Krant: Rusland haalt honderden militairen terug uit Syrië
DAMASCUS (ANP) - Rusland heeft recentelijk zeker vierhonderd militairen teruggehaald uit de regio rond de Syrische hoofdstad Damascus, bericht de krant Financial Times. Vertegenwoordigers van de Russische krijgsmacht onderhandelden met de rebellen van Hayat Tahrir al-Sham (HTS) over de veilige aftocht van de troepen, zegt een hoge functionaris van die rebellengroep.
Rusland gaf voorheen militaire steun aan het regime van dictator Bashar al-Assad, die na een burgeroorlog van 13 jaar is verdreven door opstandelingen. Een lid van het politieke bureau van HTS zegt dat Russische militairen zijn teruggehaald die waren gelegerd op een Syrisch militair hoofdkwartier. Ook vertrokken militairen die waren ondergebracht op de Russische ambassade in Damascus.
De Russen zouden vanuit Damascus in een konvooi naar een luchtmachtbasis zijn gereden en vervolgens zijn teruggevlogen naar hun thuisland. FT beschikt over videobeelden waarop te zien is hoe een honderdtal militaire voertuigen vertrekt uit de regio Damascus. Rusland heeft in Syrië meerdere militaire steunpunten. De toekomst van de Russische militaire aanwezigheid in het land is onzeker nu bondgenoot Assad naar Rusland is gevlucht.
Veiligheidsgaranties
Rusland maakt gebruik van een marinebasis in Tartus en een luchtmachtbasis bij Jableh. Het Kremlin stelde dat nog geen besluit is genomen over de toekomst van die bases in Syrië. Regeringswoordvoerder Dmitri Peskov zei volgens het Russische persbureau TASS dat nog wordt overlegd met de partijen die nu de macht hebben overgenomen. "Alles wordt beslist door middel van een dialoog."
Een bron zei vorige week tegen TASS dat met de nieuwe Syrische autoriteiten wordt overlegd over het handhaven van de bases. Er zouden veiligheidsgaranties zijn verleend zodat die voorlopig gewoon open kunnen blijven.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (WASHINGTON) - De directeur van het National Symphony Orchestra, het orkest dat voornamelijk optreedt in het John F. Kennedy Center in Washington, heeft haar ontslag ingediend. Dat meldt The New York Times.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een experiment waarbij doelbewust een sonde crashte op een ruimterots heeft een groter effect gehad dan tot nu toe bekend was. Niet alleen de rots zelf werd uit zijn baan geslagen, maar de koers van een rots waar hij omheen draait blijkt nu ook te zijn veranderd.
3 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP/DPA) - De Amerikaanse ambassade in Irak waarschuwt dat door Iran gesteunde milities mogelijk hotels in de noordelijke regio Koerdistan kunnen aanvallen. De VS dringen er bij hun burgers op aan het land zo snel mogelijk te verlaten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis zegt nog "vier tot zes weken nodig te hebben" om de Verenigde Staten hun doelen in Iran te laten bereiken. Daarvoor is ook genoeg munitie voorhanden, verzekerde Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt vrijdag op een persconferentie.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Iran heeft Europese landen gewaarschuwd dat ze "legitieme doelen" worden als ze zich mengen in de oorlog tegen Iran. Dat zei de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de Franse zender France 24. Teheran zou Europese landen al hebben gewaarschuwd dat zij ook doelwit kunnen worden van Iraanse vergeldingsacties als ze zich aansluiten bij de VS en Israël.
6 uur geledenPRISTINA (ANP/DPA) - Kosovo dreigt in een constitutionele crisis te verzanden nu de zittende president Vjosa Osmani het parlement wil ontbinden en om nieuwe verkiezingen vraagt - de derde in krap een jaar.
6 uur geledenBEIROET (ANP) - In Libanon zijn in minder dan vier dagen tijd zeker 300.000 mensen ontheemd geraakt door de Israëlische bombardementen en evacuatieoproepen, schat de Norwegian Refugee Council (NRC). Israël riep deze week op het zuiden van Libanon en de zuidelijke buitenwijken van hoofdstad Beiroet te verlaten. De hulporganisatie waarschuwt voor een humanitaire ramp als Israël deze bevelen niet intrekt.
8 uur geleden