Krant: riskantere beleggingen door Britse pensioenhervormingen
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Door hervormingen van het Britse pensioenstelsel worden in de nabij toekomst mogelijk miljarden ponden van pensioenfondsen naar snelgroeiende bedrijven gesluisd en geïnvesteerd in risicovollere beleggingen, meldt de Britse zakenkrant Financial Times.
Naar verwachting maakt minister van Financiën Jeremy Hunt volgende maand wijzigingen in de regelgeving bekend om pensioenfondsen aan te moedigen om deze riskantere, maar potentieel rendabelere investeringen te doen. De zakenkrant baseert zich op anonieme bronnen rond de zaak.
Hunt onderzoekt nog een voorstel van consultants van het Tony Blair Institute om pensioenprogramma's in de publieke en private sector onder te brengen in fondsen die investeren in start-ups, infrastructuur en andere snelgroeiende bedrijven in het VK. De voorstellen moeten het rendement voor Britse gepensioneerden verhogen en de financiering voor nieuwe bedrijven veiligstellen.
Ook in Nederland gaat het pensioenstelsel op de schop, waarbij werknemers meer via individuele potjes gaan sparen voor hun oudedagsvoorziening. Ook is het de bedoeling dat de pensioenen meer met beleggingsresultaten van fondsen meebewegen. Daardoor kunnen de pensioenen sneller omhoog in economisch goede jaren, maar ook sneller gekort in slechtere tijden. Tegenstanders hekelen de wijzigingen, onder meer omdat het onzeker wordt wat gepensioneerden uiteindelijk aan pensioen gaan ontvangen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.
10 uur geledenLUDWIGSHAFEN (ANP/DPA) - De topman van het Duitse chemieconcern BASF ziet geen tekenen van de-industrialisatie van Duitsland ondanks de moeilijke marktomstandigheden voor veel Duitse industriebedrijven. Dat zei bestuursvoorzitter Markus Kamieth van het grootste chemiebedrijf ter wereld in een interview met zakenkrant Handelsblatt. Eerder deze week zei de invloedrijke lobbygroep BDI nog dat de neergang van de industrie structureel begint te worden.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Zorgtechnologiebedrijf Philips was koploper in de hoofdindex na het flinke koersverlies een dag eerder. Shell stond juist bij de grootste dalers na een adviesverlaging voor het olie- en gasconcern.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De boete van 120 miljoen euro van de Europese Commissie voor socialemediaplatform X is opgelegd omdat het bedrijf van Elon Musk "succesvol" is. Dat zei voorzitter Brendan Carr van de Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC).
15 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Vanuit de EU klinken positieve geluiden dat de Europese Commissie X een boete geeft voor het niet naleven van regels van de Digital Services Act (DSA). Het is voor het eerst dat de EU een boete geeft voor het niet naleven van deze wet. X krijgt de boete onder meer vanwege misleiding over blauwe vinkjes.
16 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix stond vrijdag bij de verliezers op de beurzen in New York. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen. De overname, die in contanten en aandelen wordt betaald, waardeert Warner Bros. Discovery op 82,7 miljard dollar, inclusief schulden. Het aandeel Netflix zakte 2,6 procent en Warner Bros. Discovery steeg 2,8 procent.
16 uur geleden