Krant: hoogste aantal plofkraken ooit in Duitsland
BERLIJN (ANP) - Dit jaar zijn al zeker 450 geldautomaten in Duitsland opgeblazen. Dat is het hoogste aantal ooit voor dit delict, meldt de Duitse krant Die Welt in een publicatie op zondag die vooraf is ingezien door persbureau dpa. De krant verwees naar deelnemers aan de conferentie van ministers van Binnenlandse Zaken van de zestien Duitse deelstaten, die in München werd gehouden en vrijdag eindigde.
In voorgaande jaren werden minder geldautomaten opgeblazen. In 2020 ging het om 414 automaten en vorig jaar om 381. De Nedersaksische minister van Binnenlandse Zaken Boris Pistorius sprak van vijfhonderd "voltooide delicten en pogingen" in het hele land in 2022, aldus het artikel.
Toch zagen de ministers van Binnenlandse Zaken af van bindende eisen aan de banken om het geld te beschermen. Zij zouden voorlopig blijven vertrouwen op vrijwillige acties. Berlijn zei eerder juist het toenemende aantal plofkraken strenger aan te willen pakken. Het ministerie van Binnenlandse Zaken boog zich eerder deze maand voor het eerst over het opblazen van geldautomaten, wat voornamelijk door criminelen uit Nederland wordt gedaan.
Steeds vaker met explosieven
Ook in de rest van Europa is sprake van een toename van het aantal plofkraken. Goed georganiseerde criminele bendes hebben zich gespecialiseerd in dit soort kraken en opereren vaak internationaal.
Die Welt stelt dat plofkraken in Duitsland ook steeds vaker met explosieven worden gepleegd. Dit is een nieuwe en verontrustende ontwikkeling, aldus de krant, aangezien criminelen in het verleden gasmengsels gebruikten voor de kraken. Daarmee is er steeds vaker acuut gevaar voor omwonenden. Er zijn al meldingen van voetgangers die gewond zijn geraakt of huizen die niet meer bewoonbaar zijn.
Meer uit Financieel
APELDOORN (ANP) - Ruim een kwart van de nieuwe woningen wordt de komende jaren in de vier grootste gemeenten van Nederland gebouwd. Dat meldt het Kadaster na onderzoek. Het aandeel appartementen wordt in de komende jaren ook een stuk groter, hoewel dit soort woningen wel iets kleiner wordt in oppervlakte. Het onderzoek baseert zich op woningen die al zijn vergund of in aanbouw zijn.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PME, het pensioenfonds voor de metalektro, verwacht de pensioenen volgend jaar fors te kunnen verhogen als het fonds overgaat naar het nieuwe pensioenstelsel. "Als de economie en de rente geen grote schommelingen vertonen, kunnen onze pensioengerechtigde deelnemers gemiddeld genomen rekenen op een verhoging van hun pensioen in 2027 met 12,6 procent", zegt PME-bestuurder Alae Laghrich in het kwartaalbericht van het fonds.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PME, het pensioenfonds voor de metalektro, verwacht de pensioenen volgend jaar fors te kunnen verhogen als het fonds overgaat naar het nieuwe pensioenstelsel. "Als de economie en de rente geen grote schommelingen vertonen, kunnen onze pensioengerechtigde deelnemers gemiddeld genomen rekenen op een verhoging van hun pensioen in 2027 met 12,6 procent", zegt PME-bestuurder Alae Laghrich in het kwartaalbericht van het fonds.
3 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald, maar zag de winst dalen. De opbrengsten van de divisie voor cloudactiviteiten namen het hardst toe, dankzij de grote vraag naar rekenkracht en toepassingen van kunstmatige intelligentie. Het nettoresultaat kreeg een knauw door verliezen op beleggingen door Google.
5 uur geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Techconcern Microsoft heeft ook afgelopen kwartaal weer veel geld verdiend aan zijn cloudtak. De vraag naar diensten rond kunstmatige intelligentie (AI) nam verder toe en leverde de clouddivisie Azure, na die van Amazon de grootste ter wereld, bijna de helft meer omzet op. De totale inkomsten van het Amerikaanse concern groeiden met 19 procent, tot ruim 92 miljard dollar.
5 uur geledenROME (ANP/RTR) - Italië verhoogt de belasting voor banken en verzekeraars om de lasten van middeninkomens en zelfstandigen te verlichten. In de woensdag gepresenteerde begroting voor volgend jaar loopt het tekort op naar 3,4 procent, boven de norm van maximaal 3 procent vanuit de Europese Unie. Maar de regering van premier Giorgia Meloni maakt gebruik van een uitzonderingsregeling voor uitgaven aan defensie en klimaat.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met kleine winsten de handel uitgegaan, na de beslissing van de Federal Reserve om de rente in de aanloop naar de midterms onveranderd te houden. De Amerikaanse centrale bank beloofde de inflatie omlaag te krijgen en de komende tijd informatie te vergaren over het beste beleid daarvoor. Techbedrijf Oracle maakte beleggers enthousiast met zijn strategie-update.
5 uur geleden