Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: Rusland haalt honderden militairen terug uit Syrië

Krant: Rusland haalt honderden militairen terug uit Syrië

DAMASCUS (ANP) - Rusland heeft recentelijk zeker vierhonderd militairen teruggehaald uit de regio rond de Syrische hoofdstad Damascus, bericht de krant Financial Times. Vertegenwoordigers van de Russische krijgsmacht onderhandelden met de rebellen van Hayat Tahrir al-Sham (HTS) over de veilige aftocht van de troepen, zegt een hoge functionaris van die rebellengroep.

Rusland gaf voorheen militaire steun aan het regime van dictator Bashar al-Assad, die na een burgeroorlog van 13 jaar is verdreven door opstandelingen. Een lid van het politieke bureau van HTS zegt dat Russische militairen zijn teruggehaald die waren gelegerd op een Syrisch militair hoofdkwartier. Ook vertrokken militairen die waren ondergebracht op de Russische ambassade in Damascus.

De Russen zouden vanuit Damascus in een konvooi naar een luchtmachtbasis zijn gereden en vervolgens zijn teruggevlogen naar hun thuisland. FT beschikt over videobeelden waarop te zien is hoe een honderdtal militaire voertuigen vertrekt uit de regio Damascus. Rusland heeft in Syrië meerdere militaire steunpunten. De toekomst van de Russische militaire aanwezigheid in het land is onzeker nu bondgenoot Assad naar Rusland is gevlucht.

Veiligheidsgaranties

Rusland maakt gebruik van een marinebasis in Tartus en een luchtmachtbasis bij Jableh. Het Kremlin stelde dat nog geen besluit is genomen over de toekomst van die bases in Syrië. Regeringswoordvoerder Dmitri Peskov zei volgens het Russische persbureau TASS dat nog wordt overlegd met de partijen die nu de macht hebben overgenomen. "Alles wordt beslist door middel van een dialoog."

Een bron zei vorige week tegen TASS dat met de nieuwe Syrische autoriteiten wordt overlegd over het handhaven van de bases. Er zouden veiligheidsgaranties zijn verleend zodat die voorlopig gewoon open kunnen blijven.

Meer uit Buitenland

Bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika

KINSHASA (ANP/AFP) - Er zijn tot nu toe bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika, blijkt uit een overzicht van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). 452 van die gevallen komen uit de Democratische Republiek Congo (DRC), waar meer dan tachtig mensen officieel aan het ebolavirus zijn overleden. In buurland Oeganda werden negentien bevestigde gevallen gemeld.

52 minuten geleden
Paus aangekomen voor bezoek van bijna een week aan Spanje

MADRID (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is in Madrid aangekomen voor een bezoek van bijna een week aan Spanje. Het is het eerste bezoek van een paus aan Spanje sinds 2010. Onderweg zei hij dat hij "met een goede boodschap komt, een boodschap van liefdadigheid en respect voor alle mensen".

2 uur geleden
Iran: aanvallen op Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.

9 uur geleden
Koeweit meldt aanvallen met drones en raketten

KOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.

9 uur geleden
Raúl Castro verschijnt op de Cubaanse staatstelevisie

HAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.

10 uur geleden
VS: aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.

12 uur geleden
Trump: we vorderen heel snel met de oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.

12 uur geleden