Krant: ING België onderzocht in witwaszaak oud-Eurocommissaris
BRUSSEL (ANP/BELGA) - ING wordt in België onderzocht in verband met de witwaszaak rond voormalig Eurocommissaris Didier Reynders, heeft de krant Le Soir gemeld. De bank zou sinds 2018 op de hoogte zijn geweest van regelmatige stortingen van contant geld door Reynders, die verdacht wordt van witwaspraktijken.
Volgens de krant heeft ING sinds 2018 vragen gesteld aan Reynders over de regelmatige stortingen van grote sommen cashgeld. Halverwege 2018 zou hij daarmee gestopt zijn. De oud-minister van Financiën van België zou op dat moment begonnen zijn met het uitgeven van grote sommen cash aan loterijbiljetten. De Nationale Bank van België, de centrale bank van het land, wil weten hoe dit precies zit.
Le Soir stelt dat de timing in de zaak de reden is voor het onderzoek naar de bank. ING zou pas in 2023 een verklaring hebben afgelegd aan de zogeheten Cel voor Financiële Informatieverwerking. Al sinds maart 2022 loopt er echter een onderzoek naar de vermeende witwaspraktijken, na meldingen van de Nationale Loterij. Reynders betoogt al enige tijd dat hij onschuldig is.
De Nationale Bank wilde niet reageren tegenover Le Soir. ING laat aan het ANP weten dat de bank nooit ingaat op individuele klanten. Tegenover het Belgische persbureau Belga benadrukte de bank al "haar rol als hoeder van het financiële stelsel" serieus te nemen. "Indien vereist, werkt ING België op een volledig transparante manier samen met de gerechtelijke autoriteiten."
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - Vijf Europese ministers van Financiën willen dat de Europese Commissie een belasting op de winsten van energiebedrijven invoert, vanwege de flink gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De ministers van Duitsland, Italië, Spanje, Portugal en Oostenrijk deden deze oproep in een brief aan eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat), die persbureau Reuters heeft ingezien.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is zaterdag iets duurder geworden aan de pomp, na de flinke prijsstijging van ruim 10 eurocent op vrijdag. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,799 euro bedraagt, tegen 2,793 euro vrijdag.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn sinds de Iranoorlog voorzichtiger met het boeken van een vakantie. Reisbranchevereniging ANVR meldt dat normaal gesproken 80 procent van de mei- en zomervakanties geboekt is rond deze tijd, maar dat het dit jaar "echt heel anders" verloopt.
4 uur geledenROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.
16 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.
18 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.
19 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.
19 uur geleden