Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: grote bedrijven eisen strengere emissieregels voor trucks

Krant: grote bedrijven eisen strengere emissieregels voor trucks

BRUSSEL (ANP) - Tientallen grote bedrijven eisen dat de Europese Unie strengere regels invoert voor de CO2-uitstoot van vrachtwagens. Multinationals als Heineken, Nike en Ikea hopen dat ambitieuzere doelstellingen in het landenblok ook voor meer investeringen van autofabrikanten in elektrische vrachtauto's zorgen, schrijft Financial Times (FT).

"We zijn er klaar voor en hebben uitstootloze trucks gekocht, maar we hebben er meer nodig in zowel aantal als variatie", staat in de door 41 bedrijven ondertekende brief die FT heeft ingezien.

De briefschrijvers, waar ook logistiek concern Maersk en voedingsmiddelengigant Nestlé bij horen, willen dat de EU de verplichte CO2-reductie voor zware trucks aanscherpt naar minstens 65 procent in 2030. In de huidige plannen van de Europese Commissie is dat 45 procent. Dat zou van essentieel belang zijn om de algehele uitstoot van broeikasgassen in de EU in dat jaar met 55 procent te hebben verlaagd.

Aanpassingen

Volgens FT versturen de bedrijven de brief maandag naar het Europees Parlement en milieuministers van de lidstaten. De oproep valt samen met gesprekken binnen het Europees Parlement over mogelijke aanpassingen aan de voorstellen van de Europese Commissie voor schoner vrachtverkeer, schrijft de zakenkrant.

Op dit moment is het aanbod elektrische trucks nog erg klein. Ze zijn lastiger in te zetten dan bijvoorbeeld elektrische personenauto's, omdat ze veel meer gewicht moeten vervoeren en vaak ook langere afstanden afleggen. Dat zou betekenen dat ze ook veel zwaardere batterijen nodig hebben.

Meer uit Financieel

Inflatie neemt af tot 2,9 procent in november

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in november gemiddeld 2,9 procent duurder geworden vergeleken met dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie was daarmee lager dan in oktober. In die maand nam de inflatie af tot 3,1 procent, van 3,3 procent in september.

6 minuten geleden
ING: meer Nederlanders hebben meer dan 3000 euro spaargeld

AMSTERDAM (ANP) - Een groeiende groep Nederlanders heeft meer dan 3000 euro aan spaargeld achter de hand. Toch heeft een deel van de mensen nog steeds minder dan 500 euro op de spaarrekening en maakt nog steeds ongeveer de helft zich weleens zorgen over de hoogte van hun buffer. Dat zegt ING op basis van een onderzoek onder meer dan duizend Nederlanders.

5 uur geleden
ING: meer Nederlanders hebben meer dan 3000 euro spaargeld

AMSTERDAM (ANP) - Een groeiende groep Nederlanders heeft meer dan 3000 euro aan spaargeld achter de hand. Toch heeft een deel van de mensen nog steeds minder dan 500 euro op de spaarrekening en maakt nog steeds ongeveer de helft zich weleens zorgen over de hoogte van hun buffer. Dat zegt ING op basis van een onderzoek onder meer dan duizend Nederlanders.

6 uur geleden
Amerikaanse beurzen starten december lager door val bitcoin

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse effectenmarkten begonnen december met dalende koersen. De beurshandel kwam vooral onder druk te staan door een verdere scherpe daling van de bitcoin (min 6 procent) en andere cryptomunten. Ook namen beleggers weinig risico's voorafgaand aan een toespraak die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell na het slot van de beurzen houdt.

8 uur geleden
Nederland stapt uit financiering omstreden gasproject Mozambique

DEN HAAG (ANP) - Nederland is niet langer betrokken bij de financiering van een omstreden lng-project in Mozambique. Staatsbedrijf Atradius DSB stond via een zogenoemde exportkredietverzekering deels garant voor een lening die voor dit project was afgesloten, maar projectleider Total heeft laten weten dat dit niet meer nodig is. Dat meldt demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer.

12 uur geleden
Europese beurzen sluiten lager na daling bitcoin, AEX wel hoger

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Europa zijn maandag overwegend lager gesloten. De dalende prijs van cryptomunten als de bitcoin en een mogelijke renteverhoging door de Bank of Japan drukten de stemming. De AEX-index eindigde wel met een plus.

12 uur geleden
FNV hekelt langere beslistermijn UWV voor WIA-beoordelingen

DEN HAAG (ANP) - FNV heeft "geen goed woord over" voor het besluit dat het UWV langer mag doen over WIA-beoordelingen. De verwachting is dat de uitvoeringsinstantie hiermee minder boetes hoeft te betalen aan cliënten die te lang op een beoordeling moeten wachten. Volgens de vakbond wordt met dit besluit de rekening van de lange wachttijden neergelegd bij mensen die ziek zijn.

13 uur geleden