Krant: ook topman TikTok gaat naar inauguratie Trump
NEW YORK (ANP) - De topman van TikTok is van plan maandag de inauguratie van aankomend Amerikaans president Donald Trump bij te wonen. Dat schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Volgens de krant is Shou Chew ook uitgenodigd om op een ereplaats op het podium te zitten, waar traditioneel voormalige presidenten, familieleden en andere belangrijke gasten plaatsnemen.
De in Singapore geboren Chew voegt zich bij techbazen als Mark Zuckerberg en Elon Musk die eveneens worden verwacht bij de inauguratie. Ook Amazon-oprichter Jeff Bezos is uitgenodigd. TikTok, eigendom van het Chinese bedrijf ByteDance, wilde volgens The New York Times geen commentaar geven op het bericht.
De krant spreekt van een belangrijke ontwikkeling aangezien TikTok op het punt staat verboden te worden in de Verenigde Staten. Het Amerikaanse Congres nam vorig jaar een wet aan die bepaalt dat ByteDance de Amerikaanse tak van TikTok moet verkopen aan een niet-Chinees bedrijf. Gebeurt dat niet, dan wordt TikTok vanaf zondag verboden vanwege zorgen over de nationale veiligheid.
TikTok gokt al bijna een jaar dat het een ban via de rechter kan voorkomen. Het Amerikaanse Hooggerechtshof kijkt momenteel nog naar bezwaren van TikTok tegen de wet. Maar de laatste tijd lijkt het bedrijf zich tevens te richten op het bereiken van een andere oplossing met de aankomende Trump-regering. Volgens bronnen ontmoette Trump in december al verschillende bestuurders van TikTok op zijn landgoed in Mar-a-Lago.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is woensdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers schrokken ervan dat de grote Amerikaanse ticketverkoper door een federale jury schuldig is bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Mogelijk wordt het bedrijf hierdoor later gedwongen Ticketmaster af te stoten.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is door een federale jury in de Verenigde Staten schuldig bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Dat is een flinke klap voor de grote Amerikaanse ticketverkoper, die zelfs zou kunnen leiden tot het opbreken van het concern en een gedwongen afsplitsing van Ticketmaster.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is een nationaal akkoord nodig om de toekomstige welvaart van Nederland op orde te krijgen. Daarvoor pleitte oud-topman van chipmachinemaker ASML Peter Wennink woensdagavond tijdens de EW Economie-lezing in het Amsterdamse DeLaMar Theater.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering gaat het opschorten van sancties op Iraanse en Russische olie niet verlengen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiƫn Scott Bessent woensdag. Eerder stond de VS de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen tijdelijk toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.
7 uur geledenKEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten. Later werd dit ook bevestigd door het Openbaar Ministerie in Nederland.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel ruim 4 procent lager. Het Veldhovense concern kondigde aan voor dit jaar op een hogere omzet te rekenen dan eerder aangegeven. Maar de koersbeweging van het aandeel laat zien dat deze stap grotendeels door beleggers werd verwacht. Volgens sommige analisten zijn de nieuwe prognoses van ASML eigenlijk aan de voorzichtige kant.
9 uur geleden