Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: ook topman TikTok gaat naar inauguratie Trump

Krant: ook topman TikTok gaat naar inauguratie Trump

NEW YORK (ANP) - De topman van TikTok is van plan maandag de inauguratie van aankomend Amerikaans president Donald Trump bij te wonen. Dat schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Volgens de krant is Shou Chew ook uitgenodigd om op een ereplaats op het podium te zitten, waar traditioneel voormalige presidenten, familieleden en andere belangrijke gasten plaatsnemen.

De in Singapore geboren Chew voegt zich bij techbazen als Mark Zuckerberg en Elon Musk die eveneens worden verwacht bij de inauguratie. Ook Amazon-oprichter Jeff Bezos is uitgenodigd. TikTok, eigendom van het Chinese bedrijf ByteDance, wilde volgens The New York Times geen commentaar geven op het bericht.

De krant spreekt van een belangrijke ontwikkeling aangezien TikTok op het punt staat verboden te worden in de Verenigde Staten. Het Amerikaanse Congres nam vorig jaar een wet aan die bepaalt dat ByteDance de Amerikaanse tak van TikTok moet verkopen aan een niet-Chinees bedrijf. Gebeurt dat niet, dan wordt TikTok vanaf zondag verboden vanwege zorgen over de nationale veiligheid.

TikTok gokt al bijna een jaar dat het een ban via de rechter kan voorkomen. Het Amerikaanse Hooggerechtshof kijkt momenteel nog naar bezwaren van TikTok tegen de wet. Maar de laatste tijd lijkt het bedrijf zich tevens te richten op het bereiken van een andere oplossing met de aankomende Trump-regering. Volgens bronnen ontmoette Trump in december al verschillende bestuurders van TikTok op zijn landgoed in Mar-a-Lago.

Meer uit Financieel

UWV: banengroei valt tijdelijk stil bij hoge energieprijzen

DEN HAAG (ANP) - De banengroei in Nederland valt tijdelijk stil als de energieprijzen hoog blijven. Dat stelt uitkeringsorganisatie UWV in een nieuwe prognose van de arbeidsmarkt. Vooral in sectoren als vervoer, industrie en de uitzendbranche zal het aantal banen afnemen.

1 uur geleden
Na Anthropic dient ook OpenAI aanvraag in voor beursnotering VS

SAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, heeft bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC vertrouwelijk documenten ingediend voor een beursnotering. Het bedrijf van Sam Altman heeft nog geen datum voor een mogelijke beursgang, schrijft het in een online verklaring. Bronnen melden aan Bloomberg dat het bedrijf mogelijk al dit najaar naar de beurs zou willen gaan.

2 uur geleden
Chipbedrijven stuwen Nasdaq naar winst op gemengd Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York eindigden maandag gemengd. De Nasdaq sloot de handelsdag hoger af, nadat de techgraadmeter voor het weekend nog ruim 4 procent was gekelderd door een verkoopgolf in de Amerikaanse chipsector. Dat was de grootste verliesbeurt van de Nasdaq in ruim een jaar tijd.

5 uur geleden
Amerikaanse rechter blokkeert werkvisum dat 100.000 dollar kost

BOSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een federale rechter in de Amerikaanse stad Boston heeft een tarief van 100.000 dollar voor een bepaald werkvisum maandag ongeldig verklaard. President Donald Trump kwam in september met dat tarief voor bedrijven die hoogopgeleide, gespecialiseerde arbeidsmigranten naar de VS willen trekken, om Amerikaanse werknemers zo meer kans te geven.

6 uur geleden
VEB schikt met SNS Reaal om koersverlies rond nationalisatie

DEN HAAG (ANP) - Leden van de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) kunnen een vergoeding tegemoetzien voor koersverlies op aandelen van SNS Reaal toen het bedrijf in 2013 werd genationaliseerd. De VEB heeft daarover een schikking getroffen met de bankverzekeraar en de toenmalige accountant KPMG.

8 uur geleden
ACM verbiedt overname glasvezelnetwerken Delta door KPN

DEN HAAG (ANP) - Het samenwerkingsverband van KPN en pensioenuitvoerder APG mag een deel van de glasvezelnetwerken van Delta Fiber Nederland niet overnemen. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bepaald. De waakhond vreest dat de concurrentie door de overname afneemt en dat internet daardoor duurder kan worden voor consumenten en bedrijven, terwijl de kwaliteit van de dienstverlening mogelijk lager wordt.

8 uur geleden
Supermarkten: boodschappen volgend jaar tot 10 procent duurder

LEIDSCHENDAM (ANP) - Boodschappen worden volgend jaar tot wel 10 procent duurder. Daarvoor waarschuwt supermarktkoepel CBL in een brandbrief aan het kabinet. De prijsstijgingen zijn volgens de branchevereniging deels te wijten aan maatregelen van de overheid.

9 uur geleden