Krant: riskantere beleggingen door Britse pensioenhervormingen
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Door hervormingen van het Britse pensioenstelsel worden in de nabij toekomst mogelijk miljarden ponden van pensioenfondsen naar snelgroeiende bedrijven gesluisd en geïnvesteerd in risicovollere beleggingen, meldt de Britse zakenkrant Financial Times.
Naar verwachting maakt minister van Financiën Jeremy Hunt volgende maand wijzigingen in de regelgeving bekend om pensioenfondsen aan te moedigen om deze riskantere, maar potentieel rendabelere investeringen te doen. De zakenkrant baseert zich op anonieme bronnen rond de zaak.
Hunt onderzoekt nog een voorstel van consultants van het Tony Blair Institute om pensioenprogramma's in de publieke en private sector onder te brengen in fondsen die investeren in start-ups, infrastructuur en andere snelgroeiende bedrijven in het VK. De voorstellen moeten het rendement voor Britse gepensioneerden verhogen en de financiering voor nieuwe bedrijven veiligstellen.
Ook in Nederland gaat het pensioenstelsel op de schop, waarbij werknemers meer via individuele potjes gaan sparen voor hun oudedagsvoorziening. Ook is het de bedoeling dat de pensioenen meer met beleggingsresultaten van fondsen meebewegen. Daardoor kunnen de pensioenen sneller omhoog in economisch goede jaren, maar ook sneller gekort in slechtere tijden. Tegenstanders hekelen de wijzigingen, onder meer omdat het onzeker wordt wat gepensioneerden uiteindelijk aan pensioen gaan ontvangen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Europese Unie moet nog meer als één blok opereren om zich te beschermen tegen andere grootmachten, zegt de president van De Nederlandsche Bank in het programma Buitenhof. Juist op economisch vlak is er volgens DNB-baas Olaf Sleijpen nog veel te winnen.
8 uur geledenNEW DELHI (ANP) - India is van plan importheffingen voor bepaalde auto's uit de Europese Unie fors te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tarief zou daarbij dalen naar 40 procent, terwijl dat nu nog kan oplopen tot 110 procent.
9 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
16 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
1 dag geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.
1 dag geleden