Krant: ook topman TikTok gaat naar inauguratie Trump
NEW YORK (ANP) - De topman van TikTok is van plan maandag de inauguratie van aankomend Amerikaans president Donald Trump bij te wonen. Dat schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Volgens de krant is Shou Chew ook uitgenodigd om op een ereplaats op het podium te zitten, waar traditioneel voormalige presidenten, familieleden en andere belangrijke gasten plaatsnemen.
De in Singapore geboren Chew voegt zich bij techbazen als Mark Zuckerberg en Elon Musk die eveneens worden verwacht bij de inauguratie. Ook Amazon-oprichter Jeff Bezos is uitgenodigd. TikTok, eigendom van het Chinese bedrijf ByteDance, wilde volgens The New York Times geen commentaar geven op het bericht.
De krant spreekt van een belangrijke ontwikkeling aangezien TikTok op het punt staat verboden te worden in de Verenigde Staten. Het Amerikaanse Congres nam vorig jaar een wet aan die bepaalt dat ByteDance de Amerikaanse tak van TikTok moet verkopen aan een niet-Chinees bedrijf. Gebeurt dat niet, dan wordt TikTok vanaf zondag verboden vanwege zorgen over de nationale veiligheid.
TikTok gokt al bijna een jaar dat het een ban via de rechter kan voorkomen. Het Amerikaanse Hooggerechtshof kijkt momenteel nog naar bezwaren van TikTok tegen de wet. Maar de laatste tijd lijkt het bedrijf zich tevens te richten op het bereiken van een andere oplossing met de aankomende Trump-regering. Volgens bronnen ontmoette Trump in december al verschillende bestuurders van TikTok op zijn landgoed in Mar-a-Lago.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - EasyJet merkt dat de oorlog in het Midden-Oosten voor onzekerheid zorgt bij reizigers. De boekingen voor de zomerperiode bij de budgetmaatschappij lopen achter in vergelijking met vorig jaar, meldt het bedrijf bij zijn halfjaarcijfers. Door hogere brandstofkosten liep het verlies bij het Britse bedrijf op, zoals easyJet in een update in april al aankondigde.
14 minuten geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Berichtendienst X heeft tegenover een rechtbank in Australiƫ toegegeven de regels voor de bestrijding van onlinekindermisbruik te hebben geschonden. Daarmee is een einde gekomen aan een slepende juridische zaak en moet het bedrijf van Elon Musk een boete van 650.000 Australische dollar (ongeveer 400.000 euro) betalen.
43 minuten geledenAUSTIN (ANP) - Het ruimtevaartbedrijf SpaceX, dat techmiljardair Elon Musk binnenkort naar de beurs wil brengen, heeft in het afgelopen kwartaal een miljardenverlies geleden. Dat staat in een melding die is gedaan bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC.
53 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse huishoudens profiteerden in het eerste kwartaal van 2026 stevig van beleggingen in oliebedrijven. De koerswinsten op andere beleggingen verdampten juist door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat becijfert De Nederlandsche Bank (DNB) na het eerste beurskwartaal van het jaar.
55 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - Werkenden die het minimumloon verdienen gaan er vanaf 1 juli enkele tientallen euro's per maand op vooruit. Dat blijkt volgens hr- en salarisdienstverlener Youforce, voorheen Visma Raet, uit doorrekeningen van de verhoging van het minimumloon. Voor werkenden met een hoger inkomen blijft het netto maandsalaris echter gelijk.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Tokio en Seoul zijn donderdag hard gestegen door de hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse beurzen sloten woensdag ook stevig hoger, nadat president Donald Trump zei dat de Verenigde Staten in de "laatste fases" van de vredesgesprekken met Iran zijn. Ook waren er berichten over de doorvaart van olietankers door de Straat van Hormuz, de belangrijke transportroute voor olie uit het Midden-Oosten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De werkloosheid in Nederland is in april licht gedaald naar 3,9 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In maart zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. In februari lag de werkloosheid met 4,1 procent nog op het hoogste niveau in vier jaar.
1 uur geleden