Krant: onderzoek naar rol Trump in bestorming Capitool uitgebreid
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse federale aanklagers die onderzoek doen naar de bestorming van het Capitool op 6 januari 2021 door aanhangers van Donald Trump, onderzoeken ook of de oud-president en zijn team fraude hebben gepleegd bij fondsenwerving. Ingewijden vertellen aan The Washington Post dat de aanklagers de afgelopen weken dagvaardingen hebben gestuurd naar een keur van campagnemedewerkers en adviseurs van de oud-president.
Na de de door hem verloren presidentsverkiezingen van 2020 beweerde Trump ten onrechte dat met de uitslagen was geknoeid. De aanklagers willen weten of hij of zijn campagneteam die beschuldigingen ook hebben gebruikt in e-mails aan donoren om geld van hen los te krijgen. Volgens de Amerikaanse wet is het verboden om een valse voorstelling van zaken te geven in e-mails waarin om geld wordt gevraagd, schrijft The Washington Post.
De aanklagers willen weten wat Trump en zijn medewerkers onderling zeiden over de beweerde verkiezingsfraude en of dat afweek van dingen die ze schreven in officiële correspondentie aan potentiële geldschieters. De fondsenwerving leverde Trump meer dan 200 miljoen dollar op (181 miljoen euro), aldus ingewijden tegen de krant.
Trump wil in 2024 een nieuwe gooi doen naar het Amerikaanse presidentschap. Tegen hem lopen verschillende gerechtelijke onderzoeken. In New York is een onderzoek gaande naar het zwijggeld dat aan een pornoster is betaald die seks met hem zou hebben gehad. Ook wordt onderzocht of hij geheime documenten heeft achtergehouden en een complot heeft beraamd om de verkiezingsuitslag van 2020 ongedaan te maken.
Meer uit Buitenland
VÖLKLINGEN (ANP/DPA) - In de Duitse plaats Völklingen is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man om het leven gekomen na een harde knal onder een voetgangersbrug, meldt de politie. Ook zijn meerdere mensen zwaargewond geraakt. Agenten werden kort na middernacht gealarmeerd. In de noodoproep werd melding gemaakt van een harde knal en iemand die om hulp schreeuwde.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran zal de Straat van Hormuz opnieuw afsluiten als de Verenigde Staten hun blokkade van Iraanse havens voortzetten. Dat heeft de spreker van het Iraanse parlement, Mohammad Bagher Ghalibaf, zaterdag gezegd. Hij bevestigde daarmee wat het Iraanse staatspersbureau eerder al meldde op basis van een bron uit de Iraanse legertop.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - VN-organisatie UNICEF zegt "woedend" te zijn nadat twee vrachtwagenchauffeurs, die waren ingehuurd om schoon water te leveren aan gezinnen in de Gazastrook, door een Israëlische aanval werden gedood. De VN-organisatie meldt in een verklaring dat het incident vrijdagochtend plaatsvond tijdens reguliere watertransporten bij het waterpunt Mansoura in het noorden van Gaza, dat Gaza-Stad van water voorziet. Ook raakten twee andere mensen gewond.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België dirigeert een van zijn mijnenjagers naar het Midden-Oosten, melden Belgische media. Het marineschip is zo dichter bij de Straat van Hormuz, waar een groep landen mogelijk zeemijnen gaat ruimen om de belangrijke zeestraat weer bevaarbaar te maken.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Iran heeft er volgens de Amerikaanse president Donald Trump mee ingestemd het eigen nucleaire programma voor onbepaalde tijd stil te leggen. Onderhandelingen over een deal worden "waarschijnlijk" dit weekend weer gehouden, zei hij tegen persbureau Bloomberg. "De meeste hoofdpunten zijn afgerond. Het zal vrij snel gaan."
8 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat het versterken van het bestand met Israël zijn prioriteit is. Ook na het ingaan van het bestand werden nog aanvallen op Libanon gemeld, maar toch noemt Aoun het "een kans om stabiliteit en wederopbouw te promoten."
8 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Ook het concert van rapper Ye, beter bekend als Kanye West, dat half juni in Polen stond gepland, gaat niet door. Dat heeft de directie van het Śląski-stadion in de stad Chorzów vrijdag gemeld.
10 uur geleden