Krant: ondanks coronasteun bonussen voor Lufthansa-top
BERLIJN (ANP) - Hoge bestuurders van luchtvaartmaatschappij Lufthansa kunnen miljoenenbonussen tegemoet zien voor 2021 en 2022, terwijl het concern in die periode staatssteun ontving. Dat schrijft Handelsblatt op basis van ingewijden. De raad van commissarissen van Lufthansa heeft volgens de Duitse zakenkrant toestemming gegeven voor de betalingen, ook al stemden enkele personeelsvertegenwoordigers tegen.
Door de coronapandemie was internationaal vliegverkeer vlak na de wereldwijde virusuitbraak amper mogelijk. De Duitse regering redde Lufthansa van een faillissement met 9 miljard euro aan financiële steun. Zo kocht de overheid zich in bij het luchtvaartconcern. Die aandelen verkocht de overheid in september.
Een woordvoerder van Lufthansa liet aan Handelsblatt weten dat de bonussen in 2025 worden uitbetaald, mits de zaken bij het bedrijf tot die tijd goed blijven gaan. De betalingen maken deel uit van een langetermijnbonus.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde donderdag op na de verliesbeurt een dag eerder. Ook de andere Europese beurzen toonden overwegend herstel na de koersverliezen die volgden op de nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iraanse militaire doelen. Iran reageerde daarop met aanvallen op Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein. De Amerikaanse president Donald Trump verklaarde daarnaast dat de voorlopige vredesdeal met Iran wat hem betreft voorbij is.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft aan het begin van de coronaperiode het grootste deel van de financiële problemen opgevangen voor kleine bedrijven die zwaar getroffen werden. Dat meldt het Centraal Planbureau (CPB) na een analyse van de balansen van kleine ondernemingen in 2020.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft een boete van 8,5 miljoen euro gekregen van De Nederlandsche Bank (DNB) om gebrekkige antiwitwascontroles. Volgens de toezichthouder was sprake van structurele tekortkomingen in de uitvoering van de controles bij klanten die in een hoge risicocategorie vallen. Dit heeft ABN AMRO naar buiten gebracht in een persverklaring.
1 uur geledenDRIEBERGEN (ANP) - De politie heeft aanwijzingen voor betrokkenheid van Nederlanders bij de grote cyberaanval op Odido van eerder dit jaar. In een telefoongesprek kort voor de hack met de klantenservice deed een Nederlandssprekende man zich voor als IT-medewerker van het telecombedrijf. Daarna werd Odido door phishing misleid en konden de gegevens van ruim 6 miljoen klanten worden gestolen.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - In de eerste helft van 2026 zijn in Nederland 3476 personenvoertuigen gestolen. Dat is 9 procent minder dan in dezelfde periode een jaar eerder, meldt Stichting Verzekeringsbureau Voertuigcriminaliteit (VbV). Door de daling van het aantal diefstallen daalde ook de schadelast voor verzekeraars.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een federale rechter in de Verenigde Staten heeft de schikking van Elon Musk met beurswaakhond SEC goedgekeurd. Dit deed ze ondanks "serieuze bedenkingen" over de overeenkomst, meldde ze.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag overwegend met verliezen gesloten, nadat de Amerikaanse president Donald Trump zich strijdbaar had getoond tegenover Iran. Na beschietingen van tankers in de Straat van Hormuz verklaarde het staatshoofd dat de voorlopige vredesdeal met de Iraniërs voorbij is en zinspeelde hij op zware aanvallen.
11 uur geleden