Krant: ook topman TikTok gaat naar inauguratie Trump
NEW YORK (ANP) - De topman van TikTok is van plan maandag de inauguratie van aankomend Amerikaans president Donald Trump bij te wonen. Dat schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Volgens de krant is Shou Chew ook uitgenodigd om op een ereplaats op het podium te zitten, waar traditioneel voormalige presidenten, familieleden en andere belangrijke gasten plaatsnemen.
De in Singapore geboren Chew voegt zich bij techbazen als Mark Zuckerberg en Elon Musk die eveneens worden verwacht bij de inauguratie. Ook Amazon-oprichter Jeff Bezos is uitgenodigd. TikTok, eigendom van het Chinese bedrijf ByteDance, wilde volgens The New York Times geen commentaar geven op het bericht.
De krant spreekt van een belangrijke ontwikkeling aangezien TikTok op het punt staat verboden te worden in de Verenigde Staten. Het Amerikaanse Congres nam vorig jaar een wet aan die bepaalt dat ByteDance de Amerikaanse tak van TikTok moet verkopen aan een niet-Chinees bedrijf. Gebeurt dat niet, dan wordt TikTok vanaf zondag verboden vanwege zorgen over de nationale veiligheid.
TikTok gokt al bijna een jaar dat het een ban via de rechter kan voorkomen. Het Amerikaanse Hooggerechtshof kijkt momenteel nog naar bezwaren van TikTok tegen de wet. Maar de laatste tijd lijkt het bedrijf zich tevens te richten op het bereiken van een andere oplossing met de aankomende Trump-regering. Volgens bronnen ontmoette Trump in december al verschillende bestuurders van TikTok op zijn landgoed in Mar-a-Lago.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers vermoeden dat Elon Musk seksueel getinte deepfakes op socialemediaplatform X heeft aangemoedigd om de waarde van zijn bedrijf "kunstmatig" op te drijven. Dat hebben ze laten weten aan Amerikaanse autoriteiten, werd zaterdag bekendgemaakt.
6 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft plannen om het aantal medewerkers dit jaar bijna te verdubbelen. Op die manier hoopt de Amerikaanse pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) concurrentie van bedrijven als Anthropic en Google het hoofd te bieden, schrijft zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn zaterdag verder omhooggegaan door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel nadert inmiddels de 2,70 euro, blijkt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers.
8 uur geledenNEW DELHI (ANP) - De Iraanse marine heeft vorige week een Indiase tanker met vloeibaar petroleumgas door de Straat van Hormuz begeleid. Dit gebeurde via een vooraf goedgekeurde route na diplomatiek overleg met de Indiase overheid. Dit meldt persbureau Bloomberg op basis van een anonieme officier aan boord van het schip.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft EU-lidstaten opgeroepen om hun doelstellingen voor gasvoorraden te verlagen en niet te haasten met het aanvullen van hun uitgeputte reserves. Dat zou de vraag naar gas wat kunnen temperen nu brandstof erg duur is door de Iranoorlog, meldt de Financial Times zaterdag.
11 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Netflix verwacht zaterdag wereldwijd miljoenen kijkers te trekken met een grootschalige livestream rond de comeback van de populaire K-popgroep BTS. Het evenement, de eerste show van de groep in jaren, past in de strategie van het Amerikaanse bedrijf om sterker in te zetten op live-evenementen.
12 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA/BELGA/RTR) - United Airlines schrapt veel vluchten die door de flinke stijging van de brandstofprijzen onrendabel zijn geworden. Op korte termijn wil de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij zijn capaciteit met ongeveer 5 procent verminderen, heeft topman Scott Kirby aangekondigd.
13 uur geleden