Krant: moederbedrijf TikTok ontslaat honderden werknemers
BEIJING (ANP/RTR) - ByteDance, eigenaar van onder meer de populaire filmpjesapp TikTok, heeft honderden werknemers ontslagen om kosten te besparen. Dit meldt de South China Morning Post op basis van anonieme bronnen binnen het bedrijf. Volgens de krant is de ontslagronde bedoeld om efficiënter te kunnen werken. Het Chinese bedrijf ondervindt ook al enige tijd grote tegenwind in de Verenigde Staten.
De ontslagen zouden onder andere zijn gevallen bij Douyin, de Chinese tegenhanger van TikTok. TikTok en Douyin werken in grote lijnen hetzelfde, maar Douyin is gericht op de Chinese markt. Douyin heeft rond de 600 miljoen dagelijkse gebruikers.
Ook bij de vastgoed- en gamingtak van ByteDance zijn werknemers ontslagen, aldus de bronnen. De ontslagronde volgt volgens hen op een mededeling van topman Liang Rubo aan zijn werknemers dat het bedrijf "fit moet worden en spieren moet kweken".
Data van Amerikaanse gebruikers
ByteDance, dat wereldwijd meer dan 100.000 werknemers telt, heeft zelf niet gereageerd op het bericht. Als privaat bedrijf is ByteDance niet verplicht om mededelingen te doen over dergelijke zaken.
In oktober waren er al mediaberichten dat het Chinese techconcern kampte met een miljardenverlies. Het bedrijf groeide de laatste jaren snel, maar gaf ook veel uit aan marketing en de ontwikkeling van nieuwe functies.
TikTok is daarnaast ook omstreden. Verschillende Amerikaanse overheden verbieden het gebruik van TikTok zelfs op overheidsapparaten. Eerder gingen er in de VS al stemmen op voor een algeheel verbod van TikTok. Er leven vooral zorgen dat TikTok allerlei data kan doorspelen aan de Chinese overheid. TikTok werkt inmiddels al maanden aan een veiligheidsdeal met de Amerikaanse regering. Die overeenkomst zou ervoor zorgen dat het bedrijf de data van Amerikaanse gebruikers voortaan helemaal in de VS zou houden.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Elektronicaketen Coolblue wil nog dit jaar beginnen met de verkoop van fietshelmen. "We zijn hard aan het nadenken om dit jaar met fietshelmen te starten. We hebben gesprekken met vrijwel elke fietshelmfabrikant, dus het zou zomaar eens heel snel kunnen gaan", zegt topman Pieter Zwart van Coolblue in een interview met het ANP.
16 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - In de tweede helft van vorig jaar zijn ruim 241.000 nieuwe hypotheken afgesloten, 14 procent meer dan een jaar eerder. Het was ook bijna net zo hoog als in de recordperiode van de tweede helft van 2020 tot en met het eerste halfjaar van 2022, meldt het Kadaster.
17 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - In de tweede helft van vorig jaar zijn ruim 241.000 nieuwe hypotheken afgesloten, 14 procent meer dan een jaar eerder. Het was ook bijna net zo hoog als in de recordperiode van de tweede helft van 2020 tot en met het eerste halfjaar van 2022, meldt het Kadaster.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Coolblue heeft vorig jaar opnieuw een recordomzet geboekt dankzij de versnellende groei in Duitsland en het openen van zes nieuwe winkels in Nederland, België en Duitsland. Dit jaar wil de elektronicaketen vooral in Duitsland verder groeien en in de drie landen tien nieuwe winkels openen, waarvan zeker zes in Nederland.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Om mensen die een woning zoeken te ondersteunen, zouden de voordelen voor woningbezitters afgebouwd moeten worden, staat in een rapport van het Centraal Planbureau (CPB). Dit is volgens de overheidsinstantie effectiever dan het extra subsidiëren van woningzoekenden.
6 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - De verkopen van McDonald's in de Verenigde Staten zijn in het vorige kwartaal het hardst gegroeid in meer dan twee jaar. De resultaten suggereren dat de inspanningen van de fastfoodketen om weer te worden gezien als betaalbare eetgelegenheid werken.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag iets lager gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Daaruit kwam naar voren dat de werkgelegenheid in de Verenigde Staten in januari met 130.000 banen groeide. Dit is de sterkste groei in meer dan een jaar en veel meer dan economen in doorsnee hadden verwacht.
7 uur geleden