Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: ING overweegt bod op Italiaanse Banca Popolare di Sondrio

Krant: ING overweegt bod op Italiaanse Banca Popolare di Sondrio

TURIJN (ANP/BLOOMBERG) - ING overweegt een bod uit te brengen op de Italiaanse Banca Popolare di Sondrio, aldus de Italiaanse krant La Stampa. Volgens de krant heeft de Nederlandse bank juridische en financiële adviseurs ingehuurd om een bod te evalueren.

Banca Popolare di Sondrio heeft ook al een overnamebod ontvangen van grotere concurrent BPER. Vrijdag zei Carlo Cimbri, voorzitter van Unipol Gruppo, de verzekeraar die de grootste investeerder is in zowel Sondrio als BPER, dat een buitenlandse bank een bod overwoog. Hij zei dat de potentiële bieder te vergelijken was met "de kleur van de das van een journalist", die oranje was.

Een woordvoerder van ING weigerde commentaar nadat financieel persbureau Bloomberg vragen stelde over het bericht. Sondrio wees vorige maand nog het overnamebod van BPER af als te laag. Dat bod was volledig in aandelen. Omgerekend was er 4,3 miljard euro mee gemoeid.

Overnames

In de bankensector wordt de laatste tijd weer vaker gezocht naar overnames. ING, ABN AMRO en Rabobank zeiden bij de publicatie van hun jaarcijfers al dat zij de markt afspeurden naar interessante deals.

ING heeft onlangs ook een flink belang genomen in de Nederlandse vermogensbeheerder Van Lanschot Kempen. ING-topman Steven van Rijswijk sprak daarbij van een "aantrekkelijke financiële kans" om te groeien op het gebied van vermogensbeheer. Hoeveel geld met die deal was gemoeid, werd niet naar buiten gebracht. Volgens berekeningen van Bloomberg ging het om zo'n 350 miljoen euro.

Meer uit Financieel

AEX-index begint licht hoger aan verkorte handelsweek voor kerst

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met kleine winst begonnen aan een verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.

22 minuten geleden
Kweekvleesmaker Meatable houdt na geldproblemen op te bestaan

LEIDEN (ANP) - Kweekvleesmaker Meatable wordt opgeheven. Volgens de Britse investeerder Agronomics, die miljoenen stak in de onderneming, heeft Meatable dit jaar te maken gehad met verschillende voorziene en onvoorziene risico's en onzekerheden. Daarbij was Meatable niet in staat voldoende financiering te verkrijgen van bestaande aandeelhouders en nieuwe investeerders.

1 uur geleden
Koperprijs naar nieuw record van bijna 12.000 dollar per ton

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van koper nadert de 12.000 dollar per ton, een nieuw recordniveau. De koperprijs is dit jaar bezig met een grote opmars, mede door zorgen over een krap aanbod en de verwachting van een verder stijgende vraag naar het industriële metaal dat onder meer belangrijk is voor de energietransitie, maar ook voor AI-datacenters.

1 uur geleden
Supermarkten stunten rond kerst meer met vlees, zegt Wakker Dier

AMSTERDAM (ANP) - Supermarkten stunten in aanloop naar kerst ruim drie keer zoveel met vlees als in een gemiddelde week, meldt stichting Wakker Dier. De organisatie spitte de kerstfolders door van de tien grootste supermarktketens. Als het aan die bedrijven ligt, wordt dit jaar weer vooral veel gegourmet tijdens de feestdagen. Gourmetvlees komt veel voor in de folders en is goed voor bijna een kwart van alle vleesaanbiedingen, stelt de stichting die opkomt voor het dierenwelzijn in de veehouderij.

1 uur geleden
Nederlandse bedrijfsinvesteringen lopen licht terug

DEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in oktober licht gedaald. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) daalden de investeringen met 0,4 procent in vergelijking met een jaar eerder. In september was nog sprake van een stijging met 2,7 procent na twee maanden van krimp.

2 uur geleden
Nederland grootste exporteur van kerstartikelen in EU, zegt CBS

DEN HAAG (ANP) - Nederland is de grootste exporteur van kerstartikelen in de Europese Unie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), dat heeft becijferd dat onze export van onder meer kerstballen en andere versiering vorig jaar goed was voor 40 procent van het Europese totaal.

3 uur geleden
Bestaande koopwoningen ruim 6 procent duurder in november

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van bestaande koopwoningen zijn in november met gemiddeld 6,1 procent gestegen ten opzichte van een jaar eerder. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster. In oktober ging het nog om een prijstoename van gemiddeld 6,6 procent.

3 uur geleden