Krant: Johnson als eerste Britse premier verhoord door politie
LONDEN (ANP) - In de affaire rond illegale coronafeestjes met regeringsmedewerkers is Boris Johnson als eerste Britse premier officieel verhoord door de politie. Volgens de Britse krant The Times zou dat blijken uit een gelekt formulier.
Het gaat om een vragenlijst die de Londense politie naar 88 mensen heeft gestuurd. Deze personen zouden coronamaatregelen hebben geschonden door mee te doen aan bijvoorbeeld afscheidsfeestjes en borrels na het werk. De formulieren zijn vergelijkbaar met een politieverhoor. De ondervraagden moeten hun aanwezigheid op de party's uitleggen en rechtvaardigen. Ze hebben het recht te zwijgen. De vragenlijsten maken deel uit van het onderzoek naar een tiental regeringsfeesten in 2020 en vorig jaar.
Johnson heeft zijn vragenlijst ingevuld en teruggestuurd naar de politie na overleg met een advocaat. Hij zou op zes bijeenkomsten zijn geweest, waaronder een spontaan verjaardagsfeestje en een bijeenkomst in zijn ambtswoning in Downing Street.
Meer uit Buitenland
PRAAG (ANP) - Andrej Babiš is aangesteld als nieuwe premier van Tsjechië. In een live op tv uitgezonden ceremonie benoemde president Petr Pavel de 71-jarige partijleider van de populistische ANO in zijn nieuwe rol.
21 minuten geledenVILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen heeft een nationale noodsituatie uitgeroepen vanwege smokkelballonnen die vanuit Belarus richting het land kwamen. Dat meldt de overheid van dat land. De ballonnen leiden onder meer tot problemen voor de luchtvaart. De noodsituatie geeft de krijgsmacht meer flexibiliteit om op te treden, in samenwerking met de politie of onafhankelijk.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Wereldwijd zijn in het afgelopen jaar 67 journalisten omgekomen tijdens hun werk. Dat meldt journalistenorganisatie Reporters sans frontières (RSF) in haar jaarlijkse verslag. Het jaar ervoor ging het om 66 journalisten.
3 uur geledenBONN (ANP/AFP/BELGA) - Het jaar 2025 zal waarschijnlijk samen met 2023 op een gedeelde tweede plaats eindigen als warmste jaren ooit, achter recordjaar 2024. Dat stelt de Europese klimaatdienst Copernicus. Vorige maand kwam de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) al met eenzelfde voorspelling.
3 uur geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja heeft militair ingegrepen na diverse aanvallen van buurland Thailand. Dat meldt de Cambodjaanse senaatsvoorzitter en oud-premier Hun Sen op Facebook, nadat Cambodja eerder had ontkend dat het had gereageerd op beschietingen en luchtaanvallen vanuit Thailand.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering heeft chipconcern Nvidia toestemming gegeven om H200-chips voor kunstmatige intelligentie naar China te exporteren. Dat maakte president Donald Trump maandag bekend. De Amerikaanse regering zal 25 procent van de opbrengsten inhouden.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - In een overleg met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky hebben NAVO-baas Mark Rutte en EU-Commissievoorzitter Ursula von der Leyen opnieuw hun steun uitgesproken voor Oekraïne. "Terwijl de vredesbesprekingen voortduren, blijft de EU Oekraïne onverminderd steunen", schreef Von der Leyen maandagavond op X.
6 uur geleden