Krant: Rusland neemt dure Zwitserse horloges in beslag
ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De Russische autoriteiten hebben voor miljoenen euro's aan dure Zwitserse horloges van het merk Audemars Piguet in beslag genomen. Dat meldde de krant Neue Zürcher Zeitung. De inbeslagname kan een soort vergelding zijn voor het exportverbod op dure horloges naar Rusland door de Zwitserse overheid vanwege de invasie van Oekraïne.
De krant verwijst naar bronnen bij het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken. De actie zou zijn uitgevoerd bij winkels van Audemars Piguet in Moskou door agenten van de veiligheidsdienst FSB. Rusland heeft volgens de ingewijden gezegd dat de inbeslagname van de horloges samenhangt met douane-overtredingen, maar Zwitserland denkt dat het een vergeldingsactie is voor het exportverbod dat is opgelegd voor Audemars Piguet en andere bekende Zwitserse merken als Rolex, Patek Philipe, Cartier en Breitling.
Volgens de Zwitserse branchevereniging van horlogeproducenten was Rusland vorig jaar de op zestien na grootste exportmarkt, met een waarde van 260 miljoen frank, omgerekend 250 miljoen euro. Naast een exportverbod voor uurwerken hebben de Zwitsers ook andere sancties opgelegd tegen Moskou zoals het bevriezen van Russische bezittingen en andere financiële beperkingen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vermogensbeheerder CBRE Investment Management investeren in de bouw van nieuwe huurwoningen voor senioren. Met een startkapitaal van 350 miljoen euro willen de partijen in de komende jaren ongeveer duizend seniorenwoningen bouwen.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De tabaksfabrikanten British American Tobacco (BAT) International en Philip Morris zijn onder boetes uitgekomen voor sponsoring op festivals, maar worden nog steeds bestraft voor het maken van verboden reclame. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) oordeelde dinsdag dat drie van de vier boetes die door de overheid zijn opgelegd aan de fabrikanten van onder meer Pall Mall, Dunhill, Lucky Strike en Marlboro, onterecht zijn.
31 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - Europa's afhankelijkheid van fossiele brandstoffen vormt risico's voor de prijsstabiliteit. Daarvoor waarschuwt Frank Elderson, bestuurslid van de Europese Centrale Bank (ECB) in een blogpost. "Europa's energieafhankelijkheid is een van de kritieke kwetsbaarheden van onze economie geworden."
1 uur geledenGURUGRAM (ANP) - Campbell Wilson, topman bij Air India, heeft zijn vertrek aangekondigd. Het bedrijf kampt met forse verliezen en heeft last van strengere regelgeving rondom veiligheid na een crash van een vliegtuig van de maatschappij afgelopen zomer.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bijna een op de vijf tankstations in Frankrijk kampt met een tekort aan een of meerdere brandstoffen. Dat zei de Franse staatssecretaris van Energie Maud Bregeon. Zij voegde daaraan toe dat vooral tankstations van TotalEnergies problemen hebben. De Franse oliemaatschappij heeft de prijs aan de pomp in Frankrijk sinds het begin van de oorlog laag gehouden, wat tot meer drukte heeft geleid op zijn tankstations.
2 uur geledenDUIVEN (ANP) - Het IKEA-filiaal in Duiven blijft ook dinsdag de hele dag dicht, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat bevestigde een woordvoerder van de woonwinkel. IKEA had goede hoop dat de winkel weer open zou zijn. Dat moet nu op woensdag gebeuren.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) was dinsdag de grootste stijger op de Amsterdamse beurs. Vlak voor opening van de handelsdag werd bekend dat investeringsfonds Pershing Square Holdings een overnamebod heeft gedaan op het muziekconcern van platenlabels achter artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish.
4 uur geleden