Krant: regering VS wil optreden bij tegenwerking migratiebeleid
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering geeft federale aanklagers opdracht om op te treden als lokale functionarissen niet meewerken met plannen om een grootschalige deportatiecampagne uit te voeren. Dwarsliggers moeten worden onderzocht en mogelijk ook vervolgd, staat in een document dat is ingezien door de krant The Washington Post.
President Donald Trump wil in zijn ambtsperiode op ongekend grote schaal ongedocumenteerde migranten het land uitzetten. De landelijke immigratiedienst ICE moet die mensen vastzetten, maar daar werken lokale overheden niet altijd aan mee. Daar zijn meerdere redenen voor, waaronder de vrees dat migranten niet meer naar de lokale politie durven te stappen om misdrijven te melden als ze moeten vrezen voor uitzetting.
Een topfunctionaris van het ministerie van Justitie schrijft nu in een memo aan medewerkers dat in de grondwet staat dat ook plaatselijke autoriteiten moeten meewerken met de uitvoering van landelijk immigratiebeleid. Incidenten als het herbergen van migranten en het niet delen van informatie over iemands verblijfsstatus moeten worden onderzocht, schrijft Emil Bove, voorheen een advocaat van Trump.
Meer uit Buitenland
BOGOTÁ (ANP) - De Colombiaanse Geologische Dienst heeft maandag na de aardbeving met een kracht van 7.4 33 naschokken gemeld. Dat zegt de zender Caracol Radio.
13 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - De aardbevingen die Venezuela eind juni hebben getroffen, hebben 6301 doden geëist. Dat maakte parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez bekend. Er wordt in het puin nog steeds naar lichamen gezocht.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat de hele Straat van Hormuz is ontdaan van mijnen. Volgens hem heeft de Amerikaanse marine de belangrijke zeestraat volledig onder controle.
3 uur geledenANKARA (ANP/RTR) - Het Turkse parlement heeft een wet aangenomen die een einde moet maken aan de decennialange strijd met de Koerdische Arbeiderspartij (PKK). Die wetgeving moet veel voormalige leden van de separatistische groep beschermen tegen vervolging, zodat ze weer kunnen worden opgenomen in de Turkse samenleving.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is bereid Colombia meer hulp te bieden bij de reddingswerkzaamheden na de zware aardbeving. Commissievoorzitter Ursula von der Leyen schrijft op X dat de Europese satellietdienst Copernicus al wordt ingezet om te helpen.
4 uur geledenPEREIRA (ANP/RTR) - Het dodental bij de zware aardbeving in Colombia is opgelopen tot 111, zei president Abelardo de la Espriella in een toespraak. Volgens hem raakten 87 mensen gewond en zijn 61 gebouwen ingestort.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten beleefden in juli hun heetste maand sinds het begin van de metingen, zegt het meteorologische instituut NOAA. De gemiddelde temperatuur was die maand 76,9 graden Fahrenheit, zo'n 24,9 graden Celsius.
5 uur geleden