Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: Samsung stelt ingebruikname Amerikaanse chipfabriek uit

Krant: Samsung stelt ingebruikname Amerikaanse chipfabriek uit

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Elektronicaconcern Samsung heeft de ingebruikname van een nieuwe chipfabriek in Texas uitgesteld. Dat meldt de Zuid-Koreaanse krant Seoul Economic Daily op basis van uitlatingen van een Samsung-bestuurder op een bijeenkomst in San Francisco. Het nieuws is een domper voor de Amerikaanse regering van president Joe Biden, die de chipproductie in het land juist snel wil vergroten.

Samsung begint nu waarschijnlijk pas in 2025 met massaproductie op de locatie in Taylor, Texas. Eerder was het plan om de fabriek, waarmee 17 miljard dollar aan investeringen is gemoeid, al in de tweede helft van volgend jaar op te starten.

Biden vindt het belangrijk dat de Verenigde Staten meer zelfvoorzienend worden als het gaat om de productie van chips. Daarmee zou kunnen worden voorkomen dat het land weer te maken krijgt met een groot chiptekort zoals in 2021 gebeurde. Dat tekort heeft Amerikaanse bedrijven honderden miljarden aan inkomsten gekost.

Ingebruikname na verkiezingen

Maar door problemen rond het verlenen van milieuvergunningen en langzame besluitvorming over het bieden van financiële steun, heeft de president nog weinig succes geboekt. Ruim een jaar nadat hij de Chips Act heeft ondertekend, waarin hij 100 miljard dollar toezegde voor de komst van nieuwe halfgeleiderfabrieken, heeft zijn regering maar één subsidie toegekend. Dat ging om 35 miljoen dollar voor het Britse lucht- en ruimtevaartbedrijf BAE Systems.

De vertraging bij Samsung is extra zuur voor Biden omdat de ingebruikname van de fabriek nu pas plaats zal vinden na de Amerikaanse presidentsverkiezingen van volgend jaar. Daardoor kan hij in de race om het presidentschap dus nog niet pronken met behaalde resultaten. Eerder besloot Samsungs grotere rivaal TSMC uit Taiwan ook al om de productie in een nieuwe fabriek in Arizona uit te stellen tot 2025. Dat uitstel had te maken met een tekort aan gespecialiseerde bouwvakkers en machine-installatietechnici.

Meer uit Financieel

Legale gokbranche klaagt Meta aan om reclame illegale goksites

DEN HAAG (ANP) - De brancheorganisatie voor legale goksites sleept Meta voor de rechter. Volgens de Vergunde Nederlandse Online Kansspelaanbieders (VNLOK) zijn negen van de tien gokadvertenties op Facebook afkomstig van illegale sites. Ook op Instagram zouden illegale aanbieders veel adverteren. De koepel klaagt daar al langer over.

4 uur geleden
Krant: Franse regering wil miljarden ophalen bij bedrijven

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse regering kijkt naar een begrotingswijziging die bedrijven mogelijk 3,5 miljard euro extra zal kosten. De Franse zakenkrant Les Echos meldt op basis van anonieme bronnen dat de regering overweegt om de manier waarop loonheffingskortingen worden berekend te wijzigen. De Franse premier Sébastien Lecornu is van plan volgende week een begrotingsvoorstel voor volgend jaar te presenteren.

11 uur geleden
Historisch lage waterstand van de Rijn bij Keulen

KEULEN (ANP) - Het waterpeil van de Rijn bij Keulen heeft een historisch laag punt bereikt. Het waterpeil staat op 43 centimeter, meldt omroep WDR. Dat is 2 centimeter lager dan het vorige record dat afgelopen augustus werd gevestigd.

13 uur geleden
Britse premier spreekt geen steun uit voor derde baan Heathrow

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse premier Andy Burnham weigerde zondag zijn steun uit te spreken voor een derde start- en landingsbaan op Heathrow Airport. Volgens hem is het een zaak voor mensen die in de omgeving van de Londense luchthaven wonen. Burnhams voorganger, Keir Starmer, liet vorig jaar wel weten de uitbreidingsplannen te steunen.

13 uur geleden
DNB-president Sleijpen roept politiek op tot oplossingen te komen

HILVERSUM (ANP) - De president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen heeft de politiek opgeroepen om snel tot oplossingen te komen. Volgens Sleijpen is de economische groei in Nederland te laag en is het potentieel hoger. Maar daarvoor moet er in Den Haag wel aan oplossingen voor grote problemen worden gewerkt, zei hij zondag bij het televisieprogramma WNL Op Zondag.

15 uur geleden
Vliegverkeer Catania ligt langer stil, KLM boekt om naar Palermo

CATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar de luchthaven van Catania op Sicilië wordt langer stilgelegd. Dat meldt de luchthaven. Alle vertrekkende en binnenkomende vluchten van zondag zijn opgeschort door een uitbarsting van vulkaan Etna. KLM boekt reizigers om naar de luchthaven van Palermo op hetzelfde eiland.

15 uur geleden
Topmannen AI-bedrijven opgeroepen voor Australisch onderzoek

SYDNEY (ANP/RTR) - De topmannen van OpenAI en Anthropic zijn opgeroepen voor een Australisch senaatsonderzoek naar AI. Het onderzoek richt zich op de gevolgen van AI en datacenters voor Australische gemeenschappen en sectoren, en voor het water- en energieverbruik. Deze week werd bekend dat een AI-programma van OpenAI een Australische overheidswebsite is binnengedrongen en daar toegang had tot medische gegevens die niet openbaar zijn.

17 uur geleden