
Krant: leger Israël vreest dat weinig reservisten komen opdagen
TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht vreest dat te weinig reservisten zich zullen melden voor een intensievere aanval op Gaza-Stad, meldt Haaretz. Vorige maand werden reservisten voor deze dinsdag opgeroepen, maar de reservisten hebben volgens de Israëlische krant bedenkingen.
Israël is bezig met het voorbereiden van een inname van Gaza-Stad. Eerder meldden Israëlische media dat de Israëlische krijgsmacht (IDF) daar bezwaar tegen heeft gemaakt in een vergadering van het veiligheidskabinet. Zo'n operatie zou een zware belasting voor Israël opleveren en niet leiden tot het verslaan van Hamas. De IDF pleitte voor een deal om gijzelaars vrij te krijgen, aldus ynet en Haaretz.
De bedenkingen binnen de militaire top zijn voor een deel van de 60.000 opgeroepen reservisten ook reden om te twijfelen aan de plannen, schrijft Haaretz. Verder worden veel reservisten al honderden dagen ingezet en wordt gevreesd dat de inname van Gaza-Stad langer duurt dan gepland.
Zwaarste oproep
Haaretz zegt van militairen gehoord te hebben dat ze dit de zwaarste oproep tot nu toe vinden. Volgens de krant maken "velen" zich zorgen over het welzijn van de gijzelaars en zijn "enkelen" het oneens met de doelen van de regering.
Zo'n 60.000 militairen kregen de oproep, van wie zich er zo'n 40.000 nu zouden moeten melden. Haaretz meldt dat de IDF van plan is om de cijfers over het aantal afhakers zoveel mogelijk te verhullen.
Kritiek
Niet alle militairen die werden opgeroepen zouden naar Gaza-Stad gaan. Een deel moet troepen elders aflossen.
De voorgenomen inname van Gaza-Stad kreeg internationaal veel kritiek. De Verenigde Naties waarschuwen voor de gevolgen voor de burgerbevolking. Volgens Amnesty International zou inname in strijd zijn met het internationaal recht.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse acteur Gérard Depardieu (76) wordt alsnog aangeklaagd en vervolgd voor verkrachting van actrice Charlotte Arnould in 2018. Dat melden bronnen rond de zaak en de advocaat van Arnould.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP/DPA) - Slowakije heeft bij aankomst voor een militaire parade in China complimenten van Rusland gekregen voor zijn dwarse koers binnen de Europese Unie. De Slowaakse premier Robert Fico is als enige EU-leider afgereisd naar de parade en voorafgaande top van merendeels autocratische landen, tot ongenoegen van andere EU-lidstaten.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un is aangekomen in Beijing voor de militaire parade die daar woensdag gehouden wordt, meldt het Noord-Koreaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Eerder op de dag zou hij al gesignaleerd zijn met zijn dochter, berichtte persbureau Yonhap op basis van Zuid-Koreaanse inlichtingendiensten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Artsen zonder Grenzen (AzG) heeft nog geen zicht op de volledige omvang van de schade van de aardverschuiving in het westen van Soedan. Medewerkers in het land staan in contact met de lokale autoriteiten en internationale organisaties om een beeld te krijgen van de medische behoeften, laat de hulporganisatie weten. "Artsen zonder Grenzen volgt de situatie nauwlettend en werkt samen met andere humanitaire organisaties om de behoeften en adequate hulp te bepalen."
3 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Zo'n vierhonderd kinderen in Indonesië zijn ziek geworden na het eten van gratis schoolmaaltijden. Dit is voor zover bekend het grootste geval van vermoedelijke voedselvergiftiging sinds de regering van president Prabowo Subianto het verstrekken van de maaltijden invoerde.
4 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Bondgenoten van Oekraïne werken aan een vijfde wapenpakket waarvoor ze in de Verenigde Staten inkopen. Luxemburg zoekt andere landen om het pakket van waarschijnlijk weer zo'n half miljard dollar (circa 430 miljoen euro) samen te betalen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie doneert 1 miljoen euro en 130 ton hulpgoederen aan Afghanistan vanwege de dodelijke aardbeving. Het geld gaat naar "humanitaire partners die al noodhulp ter plaatse uitvoeren", laat de Europese Commissie weten.
5 uur geleden