Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: Rusland verkoopt geen olie als prijsplafond genoemd wordt

Krant: Rusland verkoopt geen olie als prijsplafond genoemd wordt

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland gaat de verkoop van olie verbieden aan landen die het prijsplafond van de G7 steunen. Ook als er in een contract wordt verwezen naar een bepaalde grensprijs gaat de verkoop niet door. Dat staat in een presidentieel decreet dat door het Kremlin wordt voorbereid als antwoord op het prijsplafond, meldt de Russische krant Vedomosti.

Het decreet zal tot en met juni volgend jaar van kracht blijven. Contracten die voor 5 december werden gesloten zullen niet door het decreet worden getroffen.

De G7 en de Europese Unie zijn overeengekomen dat bedrijven niet mogen meewerken aan het leveren van olie die voor meer dan 60 dollar per vat is gekocht. Onder meer rederijen en verzekeraars vallen onder die regeling, wat het voor Rusland veel moeilijker maakt om olie te verkopen. Sinds het prijsplafond in werking is, controleert Turkije de verzekeringsbewijzen van olietankers al strenger omdat veel Russische olie vanuit de Zwarte Zee via de Bosporus en Dardanellen wordt uitgevoerd.

Het prijsplafond is niet statisch op 60 dollar, maar wordt elke twee maanden herzien. Doel is om te zorgen dat Rusland niet veel verdient aan de verkoop van olie, maar wel genoeg om de productie op peil te houden. Op die manier moet een inkomstenbron wegvallen waarmee Rusland de oorlog in Oekraïne financiert.

Niet alle landen doen mee aan het prijsplafond. Het idee is evenwel dat ook zij een forse korting kunnen bedingen omdat het prijsplafond van kracht is.

Meer uit Financieel

Musk pleit voor afschaffing van EU na hoge boete voor X

SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.

8 uur geleden
India grijpt in na chaos op luchthavens door problemen IndiGo

MUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.

9 uur geleden
Koperprijs stijgt naar recordhoogte door hamsteringen in VS

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.

11 uur geleden
Schrijversvakbond: blokkeer overname Warner Bros. door Netflix

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.

14 uur geleden
Zaterdag topdrukte in kerstbomenverkoop direct na Sinterklaas

HAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.

16 uur geleden
Netflix lager op Wall Street na megaovername Warner Bros.

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.

1 dag geleden
WSJ: waardering ruimtevaartbedrijf SpaceX naar 800 miljard dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.

1 dag geleden