Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: Heathrow stopt eind deze maand met maximumaantal reizigers

Krant: Heathrow stopt eind deze maand met maximumaantal reizigers

NEW YORK (ANP) - De Londense luchthaven Heathrow schaft eind deze maand het dagelijkse maximumaantal vertrekkende reizigers af. Dat meldt de Amerikaanse zakenkrant The Wall Street Journal op basis van ingewijden. Dagelijks mochten er niet meer dan 100.000 reizigers van Heathrow vertrekken tijdens het zomerseizoen.

De Londense luchthaven had net als Schiphol, waar ook een maximumaantal vertrekkende reizigers gold, deze zomer last van tekorten aan bagageafhandelaars en beveiligers. Volgens Heathrow hielp de limiet om de rijen en wachttijden op het vliegveld beperkt te houden. Op Schiphol blijven er ook in het hele winterseizoen nog limieten van kracht, werd vorige week bekend.

Heathrow verbiedt het luchtvaartmaatschappijen in drukke periodes zoals tijdens schoolvakanties en op feestdagen wel nog om wijzigingen te maken en vluchten toe te voegen. Ook zou de grootste Britse luchthaven tijdens kortere piekperiodes alsnog voor korte tijd limieten aan het aantal reizigers kunnen stellen.

In de winterperiode wordt doorgaans minder gevlogen dan in de zomer. Toch hebben luchtvaartmaatschappijen die op Heathrow vliegen het aantal vluchten ook in de komende maanden al beperkt.

Meer uit Financieel

Moody's handhaaft Franse kredietrating ondanks grote onrust

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Moody's laat de Franse kredietwaardigheid nog onveranderd, ondanks de grote onrust over de hoge staatsschuld, politieke impasse en de massale straatprotesten in Frankrijk. De rating blijft Aa3 met een negatieve outlook, wat betekent dat er wel een verlaging kan komen.

2 uur geleden
Brits winkelconcern Frasers claimt controle over merk Hugo Boss

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.

13 uur geleden
Wall Street sluit lager na verder stijgende olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag lager gesloten. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de stijgende olieprijzen. Ingewijden zeiden deze week tegen The New York Times dat de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten nieuwe aanvallen op Iran plannen voor na de Congres-verkiezingen in de Verenigde Staten in november.

13 uur geleden
Senator VS kondigt uitzonderingen aan op Canadese importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten breiden de uitzonderingen van de importheffingen op bepaalde Canadese producten uit. Dat heeft senator Susan Collins vrijdag gezegd op X. De stap kan de herverkiezingscampagne van de Republikeinse Collins een impuls geven.

14 uur geleden
Shein schikt Amerikaans onderzoek voor 100 miljoen, meldt Reuters

LONDEN (ANP/RTR) - Webwinkel Shein heeft ingestemd om een onderzoek van de Amerikaanse toezichthouder FTC te schikken voor 100 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 89 miljoen euro. Dat zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters. Het onderzoek zou gaan over vertragingen bij leveringen en andere klachten van klanten.

16 uur geleden
Amerikaanse boete voor KLM om vliegen boven Irak

WASHINGTON (ANP) - KLM heeft een boete van 320.000 dollar gekregen van het Amerikaanse ministerie van Transport. De Amerikanen bestraffen de maatschappij, omdat ze bij vluchten met zogenoemde codeshare van Delta Air Lines door luchtruim is gevlogen waarvoor beperkingen van de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gelden.

17 uur geleden
AEX sluit licht hoger, Shell bovenaan na stijgende olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een kleine plus gesloten. Beleggers waren voorzichtig door de stijgende olieprijzen en zorgen rond AI. Olie- en gasproducent Shell en oliedienstverlener SBM Offshore profiteerden op het Damrak van de duurdere olie.

17 uur geleden