Krant: Musk praat met andere investeerders over aankoop Twitter
NEW YORK (ANP) - Multimiljardair Elon Musk polst andere investeerders om mee te doen met een overnamebod op socialmediabedrijf Twitter. Dat meldt New York Post op basis van ingewijden. Volgens bronnen van de krant zouden ze binnen enkele dagen een nieuw voorstel kunnen presenteren om het platform in te lijven.
De topman van autofabrikant Tesla en ruimtevaartonderneming SpaceX zei eerder deze week Twitter voor zo'n 43 miljard dollar te willen kopen. Twitter, dat nu zo'n 34 miljard dollar waard is op de beurs, ging vrijdag in de tegenaanval met een zogeheten gifpil. Daarbij krijgen andere aandeelhouders de mogelijkheid om goedkoop aandelen bij te kopen als Musk op de beurs massaal aandelen opkoopt. Op die manier verwatert zijn belang.
Een van de mogelijke partners bij een nieuw overnamebod zou Silver Lake zijn. Een bestuurder van die investeringsmaatschappij zit in de raad van bestuur van Twitter. Musk en Silver Lake weigerden commentaar aan New York Post.
Musk, die voor zijn overnamebod al ruim 9 procent van Twitter in handen had, vindt dat het socialmediaplatform veel meer kan bereiken dan het nu doet. Hij hekelt ook ingrepen van het bedrijf die volgens hem de vrije meningsuiting in de weg zitten. Twitter heeft de afgelopen jaren veel werk gemaakt van het blokkeren van accounts die haatdragende berichten of nepnieuws verspreiden. Ook werd voormalig president Donald Trump van Twitter verbannen wegens opruiende berichten rond de bestorming van het Capitool in januari 2021.
Meer uit Financieel
BELÉM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en China sluiten zich aan bij een nieuwe coalitie die gericht is op het verbeteren van de handel in CO2-rechten. Het initiatief streeft ernaar landen samen te brengen om praktijken en standaarden in zogenoemde koolstofmarkten op elkaar af te stemmen.
7 uur geledenAVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.
8 uur geledenHAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.
9 uur geledenBANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - Wie op vakantie gaat naar Thailand en 's middags bijvoorbeeld een biertje drinkt, riskeert vanaf zaterdag een forse boete door veranderde alcoholwetgeving. De Thaise autoriteiten hebben de regels aangescherpt en besloten strenger te handhaven.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse farmaceut Pfizer wint de biedingsstrijd om branchegenoot Metsera. Het bestuur van die Amerikaanse ontwikkelaar van medicijnen tegen obesitas is akkoord gegaan met een bod ter waarde van 10 miljard dollar. Metsera koos bewust niet voor het Deense Novo Nordisk, dat de onderneming eveneens wilde inlijven en zijn bod onlangs nog flink verhoogde.
10 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft op zijn aandeelhoudersvergadering donderdag geen steun gekregen voor mogelijke investeringen in xAI, het AI-bedrijf van topman Elon Musk. Dat volgt uit informatie die Tesla vrijdagavond laat naar buiten heeft gebracht. Dit lijkt een tegenvaller voor Musk, die op de vergadering wel uitzicht kreeg op een megabeloning van 1 biljoen, oftewel 1000 miljard dollar.
10 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Webwinkel Shein ontloopt een directe blokkade in Frankrijk. De regering in Parijs dreigde daartoe over te gaan nadat in het assortiment van Shein op kinderen lijkende sekspoppen waren ontdekt. Maar volgens de Franse overheid heeft Shein de bewuste artikelen inmiddels verwijderd.
12 uur geleden