Krant: hoogste aantal plofkraken ooit in Duitsland
BERLIJN (ANP) - Dit jaar zijn al zeker 450 geldautomaten in Duitsland opgeblazen. Dat is het hoogste aantal ooit voor dit delict, meldt de Duitse krant Die Welt in een publicatie op zondag die vooraf is ingezien door persbureau dpa. De krant verwees naar deelnemers aan de conferentie van ministers van Binnenlandse Zaken van de zestien Duitse deelstaten, die in München werd gehouden en vrijdag eindigde.
In voorgaande jaren werden minder geldautomaten opgeblazen. In 2020 ging het om 414 automaten en vorig jaar om 381. De Nedersaksische minister van Binnenlandse Zaken Boris Pistorius sprak van vijfhonderd "voltooide delicten en pogingen" in het hele land in 2022, aldus het artikel.
Toch zagen de ministers van Binnenlandse Zaken af van bindende eisen aan de banken om het geld te beschermen. Zij zouden voorlopig blijven vertrouwen op vrijwillige acties. Berlijn zei eerder juist het toenemende aantal plofkraken strenger aan te willen pakken. Het ministerie van Binnenlandse Zaken boog zich eerder deze maand voor het eerst over het opblazen van geldautomaten, wat voornamelijk door criminelen uit Nederland wordt gedaan.
Steeds vaker met explosieven
Ook in de rest van Europa is sprake van een toename van het aantal plofkraken. Goed georganiseerde criminele bendes hebben zich gespecialiseerd in dit soort kraken en opereren vaak internationaal.
Die Welt stelt dat plofkraken in Duitsland ook steeds vaker met explosieven worden gepleegd. Dit is een nieuwe en verontrustende ontwikkeling, aldus de krant, aangezien criminelen in het verleden gasmengsels gebruikten voor de kraken. Daarmee is er steeds vaker acuut gevaar voor omwonenden. Er zijn al meldingen van voetgangers die gewond zijn geraakt of huizen die niet meer bewoonbaar zijn.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag opnieuw met verliezen gesloten. De stemming op Wall Street werd gedrukt door de verder stijgende olieprijzen, waardoor de inflatiezorgen nog meer toenamen. De olieprijzen stegen meer dan 6 procent en staan nu op de hoogste niveaus sinds mei. Brentolie steeg tot 108 dollar per vat en Amerikaanse olie kost ruim 102 dollar per vat.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben toegezegd 40 miljard euro te investeren in Duitsland. Het pakket bestaat onder andere uit geld dat naar de bouw van geavanceerde datacenters gaat, maakten de landen bekend in een gezamenlijke verklaring.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse economie groeit dit jaar veel minder hard dan de regering had verwacht. Naast de hittegolven van afgelopen zomer kampt Frankrijk ook met een verslechterde koopkracht, wat drukt op de uitgaven van consumenten. Daardoor komt de groei dit jaar slechts uit op 0,4 procent, waarschuwt het nationale statistiekbureau Insee.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met verlies gesloten, na de stevige min een dag eerder. De aandacht van beleggers ging onder meer uit naar de renteverhoging van de Europese Centrale Bank (ECB) en de almaar stijgende olieprijzen, waarbij Brentolie tot ruim 106 dollar per vat steeg. Daardoor werden de inflatiezorgen nog verder aangewakkerd.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Duizenden werknemers in de metaal- en bouwsector leggen vrijdag verspreid over het land het werk neer uit protest tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid, meldt vakbond FNV. De meeste stakers hebben zich aangemeld in de regio's Eindhoven en Velsen-Noord, waar respectievelijk 1500 en 1300 stakers zich hebben aangemeld. Het gaat om voorlopige aantallen.
9 uur geledenBERLIJN (ANP) - De president van de Duitse centrale bank, Joachim Nagel, maakt zich zorgen over de opkomst van radicaal-rechts in zijn land. Enkele dagen na de verkiezingsoverwinning van de uiterst rechtse Alternative für Deutschland in deelstaat Saksen-Anhalt waarschuwde hij dat anti-immigratieretoriek ook voor economische tegenwind kan zorgen.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met rode cijfers begonnen, na drie verliesdagen op rij. Beleggers bleven voorzichtig door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten en de almaar stijgende olieprijzen. De vrees dat de inflatie verder zal oplopen door de hogere brandstofprijzen en centrale banken de rentes gaan verhogen, zorgde voor terughoudendheid.
10 uur geleden