Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: ING België onderzocht in witwaszaak oud-Eurocommissaris

Krant: ING België onderzocht in witwaszaak oud-Eurocommissaris

BRUSSEL (ANP/BELGA) - ING wordt in België onderzocht in verband met de witwaszaak rond voormalig Eurocommissaris Didier Reynders, heeft de krant Le Soir gemeld. De bank zou sinds 2018 op de hoogte zijn geweest van regelmatige stortingen van contant geld door Reynders, die verdacht wordt van witwaspraktijken.

Volgens de krant heeft ING sinds 2018 vragen gesteld aan Reynders over de regelmatige stortingen van grote sommen cashgeld. Halverwege 2018 zou hij daarmee gestopt zijn. De oud-minister van Financiën van België zou op dat moment begonnen zijn met het uitgeven van grote sommen cash aan loterijbiljetten. De Nationale Bank van België, de centrale bank van het land, wil weten hoe dit precies zit.

Le Soir stelt dat de timing in de zaak de reden is voor het onderzoek naar de bank. ING zou pas in 2023 een verklaring hebben afgelegd aan de zogeheten Cel voor Financiële Informatieverwerking. Al sinds maart 2022 loopt er echter een onderzoek naar de vermeende witwaspraktijken, na meldingen van de Nationale Loterij. Reynders betoogt al enige tijd dat hij onschuldig is.

De Nationale Bank wilde niet reageren tegenover Le Soir. ING laat aan het ANP weten dat de bank nooit ingaat op individuele klanten. Tegenover het Belgische persbureau Belga benadrukte de bank al "haar rol als hoeder van het financiële stelsel" serieus te nemen. "Indien vereist, werkt ING België op een volledig transparante manier samen met de gerechtelijke autoriteiten."

Meer uit Financieel

CO2-heffing industrie levert voor het eerst geld op

DEN HAAG (ANP) - Voor het eerst sinds de CO2-heffing voor de industrie bestaat, heeft de overheid er in 2025 geld aan overgehouden. Volgens de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) moeten bedrijven samen tussen de 37 en 97 miljoen euro betalen aan CO2-heffing.

17 minuten geleden
Beleggers in New York schrikken van stijging producentenprijzen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag overwegend met verliezen aan de handelsdag begonnen. Beleggers schrokken van de sterk gestegen producentenprijzen, die aangeven welke afzetprijzen fabrikanten voor hun producten vragen. Door de oorlog in het Midden-Oosten zijn de energieprijzen hard gestegen en producenten rekenen dit door in hun verkoopprijzen. Dat kan de inflatie aanwakkeren, wat doorgaans slecht valt bij beleggers.

1 uur geleden
Massale overstap naar vaste energiecontracten direct na oorlog

DEN HAAG (ANP) - Direct na het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari, stapten opvallend veel mensen over naar een vast energiecontract, stelt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) vast. Door de stijgende energieprijzen gingen veel consumenten direct kritischer kijken naar hun energiecontract, vooral degenen met een variabel contract.

2 uur geleden
Turkije en Armenië hervatten handelsbetrekkingen na 33 jaar

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije en Armenië gaan na 33 jaar hun handelsbetrekkingen formeel hervatten. Dat heeft een woordvoerder van het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag gezegd.

2 uur geleden
Brussel wil één ticket voor treinreizen in EU met overstap

BRUSSEL (ANP) - Treinreizigers moeten één ticket kunnen boeken voor een reis met verschillende EU-spoorwegmaatschappijen. Dat staat in een voorstel dat de Europese Commissie woensdag heeft gepresenteerd.

3 uur geleden
Zweden en Polen grijpen opnieuw in met lagere brandstofbelasting

STOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse regering gaat opnieuw de belasting op autobrandstof verlagen om de stijgende prijzen door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan, werd woensdag bekend. Tegelijkertijd maakte Polen bekend dat een belastingverlaging op benzine en diesel opnieuw wordt verlengd, om consumenten en bedrijven te ondersteunen.

3 uur geleden
ECB waarschuwt banken voor cyberaanvallen met AI-model Mythos

FRANKFURT (ANP/RTR) - De Europese Centrale Bank (ECB) wil dat banken in de eurozone zich snel voorbereiden op mogelijke cyberaanvallen die worden uitgevoerd met behulp van Anthropic's AI-model Mythos of vergelijkbare tools. Die oproep heeft het Nederlandse ECB-bestuurslid Frank Elderson woensdag gedaan in een nieuwsbrief van de centrale bank.

4 uur geleden