Krant: Ontario reageert op Trump met tarief op stroom New York
TORONTO (ANP/BLOOMBERG) - De Canadese provincie Ontario gaat een belasting van 25 procent heffen op stroom die zij levert aan drie Amerikaanse staten, waaronder New York. Volgens de Amerikaanse krant The Wall Street Journal gaat het om een vergeldingsmaatregel voor de importheffingen van president Donald Trump.
De krant baseert zich op Doug Ford, de premier van de provincie. Die dreigde ook dat hij energieproducenten in de provincie zou opdragen de stroomexport stop te zetten als Trump op 2 april verdere tarieven oplegt, aldus de krant. Dinsdag gingen Trumps tarieven van 25 procent op goederen uit Canada en Mexico in en werd het Amerikaanse importtarief op producten uit China verhoogd van 10 naar 20 procent.
De nationale overheid van Canada kondigde al aan de stap te vergelden door vanaf dinsdag 25 procent importheffingen op te leggen aan Amerikaanse producten met een totale waarde van 30 miljard Canadese dollar (zo'n 20 miljard euro). Over drie weken gaat die importheffing gelden voor nog eens 125 miljard Canadese dollar aan goederen, heeft de Canadese premier Justin Trudeau gezegd.
Meer uit Financieel
LEUSDEN (ANP) - Nederlanders hebben in september vaker een vakantie geboekt dan in dezelfde maand vorig jaar, onder andere meer lastminutes voor de herfstvakantie. Ook boekten vakantiegangers meer reizen voor vertrek over zes maanden of langer, meldt reisbrancheorganisatie ANVR.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk dreigt de toegang voor Shein te blokkeren als de Chinese webwinkel opnieuw sekspoppen verkoopt die op kinderen lijken. Shein haalde de producten uit zijn webshop na druk van Franse toezichthouders.
3 uur geledenDEURNE (ANP) - De in moeilijkheden verkerende bussenfabrikant Ebusco heeft eindelijk een controleverklaring over de jaarrekening van 2024 binnen. De accountant heeft verschillende fouten ontdekt in de boekhouding, waaronder rekenfouten bij de salarissen en onjuiste verwijzingen. Maar volgens Ebusco hadden deze geen invloed op eerder gemelde cijfers over het eigen vermogen van het bedrijf en het jaarresultaat.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PostNL behoorde maandag tot de dalers op de Amsterdamse beurs. Het postbedrijf leed afgelopen kwartaal meer verlies. Ook nam de totale hoeveelheid te bezorgen brieven en andere poststukken verder af, ondanks dat de verkiezingen voor extra post zorgden. Volgens PostNL onderstrepen de cijfers "de dringende noodzaak tot wijzigingen in de postwetgeving". Het aandeel zakte ruim 1 procent.
3 uur geledenDE MEERN (ANP) - Huizenkopers en -bezitters hebben de afgelopen maand iets meer hypotheken aangevraagd. In oktober waren dit er 52.196, ruim 4 procent meer dan in oktober vorig jaar. Dit meldt het Hypotheken Data Netwerk (HDN), dat naar eigen zeggen bijna alle hypotheekaanvragen in Nederland registreert.
4 uur geledenDUBLIN (ANP/BLOOMBERG) - De Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair heeft in de eerste helft van het boekjaar een recordaantal passagiers vervoerd. De grootste luchtvaartmaatschappij van Europa profiteerde onder meer van verbeterde leveringen van nieuwe Boeing-toestellen en de aanhoudend sterke vraag naar vliegtickets.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De bedrijfsomstandigheden in de Nederlandse industrie zijn in oktober voor de vijfde maand op rij verbeterd. De verbetering was wel minder groot dan eerder, door een kleinere groei van de productie en het aantal nieuwe orders. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) op basis van haar maandelijkse peiling.
5 uur geleden