Louvre

PARIJS (ANP/AFP) - Twee Duitsers zijn zaterdag aangehouden in Parijs, omdat ze met plakband twee schilderijen hadden opgehangen in het Louvre, melden bronnen bij de politie. Ze hingen de nepkunstwerken op in de zaal waar ook de Mona Lisa hangt. Er ontstond lichte schade aan de muren van de historische zaal.

5 uur geleden
Houthi's claimen aanvallen op Saudi-Arabië

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi-beweging zegt aanvallen te hebben uitgevoerd op de Saudische hoofdstad Riyad en olie-installaties in de havenstad Yanbu. Eerder werden explosies in Riyad gemeld.

7 uur geleden
Trump kondigt oprichting AI Force en komst 'AI-tsaar' aan

WASHINGTON (ANP) - De VS gaan een "AI Force" oprichten, kondigt Donald Trump aan op zijn platform Truth Social. Ook stelt de Amerikaanse president binnenkort een "AI-tsaar" aan,

8 uur geleden
Ebolavaccin in Congo getest op zorgpersoneel

KINSHASA (ANP/AFP) - In de Democratische Republiek Congo begint een nieuwe vaccinatiecampagne in de hoop de ebola-uitbraak in het land te kunnen indammen.

8 uur geleden
Hoogste NAVO-militair verzekert dat Europa gaten VS kan dichten

KOPENHAGEN (ANP) - De Europese NAVO-landen kunnen de gaten dichten die mogelijk vertrekkende Amerikaanse troepen laten vallen, verzekert de hoogste militair van de NAVO. "Een volwassen alliantie moet gewoon de gaten kunnen vullen", zegt voorzitter Giuseppe Cavo Dragone van de topmilitairen van de NAVO-landen. "En dat zijn we aan het doen."

10 uur geleden