Krant: ook topman TikTok gaat naar inauguratie Trump
NEW YORK (ANP) - De topman van TikTok is van plan maandag de inauguratie van aankomend Amerikaans president Donald Trump bij te wonen. Dat schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Volgens de krant is Shou Chew ook uitgenodigd om op een ereplaats op het podium te zitten, waar traditioneel voormalige presidenten, familieleden en andere belangrijke gasten plaatsnemen.
De in Singapore geboren Chew voegt zich bij techbazen als Mark Zuckerberg en Elon Musk die eveneens worden verwacht bij de inauguratie. Ook Amazon-oprichter Jeff Bezos is uitgenodigd. TikTok, eigendom van het Chinese bedrijf ByteDance, wilde volgens The New York Times geen commentaar geven op het bericht.
De krant spreekt van een belangrijke ontwikkeling aangezien TikTok op het punt staat verboden te worden in de Verenigde Staten. Het Amerikaanse Congres nam vorig jaar een wet aan die bepaalt dat ByteDance de Amerikaanse tak van TikTok moet verkopen aan een niet-Chinees bedrijf. Gebeurt dat niet, dan wordt TikTok vanaf zondag verboden vanwege zorgen over de nationale veiligheid.
TikTok gokt al bijna een jaar dat het een ban via de rechter kan voorkomen. Het Amerikaanse Hooggerechtshof kijkt momenteel nog naar bezwaren van TikTok tegen de wet. Maar de laatste tijd lijkt het bedrijf zich tevens te richten op het bereiken van een andere oplossing met de aankomende Trump-regering. Volgens bronnen ontmoette Trump in december al verschillende bestuurders van TikTok op zijn landgoed in Mar-a-Lago.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.
39 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.
3 uur geledenDHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Marvell Technology werd vrijdag flink hoger gezet op de beurzen in New York. Het chipbedrijf presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, dankzij de aanhoudend sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie. Ook gaf het bedrijf een sterke omzetverwachting af voor het huidige boekjaar. Volgens topman Matt Murphy zal de omzetgroei dit jaar in elk kwartaal versnellen door de datacenteractiviteiten van het bedrijf. Het aandeel steeg meer dan 15 procent.
7 uur geleden