Krant: ING België onderzocht in witwaszaak oud-Eurocommissaris
BRUSSEL (ANP/BELGA) - ING wordt in België onderzocht in verband met de witwaszaak rond voormalig Eurocommissaris Didier Reynders, heeft de krant Le Soir gemeld. De bank zou sinds 2018 op de hoogte zijn geweest van regelmatige stortingen van contant geld door Reynders, die verdacht wordt van witwaspraktijken.
Volgens de krant heeft ING sinds 2018 vragen gesteld aan Reynders over de regelmatige stortingen van grote sommen cashgeld. Halverwege 2018 zou hij daarmee gestopt zijn. De oud-minister van Financiën van België zou op dat moment begonnen zijn met het uitgeven van grote sommen cash aan loterijbiljetten. De Nationale Bank van België, de centrale bank van het land, wil weten hoe dit precies zit.
Le Soir stelt dat de timing in de zaak de reden is voor het onderzoek naar de bank. ING zou pas in 2023 een verklaring hebben afgelegd aan de zogeheten Cel voor Financiële Informatieverwerking. Al sinds maart 2022 loopt er echter een onderzoek naar de vermeende witwaspraktijken, na meldingen van de Nationale Loterij. Reynders betoogt al enige tijd dat hij onschuldig is.
De Nationale Bank wilde niet reageren tegenover Le Soir. ING laat aan het ANP weten dat de bank nooit ingaat op individuele klanten. Tegenover het Belgische persbureau Belga benadrukte de bank al "haar rol als hoeder van het financiële stelsel" serieus te nemen. "Indien vereist, werkt ING België op een volledig transparante manier samen met de gerechtelijke autoriteiten."
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Bij veel tankstations in Duitsland is de literprijs voor benzine vrijdag onder de 2 euro gezakt. Dat komt door een tijdelijke accijnsverlaging van ongeveer 17 cent om de pijn te verzachten van de gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die al eerder aangekondigde maatregel ging vrijdag in en geldt tot eind volgende maand.
20 minuten geledenMONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - Air Canada heeft zijn vooruitzichten voor dit jaar opgeschort. De luchtvaartmaatschappij doet dit vanwege de stijgende prijzen van vliegtuigbrandstof, die het gevolg zijn van de oorlog in Iran.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers hebben in maart duidelijk meer omgezet dan in dezelfde maand vorig jaar. Van een mogelijke 'shopdip' door geschrokken reacties op de oorlog in het Midden-Oosten was dus absoluut geen sprake, volgt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt zijn importheffingen op Schotse whisky. Hij zegt dat te doen ter ere van de Britse koning Charles en koningin Camilla, die hun staatsbezoek aan de Verenigde Staten hebben afgesloten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.
7 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse technologische industrie heeft steeds meer last van de handelsoorlog die de Amerikaanse president Donald Trump vorig jaar ontketende. Dat meldt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na een onderzoek onder 156 bedrijven dat eerder deze maand is uitgevoerd.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.
9 uur geleden