Krant: regering VS wil optreden bij tegenwerking migratiebeleid
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering geeft federale aanklagers opdracht om op te treden als lokale functionarissen niet meewerken met plannen om een grootschalige deportatiecampagne uit te voeren. Dwarsliggers moeten worden onderzocht en mogelijk ook vervolgd, staat in een document dat is ingezien door de krant The Washington Post.
President Donald Trump wil in zijn ambtsperiode op ongekend grote schaal ongedocumenteerde migranten het land uitzetten. De landelijke immigratiedienst ICE moet die mensen vastzetten, maar daar werken lokale overheden niet altijd aan mee. Daar zijn meerdere redenen voor, waaronder de vrees dat migranten niet meer naar de lokale politie durven te stappen om misdrijven te melden als ze moeten vrezen voor uitzetting.
Een topfunctionaris van het ministerie van Justitie schrijft nu in een memo aan medewerkers dat in de grondwet staat dat ook plaatselijke autoriteiten moeten meewerken met de uitvoering van landelijk immigratiebeleid. Incidenten als het herbergen van migranten en het niet delen van informatie over iemands verblijfsstatus moeten worden onderzocht, schrijft Emil Bove, voorheen een advocaat van Trump.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP/RTR/AFP) - De Cubaanse regering heeft laten weten dat er bij de Amerikaanse aanvallen op Venezuela afgelopen weekend 32 Cubanen om het leven zijn gekomen. Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel ging het om militairen en ambtenaren die op verzoek van Venezuela in het land aanwezig waren, schrijft The New York Times.
50 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft er tegenover journalisten zondag geen twijfel over laten bestaan wie het voor het zeggen heeft in Venezuela. "Wij zijn er de baas", zei hij aan boord van zijn vliegtuig Air Force One. Hij zei ook dat een tweede aanval tot de mogelijkheden behoort als de regering van Venezuela niet meewerkt met zijn pogingen om het land te "repareren".
56 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran wil dat de door de VS opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro wordt vrijgelaten. Maduro onderhield goede banden met de regering in Teheran.
58 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - In het Verenigd Koninkrijk zijn strengere regels ingegaan die kinderobesitas moeten tegengaan. Vanaf nu is het overdag verboden om op televisie reclame te maken voor junkfood. Online zijn de reclames helemaal niet meer toegestaan.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse inval in Venezuela en de gevangenname van president Nicolás Maduro en diens vrouw komt neer op een misdrijf. Dat zegt de voormalige en eerste hoofdaanklager van het Internationaal Strafhof Luis Moreno Ocampo tegen CNN.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse interim-leider Delcy Rodríguez heeft een commissie opgericht die de vrijlating van president Nicolás Maduro en zijn vrouw moet regelen. Zij werden zaterdag gevangen genomen door de Verenigde Staten en zijn overgebracht naar New York.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gedreigd met militaire actie in Colombia, het buurland van Venezuela. Aan boord van de Air Force One zei Trump tegen verslaggevers dat hij wel "oren heeft" naar een operatie in Colombia.
7 uur geleden