
Krant: overheid VS worstelt met beveiliging minister van Defensie
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse dienst die topfiguren van defensie moet bewaken, worstelt met de zware beveiliging van minister van Defensie Pete Hegseth en zijn gezin. Dat schrijft de krant The Washington Post na eigen onderzoek.
Een bron bij het agentschap, de Criminal Investigation Division (CID), noemt de bewaking van Hegseth ongekend. "Ik heb nog nooit zoveel beveiligingsteams voor één persoon gezien."
CID gaat naast persoonsbeveiliging ook over strafrechtelijke onderzoeken binnen het leger. Voor de bewaking van vips als de minister worden normaliter zo'n 150 van de 1500 agenten vrijgemaakt, maar dat zijn er volgens bronnen inmiddels honderden.
Ex-partners
Daarbij speelt mee dat niet alleen Hegseth en zijn vrouw worden bewaakt. Ook bij hun ex-partners zou soms beveiliging nodig zijn, om hun kinderen uit eerdere relaties te beschermen.
Daarnaast groeien de zorgen over politiek geweld. Zo zou de beveiliging flink zijn opgevoerd nadat was gedreigd met een bomaanslag op een woning van Hegseth in Tennessee.
Niet op eigen verzoek
Voor de beveiliging van de door schandalen geplaagde oud-televisiepersoonlijkheid Hegseth worden ook agenten van onderzoeken afgehaald. Die moeten dan woningen bewaken in Minnesota, Tennessee en hoofdstad Washington.
Agenten met dergelijke beveiligingstaken patrouilleren bijvoorbeeld bij de huizen. Daarnaast kunnen ze kinderen begeleiden als die naar school gaan. CID benadrukt in een verklaring dat Hegseth zelf niet om de extra beveiliging heeft gevraagd.
Capaciteitsproblemen
Het agentschap van het leger kampt al jaren met bezettingsproblemen, maar sinds het aantreden van Hegseth is de druk verder toegenomen. "We zijn niet langer in staat om onze meest elementaire taken uit te voeren", erkende een bron.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne en zijn bondgenoten kunnen niet buiten Rusland om veiligheidsgaranties voor Oekraïne afspreken, waarschuwt Moskou. Dat is volgens buitenlandminister Sergej Lavrov "een doodlopende weg".
1 uur geledenLHASA (ANP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping brengt een zeldzaam bezoek aan Tibet, zijn tweede sinds hij president is. Hij arriveerde woensdag in de hoofdstad Lhasa om te vieren dat de Tibetaanse Autonome Regio (TAR) zestig jaar bestaat.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De weg is vrij voor een Israëlisch bouwplan dat volgens vriend en vijand een Palestijnse staat schier onmogelijk maakt. Een Israëlische planningscommissie heeft het plan woensdag "finaal" goedgekeurd, melden Israëlische media.
2 uur geledenBONN (ANP) - Door de natuurbranden in verschillende regio's in Spanje is de landelijke uitstoot veroorzaakt door dit soort branden op zijn hoogste punt in 23 jaar. Eerst lag deze uitstoot nog onder het gemiddelde, maar binnen een week tijd zijn de emissies omhooggeschoten, meldt klimaatdienst Copernicus woensdag.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Vlaamse regering heeft de meeste bedrijven geschrapt van de lijst met zogeheten piekbelasters, landbouwondernemingen die dreigen te worden gesloten omdat ze veel stikstof uitstoten. De lijst gaat na een herberekening van zestig naar elf bedrijven.
4 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR) - Paus Leo vraagt katholieken en andere gelovigen vrijdag te vasten en te bidden voor vrede in Oekraïne en andere landen waar oorlog woedt. Het verzoek komt nu er beweging lijkt te zijn in het beëindigen van de strijd tussen Oekraïne en Rusland.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Met de executie van een 67-jarige man in Florida komt het aantal uitgevoerde doodvonnissen in de Verenigde Staten dit jaar op 29. Dat is het hoogste aantal sinds 2015.
6 uur geleden