Krant: Iran evacueert commandanten uit Syrië
DAMASCUS (ANP) - Iran is begonnen met het terughalen van militaire commandanten en andere medewerkers uit Syrië, bericht de Amerikaanse krant The New York Times na gesprekken met Iraanse bronnen. Bij de Iraanse ambassade in Damascus en op bases van de Iraanse Revolutionaire Garde in het land zou opdracht zijn gegeven tot een evacuatie.
Vertrekkende Iraniërs vliegen terug naar de Iraanse hoofdstad Teheran of reizen over land naar buurlanden als Libanon en Irak. In elk geval een deel van het ambassadepersoneel is vertrokken. Ook hoge commandanten van de zogenoemde Quds Brigade van de Revolutionaire Garde zouden Syrië verlaten, aldus bronnen van de krant.
Iran behoort met Rusland tot de belangrijkste bondgenoten van de Syrische leider Bashar al Assad. Zijn regime wordt na dertien jaar burgeroorlog geconfronteerd met een snelle opmars van rebellen die hem ten val willen brengen.
Meer uit Buitenland
ATHENE (ANP/AFP) - Zeker twaalf migranten zijn om het leven gekomen bij twee afzonderlijke pogingen de Egeïsche Zee over te steken, melden de Griekse autoriteiten. Bij Lesbos kwam een speedboot in botsing met een schip van de kustwacht; bij Samos kapseisde een ander bootje met migranten.
26 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Het Wereldvoedselprogramma (WFP) meldt dat het de steun voor de inwoners van de Gazastrook drastisch moet verminderen. Dat komt door financieringsproblemen en raakt een half miljoen mensen in het gebied.
43 minuten geledenSOFIA (ANP/RTR) - Vliegtuigmaatschappij Austrian Airlines meldt dat doorzoekingen van een naar Bulgarije uitgeweken vliegtuig, de passagiers en de bemanning niets verdachts hebben opgeleverd. De vlucht van Tel Aviv naar Wenen moest zondag uitwijken vanwege een dreiging.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft het ontslag van minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez afgewezen. Nuñez bood zijn ontslag aan na een weekend vol hevige protesten, die gepaard gingen met rellen en plunderingen.
2 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse presidentskandidaten Luiz Inácio Lula da Silva en Flávio Bolsonaro zijn flink tegen elkaar uitgevallen in het eerste van twee debatten. De zittende president Lula en de zoon van oud-president Jair Bolsonaro noemden elkaar onder meer leugenaars en corrupt.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een top voorgesteld waarop hij met de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping wil spreken over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne. Dat meldt The Wall Street Journal.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Bij nieuwe onrust in Parijs zijn zondag 108 arrestaties verricht, meldt de politie. In het eerste uur van de nacht van zondag op maandag kwamen daar negen aanhoudingen bij. De politie spreekt van "jongeren met opportunistische, criminele intenties" die winkels plunderen.
6 uur geleden