Krant: Rusland werft soldaten onder Jemenitische Houthi's
MOSKOU/SANAA (ANP) - Het Russische leger werft soldaten onder de Jemenitische Houthi's, meldt het Britse dagblad Financial Times. De rekruten zouden moeten worden ingezet in de strijd tegen Oekraïne. Volgens de krant ondersteunt de Houthi-militie in Jemen de rekrutering. Het Russische leger zou al "honderden" Jemenitische huurlingen hebben geworven, aldus de krant.
De Financial Times schrijft dat de mannen naar Rusland worden gelokt met het vooruitzicht op betaald werk en Russisch staatsburgerschap. Eenmaal in Rusland aangekomen worden ze onder dwang ingelijfd bij de Russische strijdkrachten en naar het front in Oekraïne gestuurd. De werving in Jemen zou worden uitgevoerd door een bedrijf dat is opgericht door een prominente Houthi-politicus. De praktijk zou sinds juli gaande zijn, aldus de krant.
Rusland heeft zijn betrekkingen met de Houthi's verdiept, schrijft de Financial Times. Vertegenwoordigers van Moskou zouden al in Jemen zijn voor gesprekken. Gevreesd wordt dat Rusland wapens gaat leveren waarmee de Houthi's schepen voor hun kust effectiever kunnen aanvallen.
De door Iran gesteunde Houthi's vallen sinds de uitbraak van de Gaza-oorlog in oktober 2023 koopvaardijschepen aan die voor de kust van Jemen varen. Ze zeggen dit te doen uit solidariteit met de Palestijnen.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - Het Rode Kruis gaat de hulpverlening in de Democratische Republiek Congo en Oeganda opschalen vanwege een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de DRC. Het gaat vooral om preventie en voorlichting over bescherming tegen het dodelijke virus en de symptomen, meldt de organisatie. Artsen Zonder Grenzen zei eerder op te willen schalen.
1 uur geledenMODENA (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet zondag slachtoffers van een aanrijding in de stad Modena. Een automobilist reed daar in op voetgangers, waarbij acht mensen gewond raakten. De premier zegde een geplande reis naar Cyprus af om de slachtoffers te bezoeken.
2 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnen hebben het hooggerechtshof om toestemming gevraagd om de voormalige politiechef Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) vaardigde een arrestatiebevel tegen hem uit vanwege zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Bij droneaanvallen in de regio Moskou zijn drie mensen om het leven gekomen, heeft de gouverneur van dat deel van Rusland zondag gezegd. Volgens hem ging het om een "grootschalige" aanval op het gebied rond de Russische hoofdstad. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt de aanvallen op X.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.
19 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.
19 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.
20 uur geleden