Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: Rusland werft soldaten onder Jemenitische Houthi's

Krant: Rusland werft soldaten onder Jemenitische Houthi's

MOSKOU/SANAA (ANP) - Het Russische leger werft soldaten onder de Jemenitische Houthi's, meldt het Britse dagblad Financial Times. De rekruten zouden moeten worden ingezet in de strijd tegen Oekraïne. Volgens de krant ondersteunt de Houthi-militie in Jemen de rekrutering. Het Russische leger zou al "honderden" Jemenitische huurlingen hebben geworven, aldus de krant.

De Financial Times schrijft dat de mannen naar Rusland worden gelokt met het vooruitzicht op betaald werk en Russisch staatsburgerschap. Eenmaal in Rusland aangekomen worden ze onder dwang ingelijfd bij de Russische strijdkrachten en naar het front in Oekraïne gestuurd. De werving in Jemen zou worden uitgevoerd door een bedrijf dat is opgericht door een prominente Houthi-politicus. De praktijk zou sinds juli gaande zijn, aldus de krant.

Rusland heeft zijn betrekkingen met de Houthi's verdiept, schrijft de Financial Times. Vertegenwoordigers van Moskou zouden al in Jemen zijn voor gesprekken. Gevreesd wordt dat Rusland wapens gaat leveren waarmee de Houthi's schepen voor hun kust effectiever kunnen aanvallen.

De door Iran gesteunde Houthi's vallen sinds de uitbraak van de Gaza-oorlog in oktober 2023 koopvaardijschepen aan die voor de kust van Jemen varen. Ze zeggen dit te doen uit solidariteit met de Palestijnen.

Meer uit Buitenland

Merz erkent zorgen België over Russisch geld voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De Duitse regeringsleider Friedrich Merz erkent de Belgische bezorgdheid over de inzet van bevroren Russisch geld voor Oekraïne. Alle landen moeten hetzelfde risico dragen, zei de bondskanselier na overleg met de Belgische premier Bart De Wever en Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen.

3 uur geleden
Toparchitect Frank Gehry (Guggenheim Bilbao) overleden

NEW YORK (ANP) - De Canadees-Amerikaanse toparchitect Frank Gehry is op 96-jarige leeftijd overleden, meldt The New York Times. Hij ontwierp onder meer het Guggenheim-museum in het Noord-Spaanse Bilbao. Volgens de krant was hij een van de grootste Amerikaanse architecten.

5 uur geleden
Bolsonaro steunt oudste zoon als presidentskandidaat in 2026

BRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro heeft voor de verkiezingen van volgend jaar zijn steun uitgesproken voor zijn oudste zoon Flávio Bolsonaro als presidentskandidaat. Dat maakte het hoofd van hun Liberale Partij bekend en Flávio heeft dit zelf bevestigd op X.

6 uur geleden
Europarlementariërs: 'gestoord' plan VS is aanval op EU-waarden

BRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs zien de manier waarop de Verenigde Staten de EU heeft afgeschilderd in hun laatste veiligheidsstrategie als een aanval op de Europese waarden en manier van leven. In een Nationale Veiligheidsstrategie stelt de regering-Trump dat het verzet in Europa tegen de gevestigde orde moet worden aangewakkerd en dat radicaal-rechtse bewegingen moeten worden gesteund.

7 uur geleden
Ierland onderzoekt drone-incident rond aankomst vlucht Zelensky

DUBLIN (ANP/AFP) - De Ierse politie onderzoekt een incident met onbekende drones rond de aankomst van het vliegtuig met de Oekraïense president Zelensky in de Ierse hoofdstad Dublin. Regeringsleider Micheál Martin heeft gezegd dat hij is geïnformeerd over drone-activiteiten op de avond van de landing. Later deze maand buigt de Nationale Veiligheidsraad zich over de kwestie, meldt de Ierse omroep RTE.

9 uur geleden
Soedanese stad el-Fasher 'enorme plaats delict'

LONDEN (ANP) - De Soedanese stad el-Fasher is volgens waarnemers 'een enorme plaats delict' met hopen opgestapelde lijken in straten en massagraven. De Rapid Support Forces (RSF) die de stad zes weken geleden innamen, proberen bewijs voor hun massamoorden te vernietigen, meldt de Britse krant The Guardian.

11 uur geleden
België doet mee aan Eurovisie Songfestival

BRUSSEL (ANP) - België doet volgend jaar mee aan het Eurovisie Songfestival. Dat heeft de Franstalige omroep RTBF vrijdag besloten. Wie de Belgische kandidaat wordt, is nog niet bekend.

12 uur geleden