Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: regering-Trump linkt paracetamol aan autisme

Krant: regering-Trump linkt paracetamol aan autisme

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezondheidsautoriteiten willen het publiek gaan waarschuwen dat gebruik van paracetamol in de vroege zwangerschap het risico op autisme bij hun kinderen kan vergroten, melden ingewijden aan The Washington Post.

Aanleiding zijn recente onderzoeken, onder meer van het Mount Sinai-ziekenhuis in New York en de Harvard-universiteit, die zouden kunnen wijzen op een mogelijk verband tussen vroeg gebruik van paracetamol en een verhoogd risico op autisme bij kinderen, schrijft de krant. In de Verenigde Staten, Nederland en veel andere landen geldt de inname van paracetamol tijdens de zwangerschap als veilig.

President Donald Trump gebruikte zondag de herdenkingsdienst van de vermoorde activist Charlie Kirk om vooruit te lopen op een aankondiging die hij maandag vanuit het Witte Huis wil doen. "Ik denk dat we een antwoord op autisme hebben gevonden", zei Trump. "Het wordt een van de belangrijkste persconferenties die ik ooit heb gehouden."

Daarnaast willen de autoriteiten de aandacht vestigen op leucovorine, ook bekend als folinezuur, als mogelijke behandeling voor autisme. Dit geneesmiddel wordt normaal ingezet tegen bijwerkingen van bepaalde behandelingen en bij een tekort aan vitamine B9. In klinische studies met kinderen met autisme toonde het middel volgens sommige onderzoekers verbeteringen in spraak en taalbegrip, schrijft The Washington Post. Die studies zijn volgens mediaberichten echter nog in een pril stadium.

Meer uit Buitenland

Netanyahu beveelt onderzoek naar bronnen van bekroonde Gaza-film

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu laat een onderzoek instellen naar de anonieme bronnen die in de bekroonde documentaire NAZA over de oorlog in Gaza voorkomen. Hij heeft "de stafchef van het leger, het hoofd van veiligheidsdienst Shin Bet en de landsadvocaat" aan het werk gezet, aldus een verklaring van zijn kantoor.

6 uur geleden
Zelensky: Rusland valt energiecentrale aan na aankondiging Trump

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Rusland een energiecentrale heeft aangevallen nadat de Amerikaanse president Donald Trump een "energiebestand" tussen de twee landen had aangekondigd.

6 uur geleden
Veel doden bij luchtaanval op goudmijn bij grens Soedan en Egypte

KHARTOEM (ANP/AFP/DPA) - Door luchtaanvallen zaterdag op een goudmijn aan de grens tussen Soedan en Egypte zijn tientallen mensen om het leven gekomen. Dat meldt onder meer Sudan Doctors Network, een vereniging van medische professionals.

6 uur geleden
Tienduizenden mensen lopen mee in klimaatmars door Brussel

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Enkele tienduizenden mensen hebben zondag deelgenomen aan de Klimaatmars 2026 in de Belgische hoofdstad Brussel. Officiële deelnamecijfers van de politie en organisatie volgen nog, aldus persbureau Belga.

9 uur geleden
Saudi-Arabië meldt nieuwe aanval op luchthaven van Riyad

RIYAD (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een dag na de dodelijke aanval op het vliegveld van Riyad heeft een onbekend projectiel opnieuw een terminal van de luchthaven geraakt, meldt de door Saudi-Arabië geleide internationale coalitie die strijdt tegen de Houthi-rebellen in Jemen. Volgens de Saudische luchtvaartautoriteit is door de aanval een onbekend aantal mensen gewond geraakt.

11 uur geleden
Trump: per direct 'energiebestand' tussen Oekraïne en Rusland

WASHINGTON (ANP/RTR) - Oekraïne en Rusland hebben overeenstemming bereikt over een "energiebestand", meldt de Amerikaanse president Donald Trump op sociale media. Dat betekent dat beide landen geen aanvallen meer zullen uitvoeren op elkaars energievoorzieningen.

12 uur geleden
Dodental na kapseizen boot bij Djibouti loopt verder op

DJIBOUTI (ANP/AFP) - Het dodental na het zinken van een boot voor de kust van Djibouti is opgelopen tot 139, nadat er nog eens dertig lichamen zijn geborgen. Dat meldt de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) van de Verenigde Naties. Ongeveer 84 mensen worden nog vermist na de scheepsramp.

12 uur geleden