Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: militairen schieten met opzet op ongewapende burgers Gaza

Krant: militairen schieten met opzet op ongewapende burgers Gaza

JERUZALEM (ANP) - Israëlische militairen hebben in de Gazastrook het bevel gekregen om op menigtes ongewapende burgers bij hulpcentra te schieten. Het Israëlische dagblad Haaretz meldt dit vrijdag op basis van verklaringen van militairen.

Commandanten geven volgens soldaten orders menigtes te verdrijven en ze onder vuur te nemen, zonder dat die groepen een bedreiging voor Israëli's vormen. Een militair noemt Gaza "een killingfield", waar dagelijks op menigtes wordt geschoten.

Een reservist zei "dat niemand meer geïnteresseerd is in Gaza, waar mensenlevens niet meetellen". Een hogere officier en reservist zei dat wanneer hij uitleg vroeg waarom er was geschoten, het antwoord was: "bevel van hogerop, maar ik zeg met zekerheid dat de personen op wie geschoten werd niet in de buurt van troepen waren en geen gevaar vormden. Het doden van onschuldige mensen is genormaliseerd."

GHF chaotisch en duister

Haaretz meldt dat de schietpartijen vooral bij de omstreden centra van de Gaza Humanitarian Foundation (GHF) zijn. De krant noemt de organisatie chaotisch en duister. De GHF is een Amerikaans-Israëlische organisatie geleid door wat in de VS een evangelisch-rechtse persoon wordt genoemd. Deze zakenman Johnnie Moore Jr. heeft banden met president Trump en premier Netanyahu. De GHF is sinds eind mei in de Gazastrook actief.

Volgens Palestijnse gezondheidsautoriteiten in de Gazastrook zijn er sinds 27 mei 549 Palestijnen gedood en 4000 gewond geraakt vlakbij hulpcentra of trucks met hulpgoederen van de VN. De Israëlische militaire procureur-generaal wil een onderzoek instellen naar de gemelde misstanden die op oorlogsmisdaden zouden wijzen.

Meer uit Buitenland

Flávio Bolsonaro zegt dat hij het land niet mag verlaten

BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro zegt dat hij van het hooggerechtshof het land niet mag verlaten. De rechtse politicus verloor zondag de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva, een uitslag die hij niet erkent.

1 uur geleden
Jordanië voert luchtaanvallen uit op Syrië na aanslag op kerk

AMMAN (ANP/RTR/AFP) - Jordanië heeft luchtaanvallen uitgevoerd op wat het omschreef als schuilplaatsen van militanten in het zuiden van Syrië. De "terroristische organisaties" die daar actief zijn, zouden banden hebben met de verdachten van de dodelijke aanslag op een kerk in Jordanië.

1 uur geleden
Trump looft 1 miljoen dollar uit aan melders van kiezersfraude

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat 1 miljoen dollar (bijna 895.000 euro) wordt uitgekeerd aan iedereen die kiezersfraude meldt met een arrestatie en veroordeling tot gevolg. In de Verenigde Staten worden volgende week belangrijke verkiezingen gehouden, de midterms.

2 uur geleden
Scholieren kondigen nieuwe protesten aan na gesprek met Lecornu

PARIJS (ANP/RTR/BELGA) - De Franse regering heeft een pakket onderwijshervormingen voorgesteld aan scholierenorganisaties, maar deze voldoen volgens deze groeperingen niet aan hun eisen. Daarom zullen de protesten voortgezet worden, aldus de organisaties na een gesprek met premier Sébastien Lecornu.

3 uur geleden
Verdachte van Franse schietpartij ontkent racistisch motief

PARIJS (ANP/AFP) - De verdachte van een dodelijke schietpartij in twee Parijse voorsteden heeft ontkend dat de daad racistisch gemotiveerd was. Bij de schietpartij van vrijdag vielen een dode en vijf gewonden. President Emmanuel Macron sprak eerder van een racistische terreurdaad en zei dat de schutter zijn slachtoffers op basis van geloof en huidskleur koos.

4 uur geleden
Doden en gewonden door Russische aanval op Oekraïens Charkiv

CHARKIV (ANP/RTR) - Door een Russische aanval op de tweede stad van Oekraïne, Charkiv, zijn twee doden en vier gewonden gevallen. Dit meldde burgemeester Ihor Terechov.

4 uur geleden
Bezoek van paus aan Zuid-Amerika gaat door

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - De reis van paus Leo volgende maand naar Zuid-Amerika gaat door zoals gepland. Het Vaticaan heeft dat maandag bekendgemaakt, bijna twee weken nadat de religieuze leider werd geopereerd vanwege longkanker.

6 uur geleden