Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: Rusland verkoopt geen olie als prijsplafond genoemd wordt

Krant: Rusland verkoopt geen olie als prijsplafond genoemd wordt

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland gaat de verkoop van olie verbieden aan landen die het prijsplafond van de G7 steunen. Ook als er in een contract wordt verwezen naar een bepaalde grensprijs gaat de verkoop niet door. Dat staat in een presidentieel decreet dat door het Kremlin wordt voorbereid als antwoord op het prijsplafond, meldt de Russische krant Vedomosti.

Het decreet zal tot en met juni volgend jaar van kracht blijven. Contracten die voor 5 december werden gesloten zullen niet door het decreet worden getroffen.

De G7 en de Europese Unie zijn overeengekomen dat bedrijven niet mogen meewerken aan het leveren van olie die voor meer dan 60 dollar per vat is gekocht. Onder meer rederijen en verzekeraars vallen onder die regeling, wat het voor Rusland veel moeilijker maakt om olie te verkopen. Sinds het prijsplafond in werking is, controleert Turkije de verzekeringsbewijzen van olietankers al strenger omdat veel Russische olie vanuit de Zwarte Zee via de Bosporus en Dardanellen wordt uitgevoerd.

Het prijsplafond is niet statisch op 60 dollar, maar wordt elke twee maanden herzien. Doel is om te zorgen dat Rusland niet veel verdient aan de verkoop van olie, maar wel genoeg om de productie op peil te houden. Op die manier moet een inkomstenbron wegvallen waarmee Rusland de oorlog in Oekraïne financiert.

Niet alle landen doen mee aan het prijsplafond. Het idee is evenwel dat ook zij een forse korting kunnen bedingen omdat het prijsplafond van kracht is.

Meer uit Financieel

Grote pensioenfondsen hebben meer geld om pensioenen te betalen

DEN HAAG (ANP) - Grote pensioenfondsen hadden eind vorig jaar meer geld om alle pensioenen te kunnen betalen. Dit laten zorgfonds PFZW, ambtenarenpensioenfonds ABP, metaalfonds PMT, metalektrofonds PME en bpfBOUW weten. Dat komt volgens hen door de gestegen rente.

2 uur geleden
De Hypotheker: doorstroming huizenmarkt komt verder onder druk

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De doorstroming op de woningmarkt komt verder onder druk te staan, stelt De Hypotheker. Dat is het gevolg van aangescherpte hypotheekregels, waardoor het voor ouderen financieel minder interessant wordt om naar een kleinere koopwoning te verhuizen.

2 uur geleden
Elektrische autobouwer Tesla ziet winst flink dalen

AUSTIN (ANP) - De winst van de bouwer van elektrische auto's Tesla is in het afgelopen kwartaal flink gedaald onder druk van lagere verkopen en hogere kosten. Volgens het door Elon Musk geleide bedrijf kwam de nettowinst uit op 840 miljoen dollar, wat 61 procent minder is dan een jaar eerder.

4 uur geleden
Facebook-moederbedrijf Meta voert AI-investeringen nog verder op

MENLO PARK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms gaat dit jaar veel meer geld uitgeven aan datacenters en kunstmatige intelligentie. Dat kwam woensdag naar voren bij de presentatie van de jaarcijfers van het socialemediabedrijf. Daarmee voert Meta de druk flink op in de concurrentiestrijd op het vlak van AI tussen grote techbedrijven.

4 uur geleden
Kleine koersuitslagen op Wall Street na rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koersuitslagen gesloten na het besluit van de Amerikaanse centrale bank om de rente onveranderd te laten, zoals was verwacht. Daarnaast ging de aandacht op Wall Street uit naar de kwartaalcijfers van grote bedrijven, waaronder koffieketen Starbucks en chipproducent Texas Instruments.

4 uur geleden
Centrale bank VS laat rente onveranderd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank laat de rente in de Verenigde Staten onveranderd, zoals algemeen was verwacht op de financiële markten. In december kwam de Federal Reserve nog met de derde renteverlaging op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren.

6 uur geleden
Bloomberg: CVC praat met dsm-firmenich over koop diervoedingstak

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Investeringsmaatschappij CVC Capital Partners is in vergevorderde gesprekken met speciaalchemieconcern dsm-firmenich over een overname van zijn tak voor ingrediënten en vitamines voor diervoeding Animal Nutrition & Health (ANH). Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Mogelijk kan al binnen enkele dagen een deal worden aangekondigd, aldus Bloomberg.

7 uur geleden