Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: Samsung stelt ingebruikname Amerikaanse chipfabriek uit

Krant: Samsung stelt ingebruikname Amerikaanse chipfabriek uit

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Elektronicaconcern Samsung heeft de ingebruikname van een nieuwe chipfabriek in Texas uitgesteld. Dat meldt de Zuid-Koreaanse krant Seoul Economic Daily op basis van uitlatingen van een Samsung-bestuurder op een bijeenkomst in San Francisco. Het nieuws is een domper voor de Amerikaanse regering van president Joe Biden, die de chipproductie in het land juist snel wil vergroten.

Samsung begint nu waarschijnlijk pas in 2025 met massaproductie op de locatie in Taylor, Texas. Eerder was het plan om de fabriek, waarmee 17 miljard dollar aan investeringen is gemoeid, al in de tweede helft van volgend jaar op te starten.

Biden vindt het belangrijk dat de Verenigde Staten meer zelfvoorzienend worden als het gaat om de productie van chips. Daarmee zou kunnen worden voorkomen dat het land weer te maken krijgt met een groot chiptekort zoals in 2021 gebeurde. Dat tekort heeft Amerikaanse bedrijven honderden miljarden aan inkomsten gekost.

Ingebruikname na verkiezingen

Maar door problemen rond het verlenen van milieuvergunningen en langzame besluitvorming over het bieden van financiële steun, heeft de president nog weinig succes geboekt. Ruim een jaar nadat hij de Chips Act heeft ondertekend, waarin hij 100 miljard dollar toezegde voor de komst van nieuwe halfgeleiderfabrieken, heeft zijn regering maar één subsidie toegekend. Dat ging om 35 miljoen dollar voor het Britse lucht- en ruimtevaartbedrijf BAE Systems.

De vertraging bij Samsung is extra zuur voor Biden omdat de ingebruikname van de fabriek nu pas plaats zal vinden na de Amerikaanse presidentsverkiezingen van volgend jaar. Daardoor kan hij in de race om het presidentschap dus nog niet pronken met behaalde resultaten. Eerder besloot Samsungs grotere rivaal TSMC uit Taiwan ook al om de productie in een nieuwe fabriek in Arizona uit te stellen tot 2025. Dat uitstel had te maken met een tekort aan gespecialiseerde bouwvakkers en machine-installatietechnici.

Meer uit Financieel

Banco BPM wil fuseren met oudste bank ter wereld

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De grotere Italiaanse bank Banco BPM heeft aan rivaal Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld, een fusie tussen gelijken voorgesteld. Als dit tot een samenvoeging leidt, zou dat de op een na grootste bankgroep van Italië opleveren, met een beurswaarde van meer dan 50 miljard euro.

7 uur geleden
Oliekartel OPEC schroeft productiedoelen verder op ondanks oorlog

WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland hebben zondag voor de vierde maand op rij besloten hun productiedoelen voor olieproductie op te schroeven. Ze voegen wederom 188.000 vaten olie per dag toe aan hun productiedoelstelling. Het gaat wel om een symbolische verhoging, aangezien de Straat van Hormuz zo goed als afgesloten is en de olielveringen ernstig zijn verstoord.

8 uur geleden
Air France-KLM open voor gesprekken over mogelijke easyJet-deal

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Air France-KLM-topman Ben Smith heeft laten doorschemeren dat hij bereid is om een mogelijke betrokkenheid bij een bod op easyJet te overwegen. Volgens persbureau Bloomberg heeft hij gezegd dat hij een telefoontje van de potentiële koper Castlelake zou aannemen, mocht de Amerikaanse investeringsmaatschappij met een voorstel komen.

9 uur geleden
IATA: productie duurzame vliegtuigbrandstof komt niet op gang

RIO DE JANEIRO (ANP) - De productie van duurzamere vliegtuigbrandstof, ofwel sustainable aviation fuel (SAF), komt wereldwijd amper van de grond. Daarop heeft de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA dit weekend gewezen op een conferentie in Brazilië. De belangenclub waarschuwde dat doelstellingen voor luchtvaartmaatschappijen om meer gebruik hiervan te maken zo in gevaar komen.

10 uur geleden
China wil slankere elektrische auto's

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil slankere elektrische auto's, na jaren waarin grotere accu's en de groeiende vraag naar ruimte en functies personenwagens aanzienlijk groter en zwaarder hebben gemaakt. Dat meldde de Chinese staatszender CCTV zondag.

11 uur geleden
Van Oostrom: bezuinigingen sociale zekerheid hopelijk niet nodig

HILVERSUM (ANP) - Werkgeversvoorman Coen van Oostrom hoopt dat bezuinigingen op de sociale zekerheid in Nederland niet nodig zijn en dat het mogelijk is om andere oplossingen te vinden. Dat heeft de VNO-NCW-voorzitter gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag. Hij wil met de vakbonden kijken hoe het systeem van sociale zekerheid "efficiënter" geregeld kan worden.

13 uur geleden
FT: OpenAI plant ingrijpende vernieuwing van ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - OpenAI is van plan zijn chatbot ChatGPT ingrijpend te vernieuwen. Het Amerikaanse techbedrijf wil er een "superapp" van maken met programmeertools en zogenoemde AI-agents om de omzet te verhogen in aanloop naar een mogelijke beursgang, meldt zakenkrant Financial Times zondag op basis van ingewijden.

15 uur geleden