Krant: onderzoek naar rol Trump in bestorming Capitool uitgebreid
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse federale aanklagers die onderzoek doen naar de bestorming van het Capitool op 6 januari 2021 door aanhangers van Donald Trump, onderzoeken ook of de oud-president en zijn team fraude hebben gepleegd bij fondsenwerving. Ingewijden vertellen aan The Washington Post dat de aanklagers de afgelopen weken dagvaardingen hebben gestuurd naar een keur van campagnemedewerkers en adviseurs van de oud-president.
Na de de door hem verloren presidentsverkiezingen van 2020 beweerde Trump ten onrechte dat met de uitslagen was geknoeid. De aanklagers willen weten of hij of zijn campagneteam die beschuldigingen ook hebben gebruikt in e-mails aan donoren om geld van hen los te krijgen. Volgens de Amerikaanse wet is het verboden om een valse voorstelling van zaken te geven in e-mails waarin om geld wordt gevraagd, schrijft The Washington Post.
De aanklagers willen weten wat Trump en zijn medewerkers onderling zeiden over de beweerde verkiezingsfraude en of dat afweek van dingen die ze schreven in officiële correspondentie aan potentiële geldschieters. De fondsenwerving leverde Trump meer dan 200 miljoen dollar op (181 miljoen euro), aldus ingewijden tegen de krant.
Trump wil in 2024 een nieuwe gooi doen naar het Amerikaanse presidentschap. Tegen hem lopen verschillende gerechtelijke onderzoeken. In New York is een onderzoek gaande naar het zwijggeld dat aan een pornoster is betaald die seks met hem zou hebben gehad. Ook wordt onderzocht of hij geheime documenten heeft achtergehouden en een complot heeft beraamd om de verkiezingsuitslag van 2020 ongedaan te maken.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft in de nacht van maandag op dinsdag ingestemd met een wetsvoorstel dat sociale media verbiedt voor kinderen onder de 15 jaar. Het wetsvoorstel gaat nu naar de Senaat. De maatregel kan rekenen op brede politieke en publieke steun in Frankrijk.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.
1 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol maakt haar debuut op de 800 meter op 8 februari bij de indoorwedstrijd in het Franse Metz. Haar coach Laurent Meuwly heeft dit bevestigd tegen het ANP.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In Minneapolis beraadt een rechter zich over de vraag of agenten van immigratiedienst ICE uit Minneapolis moeten worden weggestuurd. De staat Minnesota wil dat de rechter een einde maakt aan de anti-immigratieoperatie van de regering. Rechter Katherine Menendez deed aan het einde van de hoorzitting nog geen uitspraak en zei ook niet wanneer ze dat doet.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft zich verzoenend uitgelaten over de gouverneur van de Amerikaanse staat Minnesota, nadat die fel had uitgehaald naar de president omdat agenten bij hun jacht op illegalen twee Amerikaanse burgers hadden doodgeschoten.
7 uur geledenHAMBURG (ANP) - Kabels in de Noordzee moeten beter worden beveiligd tegen mogelijke sabotage of hacks, vinden de regeringsleiders van België, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk. Ze spreken af nauwer samen te werken op het gebied van defensie en andere vormen van beveiliging van de onderwaterinfrastructuur. Maandag zijn de staatshoofden en premiers aanwezig op de Noordzeetop in Hamburg, waar veiligheid hoog op de agenda staat.
9 uur geledenKHARTOUM (ANP/AFP) - Meer dan drie miljoen Soedanezen die ontheemd zijn geraakt in de oorlog zijn weer naar hun huizen teruggekeerd, hoewel er in grote delen van het land nog steeds zwaar gevochten wordt.
9 uur geleden