Krant: Nikki Haley gaat zich terugtrekken uit voorverkiezingen
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse politica Nikki Haley trekt zich terug uit de voorverkiezingen van de Republikeinse Partij. Ze gaat dat woensdagochtend (lokale tijd) bekendmaken in een speech, zeggen ingewijden tegen The Wall Street Journal. Ook andere media kregen het nieuws later bevestigd.
Haley stopt haar campagne na een reeks nederlagen op Super Tuesday. Ze verloor vrijwel overal van oud-president Donald Trump, die het bij de presidentsverkiezingen waarschijnlijk weer gaat opnemen tegen zittend president Joe Biden.
Trump wordt met het vertrek van Haley verlost van zijn laatste serieuze Republikeinse rivaal. Andere prominente partijgenoten, zoals zijn voormalige vicepresident Mike Pence, trokken zich eerder al terug uit de voorverkiezingen.
Politieke midden
Haley spreekt woensdagochtend nog geen steun uit voor een andere kandidaat, zeggen de bronnen van de zakenkrant. Wel gaat ze Trump aanmoedigen om de steun te verdienen van de kiezers die op haar hebben gestemd.
Oud-gouverneur Haley kreeg in de voorverkiezingen vooral steun van kiezers die tot het politieke midden worden gerekend. Dat waren er uiteindelijk niet genoeg om Trump mee te verslaan.
Verklaring
De voorverkiezingen zijn bedoeld om de officiële presidentskandidaat van de partij te kiezen. Haley heeft haar partijgenoten eerder gewaarschuwd dat Trump in haar ogen niet kan winnen van de Democraat Biden.
Haley legt volgens de krant een verklaring af rond 10.00 uur plaatselijke tijd op woensdag, 16.00 uur in Nederland. Ze houdt de toespraak in haar thuisstaat South Carolina, waar ze eerder ook verloor van Trump.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran akkoord om het "nucleaire stof" over te dragen, waarmee hij lijkt te doelen op het verrijkte uranium waarmee Iran volgens de Amerikanen een kernwapen zou kunnen bouwen.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft ingestemd met een tijdelijk staakt-het-vuren in Libanon. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde het tiendaagse bestand eerder op donderdag aan.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun ambities om tot een volledig vredesakkoord te komen "afgeschaald" en proberen in plaats daarvan tot een tijdelijke overeenkomst te komen, zeggen Iraanse bronnen tegen persbureau Reuters. Volgens hen is er vooruitgang geboekt in onderhandelingen over de Straat van Hormuz, maar blijft het kernprogramma van Iran een gevoelig punt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Israël en Libanon hebben ingestemd met een bestand van tien dagen. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump bekend via zijn platform Truth Social.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft gewaarschuwd dat zijn land klaar is om gevechtsoperaties te hervatten als Iran geen deal sluit. Als het land een "slechte keus" maakt, kunnen er naast de huidige blokkade van Iraanse havens ook weer bommen vallen, stelde de minister. Die benadrukte dat zijn land nog steeds essentiële infrastructuur, waaronder de energiesector, in het vizier heeft.
9 uur geledenBAMENDA (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in een toespraak in het westen van Kameroen gezegd dat "de wereld wordt verwoest door een handvol tirannen" die miljarden aan wapens verspillen. Hij uitte ook kritiek op leiders "die religieuze taal bezigen om oorlogen te rechtvaardigen".
9 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - Medewerkers van het Hongaarse staatspersbureau MTI komen in verzet na de verkiezingsnederlaag van premier Viktor Orbán. Ze eisen in een brief aan hun management hun redactionele vrijheid terug.
10 uur geleden