Krant: Scholz verhinderde benoeming Von der Leyen als NAVO-baas
BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz heeft eind vorig jaar de benoeming tegengehouden van voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie tot secretaris-generaal van de NAVO. Dat meldt de Duitse krant Welt am Sonntag op basis van verschillende hoge EU-functionarissen en topdiplomaten.
De Amerikaanse buitenlandminister Antony Blinken zou haar benoeming hebben voorgelegd aan president Joe Biden. Die sprak Scholz over het idee, maar de bondskanselier zou er niet voor te porren zijn geweest. De functie is volgens de SPD-politicus te belangrijk om aan een christendemocraat uit Duitsland over te laten. Ook is ze in zijn ogen te kritisch over Moskou, wat op lange termijn een nadeel kan zijn.
Von der Leyen heeft zich de afgelopen tijd regelmatig uitgelaten over de oorlog in Oekraïne en de strijd in de Gazastrook. Dat zij zich uitspreekt over buitenlands beleid wekt irritatie op bij EU-Raadsvoorzitter Charles Michel en EU-hoofddiplomaat Josep Borrell.
Ondertussen nemen de kansen van premier Mark Rutte toe om de nieuwe NAVO-baas te worden, schrijft de Duitse krant. 21 landen hebben hun steun voor hem uitgesproken en na de Veiligheidsconferentie in München, die dit weekend wordt gehouden, zullen er waarschijnlijk nog een paar extra volgen.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/AFP/DPA) - De Poolse autoriteiten hebben een terrorismeonderzoek geopend nadat zes mensen waren gedood in Krakau. Dat staat in een verklaring van het Openbaar Ministerie.
34 minuten geledenKRAKAU (ANP/AFP) - De Poolse autoriteiten hebben opgeroepen om bloed te doneren voor een agent die gewond raakte bij de dodelijke schietpartij in Krakau. Op sociale media circuleren beelden waarop te zien is dat die politieman ondanks zijn eigen verwondingen de aanvaller confronteert.
2 uur geledenKRAKAU (ANP/DPA/AFP) - De lichamen die zijn aangetroffen in de woning van de man die het vuur opende in Krakau, zijn de ouders en zus van de schutter. Ze leken volgens de politie schotwonden te hebben.
2 uur geledenKRAKAU (ANP/DPA) - Meerdere koetsiers die met paardenkoetsen door Krakau rijden, raakten ernstig gewond bij de schietpartij in de stad. Dat meldde hun brancheorganisatie. De paarden liepen alleen lichte verwondingen op.
3 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/RTR) - De Saudische hoofdstad Riyad is opnieuw onder vuur genomen. Er waren harde explosies te horen en getuigen zeggen dat het financiële district is getroffen. Daar zou een gebouw van staatsoliegigant Aramco schade hebben opgelopen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een vrouw uit New York heeft voor 40.000 dollar (36.000 euro) aan verkeersboetes gekregen. Haar gepersonaliseerde kentekenplaat lijkt de reden te zijn, schrijft de krant The New York Times.
4 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Door een aardbeving met een kracht van 5.7 in het midden van Japan zijn zondag zeker 24 mensen gewond geraakt, melden lokale media. De beving veroorzaakte schade aan gebouwen en hinder voor het treinverkeer. Er zijn geen doden gemeld.
4 uur geleden