Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: ING België onderzocht in witwaszaak oud-Eurocommissaris

Krant: ING België onderzocht in witwaszaak oud-Eurocommissaris

BRUSSEL (ANP/BELGA) - ING wordt in België onderzocht in verband met de witwaszaak rond voormalig Eurocommissaris Didier Reynders, heeft de krant Le Soir gemeld. De bank zou sinds 2018 op de hoogte zijn geweest van regelmatige stortingen van contant geld door Reynders, die verdacht wordt van witwaspraktijken.

Volgens de krant heeft ING sinds 2018 vragen gesteld aan Reynders over de regelmatige stortingen van grote sommen cashgeld. Halverwege 2018 zou hij daarmee gestopt zijn. De oud-minister van Financiën van België zou op dat moment begonnen zijn met het uitgeven van grote sommen cash aan loterijbiljetten. De Nationale Bank van België, de centrale bank van het land, wil weten hoe dit precies zit.

Le Soir stelt dat de timing in de zaak de reden is voor het onderzoek naar de bank. ING zou pas in 2023 een verklaring hebben afgelegd aan de zogeheten Cel voor Financiële Informatieverwerking. Al sinds maart 2022 loopt er echter een onderzoek naar de vermeende witwaspraktijken, na meldingen van de Nationale Loterij. Reynders betoogt al enige tijd dat hij onschuldig is.

De Nationale Bank wilde niet reageren tegenover Le Soir. ING laat aan het ANP weten dat de bank nooit ingaat op individuele klanten. Tegenover het Belgische persbureau Belga benadrukte de bank al "haar rol als hoeder van het financiële stelsel" serieus te nemen. "Indien vereist, werkt ING België op een volledig transparante manier samen met de gerechtelijke autoriteiten."

Meer uit Financieel

Ook ov- en telecombedrijven krijgen voorrang op overvol stroomnet

DEN HAAG (ANP) - Ook openbaarvervoer- en telecombedrijven krijgen voorrang op het overvolle stroomnet. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft in een nieuwe richtlijn bepaald dat de sectoren van voldoende algemeen belang voor Nederland zijn om prioriteit te krijgen.

5 minuten geleden
Industrie blij met 'gedegen en alomvattend' rapport Wennink

DEN HAAG (ANP) - Ondernemers in de technologische industrie "verwelkomen de zeer gedegen en alomvattende" aanbevelingen van voormalig ASML-topman Peter Wennink over de toekomstige welvaart van Nederland. "Nu is het zaak voor de formerende partijen om dit rapport volledig te omarmen en straks met een nieuwe kabinetsploeg aan de slag te gaan, zodat we die investeringen publiek-privaat voor elkaar krijgen", zegt voorzitter Theo Henrar van branchevereniging FME.

2 uur geleden
Vakbond: in rapport Wennink is mens productiemiddel en kostenpost

DEN HAAG (ANP) - In het rapport van voormalig ASML-topman Peter Wennink over hoe de toekomstige welvaart veilig te stellen, is volgens vakbond de Unie te weinig oog voor "de mens die het verdienvermogen van Nederland mede mogelijk moet maken". "De mens wordt gezien als productiemiddel en als kostenpost", stelt vakbondsvoorzitter Reinier Castelein.

2 uur geleden
AEX-index stijgt na nieuwe records op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met winst begonnen. Beleggers trokken zich op aan een positieve draai op Wall Street. Daar werden aandelen van AI-bedrijven ingeruild voor aandelen in andere sectoren, waardoor de Dow-Jonesindex en de S&P 500-index op nieuwe recordstanden sloten.

2 uur geleden
Voorstel Wennink: stel regeringscommissaris voor welvaart aan

DEN HAAG (ANP) - Een onafhankelijke commissaris moet de regering bijstaan om strategische projecten sneller te kunnen uitvoeren. Dat is een van de voorstellen die oud-ASML-topman Peter Wennink doet in zijn rapport met aanbevelingen om de toekomstige welvaart veilig te stellen. Nu dreigt Nederland als land onaantrekkelijk te worden voor bedrijven om in te investeren door vastlopend beleid, waarschuwt Wennink in zijn rapport.

2 uur geleden
Rapport Wennink: moeilijke keuzes nodig om welvaart te behouden

DEN HAAG (ANP) - Nederland moet een aantal moeilijke keuzes maken om investeringen te stimuleren en zijn welvaart te behouden. Dat schrijft oud-ASML-topman Peter Wennink in zijn rapport dat hij op verzoek van het kabinet schreef. Om Nederland van het stikstofslot te halen moet ingegrepen worden in de melkveehouderij, staat in het rapport. Ook moet het stelsel voor sociale zekerheid op de schop en sommige energieslurpende industrieën kunnen best uit Nederland verdwijnen, schrijven Wennink en medeopstellers van het rapport.

2 uur geleden
Reddit spant rechtszaak aan tegen socialemediaverbod Australië

CANBERRA (ANP/RTR) - Berichtenplatform Reddit vecht het deze week ingevoerde socialemediaverbod voor kinderen in Australië aan. Volgens het Amerikaanse bedrijf is het verbod in strijd met de vrijheid van politieke communicatie. Eerder begonnen twee tieners namens een bredere groep al een rechtszaak tegen de nieuwe wet.

3 uur geleden