Krant: Rusland haalt honderden militairen terug uit Syrië
DAMASCUS (ANP) - Rusland heeft recentelijk zeker vierhonderd militairen teruggehaald uit de regio rond de Syrische hoofdstad Damascus, bericht de krant Financial Times. Vertegenwoordigers van de Russische krijgsmacht onderhandelden met de rebellen van Hayat Tahrir al-Sham (HTS) over de veilige aftocht van de troepen, zegt een hoge functionaris van die rebellengroep.
Rusland gaf voorheen militaire steun aan het regime van dictator Bashar al-Assad, die na een burgeroorlog van 13 jaar is verdreven door opstandelingen. Een lid van het politieke bureau van HTS zegt dat Russische militairen zijn teruggehaald die waren gelegerd op een Syrisch militair hoofdkwartier. Ook vertrokken militairen die waren ondergebracht op de Russische ambassade in Damascus.
De Russen zouden vanuit Damascus in een konvooi naar een luchtmachtbasis zijn gereden en vervolgens zijn teruggevlogen naar hun thuisland. FT beschikt over videobeelden waarop te zien is hoe een honderdtal militaire voertuigen vertrekt uit de regio Damascus. Rusland heeft in Syrië meerdere militaire steunpunten. De toekomst van de Russische militaire aanwezigheid in het land is onzeker nu bondgenoot Assad naar Rusland is gevlucht.
Veiligheidsgaranties
Rusland maakt gebruik van een marinebasis in Tartus en een luchtmachtbasis bij Jableh. Het Kremlin stelde dat nog geen besluit is genomen over de toekomst van die bases in Syrië. Regeringswoordvoerder Dmitri Peskov zei volgens het Russische persbureau TASS dat nog wordt overlegd met de partijen die nu de macht hebben overgenomen. "Alles wordt beslist door middel van een dialoog."
Een bron zei vorige week tegen TASS dat met de nieuwe Syrische autoriteiten wordt overlegd over het handhaven van de bases. Er zouden veiligheidsgaranties zijn verleend zodat die voorlopig gewoon open kunnen blijven.
Meer uit Buitenland
JEREVAN (ANP) - In Armenië zijn bij meerdere stembureaus valse bommeldingen gedaan, meldt het Armeense staatspersbureau Armenpress op basis van de autoriteiten. Het ministerie van Binnenlandse Zaken meldt niet wie er achter de meldingen zitten, maar stelt wel dat de verantwoordelijken proberen om de verkiezingen te beïnvloeden.
58 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Bij vermoedelijke schietpartijen in Israël zijn zeker één dode en vijf gewonden gevallen, meldden Israëlische reddingswerkers. De schietpartijen vonden plaats op meerdere plekken in het midden van het land, in de buurt van de Westelijke Jordaanoever.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Een Russische drone heeft een opslag voor verbruikte kernbrandstof beschadigd bij de kerncentrale van Tsjernobyl, meldden Oekraïense autoriteiten. Er zou op het moment van de aanval geen brandstof zijn opgeslagen. De regering meldt dat de stralingsniveaus in de regio stabiel zijn.
3 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Meer dan een miljoen mensen hebben de mis bijgewoond van paus Leo XIV in Madrid, meldt het Spaanse persbureau EFE. De mis vond plaats op het Plaza de Cibeles en wordt het hoogtepunt genoemd van zijn bezoek aan Spanje. Zaterdag werd de paus welkom geheten door de Spaanse koning Felipe en koningin Letizia, die de mis ook bijwoonden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie, ook wel Pentagon genoemd, ziet een toenemende spionagedreiging vanuit Israël. Het heeft daarom het dreigingsniveau hiervoor opgeschroefd naar het hoogste niveau, schrijven meerdere Amerikaanse media. Israël zou onderhandelingen van de VS met Iran hebben geprobeerd af te luisteren.
5 uur geledenSEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-Myung heeft Han Seong-sook voorgedragen als nieuwe premier van het land, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Han is de huidige minister van het mkb en startups en zou de eerste vrouwelijke premier van Zuid-Korea in twintig jaar worden.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdagavond bekendgemaakt dat het twee Iraanse drones heeft neergeschoten die een bedreiging vormden voor het scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. Het is de nieuwste confrontatie tussen de twee landen, terwijl de spanningen in het Midden-Oosten opnieuw oplopen.
9 uur geleden