Krant: grote banken VS moeten hogere buffers gaan aanhouden
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Grote Amerikaanse banken zullen waarschijnlijk hun buffers om tegenslagen op te vangen moeten verhogen. Dat meldt zakenkrant The Wall Street op basis van anonieme bronnen. Na het omvallen van een aantal kleinere regionale banken eerder dit jaar zullen de kapitaaleisen van de grootbanken met gemiddeld 20 procent worden opgevoerd door de aankomende strengere regelgeving, aldus de bronnen.
De nieuwe regels zouden volgens de krant al deze maand kunnen worden aangekondigd. De specifieke bufferverhoging van elke bank afzonderlijk hangt daarbij af van de activiteiten van bank. Hoe risicovoller die zijn hoe meer geld een bank apart moet houden.
In de nasleep van de financiële crisis van 2008 werden wereldwijd de kapitaaleisen van banken flink opgeschroefd om een herhaling te voorkomen. In de afgelopen jaren werden deze regels onder oud-president Donald Trump echter versoepeld voor de kleinere banken in de Verenigde Staten.
Veel onrust
In maart ontstond veel onrust in de Amerikaanse bankensector na het omvallen van Silicon Valley Bank en Signature Bank. Dat kwam doordat klanten in enkele dagen veel geld van hun rekeningen haalden bij deze banken. Ook First Republic kampte met hetzelfde probleem en viel om. First Republic werd vervolgens gekocht door JPMorgan Chase, de grootste bank van de VS. De roep om strengere regelgeving nam daardoor weer toe.
Michael Barr, de vicevoorzitter voor toezicht van de Federal Reserve, zei eerder al dat Amerikaanse functionarissen de kapitaaleisen van de banken zullen herzien en deze meer in lijn zullen brengen met de eisen van Bazel III, de internationale normen voor de kapitaaleisen van banken. Barr liet daarbij doorschemeren ook een voorstander te zijn van strengere regels voor de Amerikaanse grootbanken als Bank of America, JPMorgan Chase, Citigroup en Wells Fargo.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met flinke winsten geopend. Beleggers op Wall Street reageerden positief op de opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over een pauze van de aanvallen door de Verenigde Staten op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen om ruimte te bieden voor onderhandelingen. De olieprijzen gingen daarop stevig omlaag.
42 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - Veel bouw- en infrabedrijven maken zich zorgen over de gestegen brandstofprijzen, vooral die van diesel. Een woordvoerster van brancheorganisatie Bouwend Nederland zegt dat dit "absoluut" impact heeft op lopende en nieuwe bouwprojecten. Bedrijven zien de hogere dieselprijs ook terug in allerlei andere kosten, bijvoorbeeld voor transport.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De eigenaar van de populaire erotische filmpjessite OnlyFans, Leonid Radvinsky, is op 43-jarige leeftijd overleden aan kanker. Dat maakte het in Londen gevestigde moederbedrijf Fenix International maandag bekend. Radvinsky was eigenaar van Fenix International.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Lidstaten moeten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten nu al nadenken over hun gasvoorraad voor de komende winter, waarschuwt de Europese Commissie.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De handelsovereenkomst tussen de EU en Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay gaat vanaf 1 mei voorlopig in werking treden. Dat meldt de Europese Commissie maandag. Wederzijdse importtarieven worden met de handelsdeal afgeschaft of verminderd op bepaalde producten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn maandag halverwege de dag plots omhooggegaan, terwijl de olieprijzen opeens een sterke daling lieten zien. Beleggers reageerden direct op opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Hij meldde op Truth Social dat de Verenigde Staten de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen zullen pauzeren in afwachting van de lopende gesprekken met Iran.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn maandag flink gedaald na opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over Iran. Volgens Trump pauzeren de Verenigde Staten de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen, in afwachting van lopende gesprekken met Iran. Kort nadat dit nieuws naar buiten kwam, daalden de olieprijzen zo'n 10 procent.
3 uur geleden