Krant: Heathrow stopt eind deze maand met maximumaantal reizigers
NEW YORK (ANP) - De Londense luchthaven Heathrow schaft eind deze maand het dagelijkse maximumaantal vertrekkende reizigers af. Dat meldt de Amerikaanse zakenkrant The Wall Street Journal op basis van ingewijden. Dagelijks mochten er niet meer dan 100.000 reizigers van Heathrow vertrekken tijdens het zomerseizoen.
De Londense luchthaven had net als Schiphol, waar ook een maximumaantal vertrekkende reizigers gold, deze zomer last van tekorten aan bagageafhandelaars en beveiligers. Volgens Heathrow hielp de limiet om de rijen en wachttijden op het vliegveld beperkt te houden. Op Schiphol blijven er ook in het hele winterseizoen nog limieten van kracht, werd vorige week bekend.
Heathrow verbiedt het luchtvaartmaatschappijen in drukke periodes zoals tijdens schoolvakanties en op feestdagen wel nog om wijzigingen te maken en vluchten toe te voegen. Ook zou de grootste Britse luchthaven tijdens kortere piekperiodes alsnog voor korte tijd limieten aan het aantal reizigers kunnen stellen.
In de winterperiode wordt doorgaans minder gevlogen dan in de zomer. Toch hebben luchtvaartmaatschappijen die op Heathrow vliegen het aantal vluchten ook in de komende maanden al beperkt.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De aanbesteding waarbij drie in plaats van zes afhandelaren actief zijn op Schiphol mag doorgaan. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat drie verliezende partijen een kort geding hadden aangespannen. Swissport, Aviapartner en Menzies voerden bezwaren aan waarom hun concurrenten de opdracht niet zouden moeten krijgen, maar de rechter wees die af.
5 minuten geledenHAARLEM (ANP) - IKEA wil volgend jaar een aantal kleinere winkels in Nederland open. Dat bevestigt een woordvoerder van de meubelketen na berichtgeving van het AD. In de nieuwe winkels, met het formaat van een supermarkt, zal onder meer servies en verlichting te koop zijn.
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De aanbesteding waarbij drie in plaats van zes afhandelaren actief zijn op Schiphol mag doorgaan. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat drie verliezende partijen een kort geding hadden aangespannen. Swissport, Aviapartner en Menzies voerden bezwaren aan waarom hun concurrenten de opdracht niet zouden moeten krijgen, maar de rechter wees die af.
55 minuten geledenKAUB (ANP) - Het waterpeil bij het Duitse Kaub, een belangrijk knelpunt in de Rijn, zakt deze week tot een zeer laag niveau. De waterstanden in de Rijn in Duitsland zijn weer gezakt door de aanhoudende droogte.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediatoezichthouder Ofcom gaat onderzoek doen naar de leeftijdschecks bij pornowebsite Pornhub. Daarbij kijkt Ofcom of Pornhub voldoet aan zijn wettelijke verplichtingen om te voorkomen dat minderjarigen porno te zien krijgen.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Investeringen in kunstmatige intelligentie helpen de wereldeconomie dit jaar iets beter op koers te blijven dan verwacht. Tegelijkertijd blijken de hoge energiekosten hardnekkiger dan gedacht, waardoor 2027 er minder gunstig uitziet. Dat staat in een rapport van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO).
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Chinese autofabrikanten winnen steeds meer terrein op de Europese automarkt. Ze lokken kopers die nog twijfelen over een volledig elektrische auto met betaalbaardere hybride voertuigen. Merken zoals BYD, MG en Xpeng waren vorige maand goed voor een recordmarktaandeel van bijna 12 procent, heeft het Duitse onderzoeksbureau Dataforce becijferd.
5 uur geleden