Krant: Rusland werft soldaten onder Jemenitische Houthi's
MOSKOU/SANAA (ANP) - Het Russische leger werft soldaten onder de Jemenitische Houthi's, meldt het Britse dagblad Financial Times. De rekruten zouden moeten worden ingezet in de strijd tegen Oekraïne. Volgens de krant ondersteunt de Houthi-militie in Jemen de rekrutering. Het Russische leger zou al "honderden" Jemenitische huurlingen hebben geworven, aldus de krant.
De Financial Times schrijft dat de mannen naar Rusland worden gelokt met het vooruitzicht op betaald werk en Russisch staatsburgerschap. Eenmaal in Rusland aangekomen worden ze onder dwang ingelijfd bij de Russische strijdkrachten en naar het front in Oekraïne gestuurd. De werving in Jemen zou worden uitgevoerd door een bedrijf dat is opgericht door een prominente Houthi-politicus. De praktijk zou sinds juli gaande zijn, aldus de krant.
Rusland heeft zijn betrekkingen met de Houthi's verdiept, schrijft de Financial Times. Vertegenwoordigers van Moskou zouden al in Jemen zijn voor gesprekken. Gevreesd wordt dat Rusland wapens gaat leveren waarmee de Houthi's schepen voor hun kust effectiever kunnen aanvallen.
De door Iran gesteunde Houthi's vallen sinds de uitbraak van de Gaza-oorlog in oktober 2023 koopvaardijschepen aan die voor de kust van Jemen varen. Ze zeggen dit te doen uit solidariteit met de Palestijnen.
Meer uit Buitenland
NICOSIA (ANP) - De recente incidenten met drones in Letland en Roemenië laten zien dat de dronemuur aan de oostflank van de EU zo snel mogelijk operationeel moet worden. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag op een persconferentie in Nicosia. "We moeten dit serieus nemen", zei de topdiplomaat.
12 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in het Spaanse parlement een toespraak gehouden over verergerende conflicten, toenemende polarisatie en mensenrechtenschendingen. Volgens hem hebben al die zaken de wereld in een diepe crisis gestort, zei hij in een van zijn meest politieke speeches tot nu toe.
17 minuten geledenMANILLA (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Het zuiden van de Filipijnen is getroffen door een aardbeving die minstens 32 mensen het leven heeft gekost. Er zijn ook meer dan 130 gewonden. De beving had volgens Filipijnse informatie een kracht van 7.8.
24 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische strijdkrachten (IDF) verwachten dat de gevechten met Iran enkele dagen zullen duren, schrijft nieuwssite Times of Israel. Het leger zegt ook voorbereid te zijn op een volledige hervatting van de oorlog, nu Iran en Israël elkaar weer aanvallen.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Zanger Patrick Bruel is maandagochtend in Frankrijk in hechtenis genomen voor verhoor in een onderzoek naar beschuldigingen van verkrachting en seksuele mishandeling. Dat melden BFMTV en Franceinfo op basis van justitiële bronnen.
2 uur geledenNICOSIA (ANP) - EU-lidstaten moeten proactiever zijn bij de detectie van drones, vindt Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie). De Europese Commissie is bereid lidstaten te helpen bij het effectiever maken van dronedetectie, maar de lidstaten moeten zelf meer doen, zei Kubilius voor de bijeenkomst van EU-defensieministers in Cyprus.
2 uur geledenRIGA (ANP) - NAVO-vliegtuigen hebben een drone neergehaald die het luchtruim van Letland was binnengedrongen, zegt de Letse krijgsmacht. De actie is waarschijnlijk het werk van de Franse Rafale-gevechtsvliegtuigen die het Baltische land beschermen. De Baltische landen hebben de laatste tijd geregeld te maken met Oekraïense aanvalsdrones die door Rusland worden verstoord.
3 uur geleden