Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: moederbedrijf TikTok ontslaat honderden werknemers

Krant: moederbedrijf TikTok ontslaat honderden werknemers

BEIJING (ANP/RTR) - ByteDance, eigenaar van onder meer de populaire filmpjesapp TikTok, heeft honderden werknemers ontslagen om kosten te besparen. Dit meldt de South China Morning Post op basis van anonieme bronnen binnen het bedrijf. Volgens de krant is de ontslagronde bedoeld om efficiënter te kunnen werken. Het Chinese bedrijf ondervindt ook al enige tijd grote tegenwind in de Verenigde Staten.

De ontslagen zouden onder andere zijn gevallen bij Douyin, de Chinese tegenhanger van TikTok. TikTok en Douyin werken in grote lijnen hetzelfde, maar Douyin is gericht op de Chinese markt. Douyin heeft rond de 600 miljoen dagelijkse gebruikers.

Ook bij de vastgoed- en gamingtak van ByteDance zijn werknemers ontslagen, aldus de bronnen. De ontslagronde volgt volgens hen op een mededeling van topman Liang Rubo aan zijn werknemers dat het bedrijf "fit moet worden en spieren moet kweken".

Data van Amerikaanse gebruikers

ByteDance, dat wereldwijd meer dan 100.000 werknemers telt, heeft zelf niet gereageerd op het bericht. Als privaat bedrijf is ByteDance niet verplicht om mededelingen te doen over dergelijke zaken.

In oktober waren er al mediaberichten dat het Chinese techconcern kampte met een miljardenverlies. Het bedrijf groeide de laatste jaren snel, maar gaf ook veel uit aan marketing en de ontwikkeling van nieuwe functies.

TikTok is daarnaast ook omstreden. Verschillende Amerikaanse overheden verbieden het gebruik van TikTok zelfs op overheidsapparaten. Eerder gingen er in de VS al stemmen op voor een algeheel verbod van TikTok. Er leven vooral zorgen dat TikTok allerlei data kan doorspelen aan de Chinese overheid. TikTok werkt inmiddels al maanden aan een veiligheidsdeal met de Amerikaanse regering. Die overeenkomst zou ervoor zorgen dat het bedrijf de data van Amerikaanse gebruikers voortaan helemaal in de VS zou houden.

Meer uit Financieel

Onzeker of achtergebleven koffers op Schiphol voor kerst aankomen

SCHIPHOL (ANP) - Het is nog onzeker of reizigers die vrijdag door een storing op Schiphol zonder koffer vertrokken, hun bagage voor kerst zullen ontvangen. Volgens een woordvoerder van de luchthaven zijn er nog "enkele dagen" nodig om alle koffers na te sturen.

8 minuten geleden
Klanten failliet zonne-energiebedrijf Soly naar Noors Otovo

AMSTERDAM (ANP) - De klanten van het failliete Groningse zonne-energiebedrijf Soly worden overgenomen door branchegenoot Otovo. Dat in Noorwegen opgerichte bedrijf krijgt er zo tienduizenden klanten bij. Maar de mensen die het betreft, kunnen geen aanspraak meer maken op bijvoorbeeld de installatiegarantie die Soly eerder bood.

51 minuten geleden
Moskou zet WhatsApp onder druk, Russen klagen over storingen

MOSKOU (ANP/RTR) - Duizenden Russen klaagden dinsdag, vlak voor de kerstdagen, over storingen en vertragingen bij WhatsApp, nadat Moskou maatregelen had genomen om de berichtendienst te dwarsbomen. WhatsApp beschuldigde de Russische autoriteiten ervan te proberen meer dan 100 miljoen Russen het recht op privécommunicatie te ontnemen.

56 minuten geleden
Supers willen namen vegaburger en plantaardige schnitzel behouden

LEIDSCHENDAM (ANP) - Supermarkten willen dat vleesvervangers herkenbare namen houden. Supermarktkoepel CBL roept het Europees Parlement daarom op het voorgestelde verbod op namen als vegaburger, vegetarische worst of plantaardige schnitzel te heroverwegen.

1 uur geleden
Duitse industrie: 170.000 banen verloren in afgelopen jaar

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse industrie heeft over het afgelopen jaar nog eens 170.000 banen verloren door de grote problemen waarmee veel industriebedrijven kampen. Dat zei de president van de Duitse Industrie- en Handelskamer (DIHK) in een interview met persbureau dpa. Zo hebben bijvoorbeeld de Duitse autosector en grondstoffenindustrie het erg moeilijk door felle concurrentie, een zwakkere vraag en hoge kosten.

1 uur geleden
Italiaanse toezichthouder deelt forse boete uit aan Ryanair

ROME (ANP/RTR) - Ryanair heeft een boete van ongeveer 255 miljoen euro gekregen van de Italiaanse mededingingsautoriteit. Volgens de toezichthouder heeft de Ierse luchtvaartmaatschappij misbruik gemaakt van haar dominante positie in de reismarkt. Ryanair zou het reisbureaus moeilijker hebben gemaakt om Ryanair-vluchten aan te bieden in combinatie met vluchten van andere luchtvaartmaatschappijen of andere diensten.

2 uur geleden
Aandeelhouders Electronic Arts akkoord met miljardenovername

REDWOOD CITY (ANP/BLOOMBERG) - De aandeelhouders van computerspellenbedrijf Electronic Arts (EA), bekend van games als EA Sports FC en The Sims, hebben ingestemd met de overname van 55 miljard dollar door een groep investeerders. Door die overname verdwijnt EA van de aandelenbeurs in New York.

3 uur geleden