Krant: moederbedrijf TikTok ontslaat honderden werknemers
BEIJING (ANP/RTR) - ByteDance, eigenaar van onder meer de populaire filmpjesapp TikTok, heeft honderden werknemers ontslagen om kosten te besparen. Dit meldt de South China Morning Post op basis van anonieme bronnen binnen het bedrijf. Volgens de krant is de ontslagronde bedoeld om efficiënter te kunnen werken. Het Chinese bedrijf ondervindt ook al enige tijd grote tegenwind in de Verenigde Staten.
De ontslagen zouden onder andere zijn gevallen bij Douyin, de Chinese tegenhanger van TikTok. TikTok en Douyin werken in grote lijnen hetzelfde, maar Douyin is gericht op de Chinese markt. Douyin heeft rond de 600 miljoen dagelijkse gebruikers.
Ook bij de vastgoed- en gamingtak van ByteDance zijn werknemers ontslagen, aldus de bronnen. De ontslagronde volgt volgens hen op een mededeling van topman Liang Rubo aan zijn werknemers dat het bedrijf "fit moet worden en spieren moet kweken".
Data van Amerikaanse gebruikers
ByteDance, dat wereldwijd meer dan 100.000 werknemers telt, heeft zelf niet gereageerd op het bericht. Als privaat bedrijf is ByteDance niet verplicht om mededelingen te doen over dergelijke zaken.
In oktober waren er al mediaberichten dat het Chinese techconcern kampte met een miljardenverlies. Het bedrijf groeide de laatste jaren snel, maar gaf ook veel uit aan marketing en de ontwikkeling van nieuwe functies.
TikTok is daarnaast ook omstreden. Verschillende Amerikaanse overheden verbieden het gebruik van TikTok zelfs op overheidsapparaten. Eerder gingen er in de VS al stemmen op voor een algeheel verbod van TikTok. Er leven vooral zorgen dat TikTok allerlei data kan doorspelen aan de Chinese overheid. TikTok werkt inmiddels al maanden aan een veiligheidsdeal met de Amerikaanse regering. Die overeenkomst zou ervoor zorgen dat het bedrijf de data van Amerikaanse gebruikers voortaan helemaal in de VS zou houden.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.
12 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.
3 uur geledenDHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Marvell Technology werd vrijdag flink hoger gezet op de beurzen in New York. Het chipbedrijf presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, dankzij de aanhoudend sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie. Ook gaf het bedrijf een sterke omzetverwachting af voor het huidige boekjaar. Volgens topman Matt Murphy zal de omzetgroei dit jaar in elk kwartaal versnellen door de datacenteractiviteiten van het bedrijf. Het aandeel steeg meer dan 15 procent.
6 uur geleden