Krant: regering VS wil optreden bij tegenwerking migratiebeleid
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering geeft federale aanklagers opdracht om op te treden als lokale functionarissen niet meewerken met plannen om een grootschalige deportatiecampagne uit te voeren. Dwarsliggers moeten worden onderzocht en mogelijk ook vervolgd, staat in een document dat is ingezien door de krant The Washington Post.
President Donald Trump wil in zijn ambtsperiode op ongekend grote schaal ongedocumenteerde migranten het land uitzetten. De landelijke immigratiedienst ICE moet die mensen vastzetten, maar daar werken lokale overheden niet altijd aan mee. Daar zijn meerdere redenen voor, waaronder de vrees dat migranten niet meer naar de lokale politie durven te stappen om misdrijven te melden als ze moeten vrezen voor uitzetting.
Een topfunctionaris van het ministerie van Justitie schrijft nu in een memo aan medewerkers dat in de grondwet staat dat ook plaatselijke autoriteiten moeten meewerken met de uitvoering van landelijk immigratiebeleid. Incidenten als het herbergen van migranten en het niet delen van informatie over iemands verblijfsstatus moeten worden onderzocht, schrijft Emil Bove, voorheen een advocaat van Trump.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft volgens het Zuid-Koreaanse leger meer dan tien ballistische korteafstandraketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Zuid-Korea is volgens het leger "waakzaam en heeft een ferm defensiebeleid samen met de Verenigde Staten. Provocaties kunnen snel worden beantwoord", volgens het leger.
1 uur geledenPARIJS/BERLIJN (ANP/RTR) - Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk veroordelen de aankondiging van Israël om de bouw van een nieuw stadsdeel van Jeruzalem op de bezette Westelijke Jordaanoever door te zetten. Premier Rob Jetten meldt op X dat het kabinet zich hierbij aansluit.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Teheran noemt de door de VS aangekondigde extra economische sancties tegen Iran "een misdaad tegen de mensheid" en een vorm van "economische terreur". Dat blijkt uit een verklaring van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken, waarover staatsmedia berichten.
2 uur geledenLUIK (ANP/BELGA/DPA) - De Belgische brandweer heeft een zeldzame korhoenhaan gered uit een gebied in de Hoge Venen dat volledig door de brand is verwoest. Dat heeft het kabinet van de gouverneur van Luik gemeld.
2 uur geledenBRUSSEL/REYKJAVIK (ANP) - Na het luchtruim van oostelijke NAVO-landen beschermt de NAVO ook dat van IJsland beter. De 'luchtruimbewaking' is ook in het kwetsbare noorden van het bondgenootschap opgeschaald naar 'luchtverdediging' om bijvoorbeeld vijandelijke drones effectiever te kunnen pareren.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten eisen dat China twee Amerikaanse wetenschappers vrijlaat die daar volgens de VS ten onrechte vastzitten. Dat blijkt uit een verklaring van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, een maand voor het verwachte bezoek van de Chinese president Xi aan het land.
4 uur geledenKABOEL (ANP/AFP) - Afghanistan heeft twee VN-medewerkers vrijgelaten die sinds 9 augustus vastzaten. Dat meldt een woordvoerder van de VN-organisatie UNAMA aan persbureau AFP.
6 uur geleden