Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: ruim 3100 inheemse kinderen gestorven in internaten VS

Krant: ruim 3100 inheemse kinderen gestorven in internaten VS

WASHINGTON (ANP) - Er zijn tussen 1828 en 1970 3104 inheemse kinderen gestorven in Amerikaanse internaten die speciaal waren opgezet om de indiaanse cultuur te breken en de kinderen christelijke waarden bij te brengen. Dat schrijft The Washington Post. De krant vond na een jaar onderzoek meer dan drie keer zoveel doden onder indiaanse kinderen als het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Zaken eerder dit jaar rapporteerde.

Meer dan achthonderd van de gestorven leerlingen waren begraven bij of in de buurt van de scholen die ze bezochten, wat onderstreept hoe in veel gevallen de lichamen van kinderen nooit werden teruggestuurd naar hun families of stammen, schrijft de krant. Uit de honderdduizenden onderzochte overheidsdocumenten zou ook blijken dat kinderen werden geslagen en hard werden gestraft als ze zich niet aan strikte regels hielden.

De doodsoorzaken omvatten infectieziekten, ondervoeding en ongelukken, blijkt uit documenten. Tientallen kinderen stierven onder verdachte omstandigheden en in sommige gevallen duidden de documenten op misbruik of mishandeling die mogelijk tot de dood van de inheemse kinderen leidde, aldus The Washington Post.

De scholen maakten deel uit van een uitgebreid systeem van meer dan vierhonderd faciliteiten die door de Amerikaanse overheid waren opgezet, sommige in samenwerking met kerken, religieuze ordes en missionaire groepen. Ze waren bedoeld voor de heropvoeding van indiaanse kinderen op Amerikaans grondgebied, inclusief Alaska en Hawaii.

Meer uit Buitenland

Rechter LA verbiedt willekeurige controles immigratiedienst ICE

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een rechter in Los Angeles heeft immigratiedienst ICE verboden daar mensen zonder reden aan te houden voor ondervraging. Mensenrechtenorganisaties hadden een zaak aangespannen, omdat agenten van ICE zouden selecteren op onder meer huidskleur en spreektaal.

16 minuten geleden
Familie: Palestijns-Amerikaanse man doodgeslagen door kolonisten

RAMALLAH (ANP/RTR) - Een Palestijns-Amerikaanse man uit Florida is volgens zijn familie op de Westelijke Jordaanoever doodgeslagen door Israëlische kolonisten. Ook het Palestijnse persbureau WAFA bericht over het incident, op basis van medische bronnen in het gebied.

22 minuten geleden
Zelensky bevestigt dat de VS weer wapens leveren

KYIV(ANP/RTR/DPA) - De Verenigde Staten gaan verder met het leveren van wapens aan Oekraïne. President Volodymyr Zelensky zei vrijdag daarover toezeggingen te hebben gekregen. "Volgens alle berichten zijn de wapenleveringen hervat", aldus de president in een videoboodschap.

9 uur geleden
Amerikaans hof oordeelt tegen deal met vermeend brein 9/11

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaans hof van beroep zet een streep door een juridische deal met Khalid Sheikh Mohammed, die gezien wordt als het brein achter de aanslagen van 11 september 2001. Volgens het hof stond de toenmalige minister van Defensie, Lloyd Austin, in zijn recht om de deal tegen te houden.

10 uur geleden
Trump op bezoek in overstromingsgebied Texas

HOUSTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is in de Amerikaanse staat Texas om de schade te bekijken na de overstromingen van een week geleden. Trump en zijn vrouw Melania gaven hulpverleners de hand om ze te bedanken. Ook ontmoetten ze nabestaanden van de minstens 120 mensen die zijn omgekomen bij de ramp van 4 juli.

11 uur geleden
Overleg over tweestatenoplossing Israël Palestina nu eind juli

NEW YORK (ANP/RTR) - Een uitgestelde conferentie van de Verenigde Naties om te werken aan een tweestatenoplossing tussen Israël en de Palestijnen staat nu gepland voor 28 en 29 juli, aldus diplomaten. De conferentie werd vorige maand afgeblazen toen Israël een militaire aanval op Iran begon.

12 uur geleden
Toeschouwer gedood bij stierenrennen in Zuid-Frankrijk

GÉNÉRAC (ANP) - In de Zuid-Franse plaats Générac is een man overleden nadat hij gewond was geraakt bij het stierenrennen. De burgemeester van het plaatsje ten zuiden van Nîmes heeft dat bekendgemaakt.

13 uur geleden