Krant: Heathrow stopt eind deze maand met maximumaantal reizigers
NEW YORK (ANP) - De Londense luchthaven Heathrow schaft eind deze maand het dagelijkse maximumaantal vertrekkende reizigers af. Dat meldt de Amerikaanse zakenkrant The Wall Street Journal op basis van ingewijden. Dagelijks mochten er niet meer dan 100.000 reizigers van Heathrow vertrekken tijdens het zomerseizoen.
De Londense luchthaven had net als Schiphol, waar ook een maximumaantal vertrekkende reizigers gold, deze zomer last van tekorten aan bagageafhandelaars en beveiligers. Volgens Heathrow hielp de limiet om de rijen en wachttijden op het vliegveld beperkt te houden. Op Schiphol blijven er ook in het hele winterseizoen nog limieten van kracht, werd vorige week bekend.
Heathrow verbiedt het luchtvaartmaatschappijen in drukke periodes zoals tijdens schoolvakanties en op feestdagen wel nog om wijzigingen te maken en vluchten toe te voegen. Ook zou de grootste Britse luchthaven tijdens kortere piekperiodes alsnog voor korte tijd limieten aan het aantal reizigers kunnen stellen.
In de winterperiode wordt doorgaans minder gevlogen dan in de zomer. Toch hebben luchtvaartmaatschappijen die op Heathrow vliegen het aantal vluchten ook in de komende maanden al beperkt.
Meer uit Financieel
SLIEDRECHT (ANP) - De gegevens die buit zijn gemaakt bij Odido door de cyberaanval zijn een "voedingsbodem voor criminelen", zegt directeur Dave Maasland van cyberbeveiliger ESET. Niet vanwege de omvang, maar vanwege de combinatie van gegevens, stelt hij.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic, eigenaar van chatbot Claude, is niet van plan om zijn gebruiksbeperkingen voor militaire doeleinden te versoepelen. Dat zeggen bronnen tegen persbureau Reuters. Anthropic en het Amerikaanse ministerie van Defensie discussiƫren er al maanden over.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie onderzoekt de grote cyberaanval bij telecombedrijf Odido, waarbij miljoenen klantgegevens zijn gestolen. Dat heeft een woordvoerder van het OM bevestigd aan het ANP. Het gaat om een strafrechtelijk onderzoek. Meer informatie kan de zegsman op dit moment nog niet over de zaak geven.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bewoners kunnen hun lege statiegeldflessen en -blikjes voortaan mogelijk gewoon inleveren bij iemand in de straat. Statiegeld Nederland, onderdeel van inzamelingsstichting Verpact, breidt het aantal uitbetalende innamepunten uit via een nieuwe samenwerking met ViaTim. Dat is de organisatie achter een landelijk netwerk van pakketpunten aan huis.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Britse sportwagenfabrikant Aston Martin schrapt tot 20 procent van zijn personeelsbestand. Het bedrijf, met ongeveer 3000 werknemers, had het afgelopen jaar last van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump en China.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse VIA Outlets ontving vorig jaar meer bezoekers bij zijn elf kledingoutlets, verdeeld over negen Europese landen. Dat is volgens het bedrijf achter Batavia Stad Fashion Outlet in Lelystad onder andere te danken aan toeristen die op hun vakantie relatief goedkoop merkkleding willen inslaan.
4 uur geledenESSEN (ANP/BLOOMBERG) - E.ON, het Duitse moederbedrijf van Essent en Energiedirect.nl, breidt zijn investeringen uit in onder meer het Europese elektriciteitsnet. Het energieconcern meldt in zijn jaarresultaten de investeringen tussen 2026 en 2030 met 5 miljard euro op te hogen tot 48 miljard euro. Het stroomnet in Nederland en andere Europese landen raakt steeds voller en projecten voor duurzamere energie en grote verbruikers moeten concurreren om aansluitingen.
5 uur geleden