Krant: Google en Meta werkten aan advertenties gericht op tieners
LONDEN (ANP) - Google en Meta Platforms werkten samen aan een YouTube-reclamecampagne voor Instagram die gericht was op tieners. Dat meldt de Financial Times op basis van gesprekken met ingewijden en documenten die de Britse zakenkrant heeft ingezien. De kwestie is bijzonder omdat Google daarmee eigen regels overtrad voor hoe minderjarigen online zouden moeten worden behandeld.
Google zou hebben gewerkt aan een marketingproject voor Meta dat was ontworpen om 13- tot 17-jarige YouTube-gebruikers te targeten. De bedoeling was de tieners over te halen ook Instagram te gebruiken. Dit terwijl Google juist regels heeft die het personaliseren en targeten van advertenties voor mensen onder de 18 verbieden.
Voor Meta is het eveneens een opmerkelijke stap. De campagne was al in ontwikkeling toen topman Mark Zuckerberg begin dit jaar publiekelijk zijn excuses aanbood aan de families van kinderen die eerder slachtoffer waren geworden van seksuele uitbuiting en misbruik op platforms als Facebook en Instagram.
Reacties
Volgens de krant lijkt het er ook op dat de techbedrijven stappen hebben ondernomen om ervoor te zorgen dat de ware bedoeling van de campagne werd verhuld. Maar het project zou inmiddels zijn gecanceld. Dat gebeurde volgens de Financial Times nadat de krant Google had benaderd en de techonderneming een onderzoek had ingesteld naar de kwestie.
Google reageerde tegenover de krant met de opmerking heel helder te zijn in zijn beleid. "We verbieden advertenties die gepersonaliseerd zijn voor mensen onder de 18, punt uit." De onderneming ontkende andere zaken evenwel niet en voegde toe: "We zullen ook aanvullende maatregelen nemen om salesvertegenwoordigers te benadrukken dat ze adverteerders of bureaus niet mogen helpen campagnes te voeren die proberen onze beleidsregels te omzeilen".
Volgens de Financial Times is Meta het er niet mee eens dat het hier om een omzeiling van regels ging. Naar eigen zeggen is de onderneming altijd "open geweest" over het in de markt zetten van zijn platforms voor jongeren als een plek "waar ze contact kunnen maken met vrienden, een community kunnen vinden en hun interesses kunnen ontdekken".
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk dreigt in de problemen te komen als het begrotingstekort 5 procent van het bruto binnenlands product (bbp) overstijgt in 2026. Dat zegt de president van de Franse centrale bank François Villeroy de Galhau.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is woensdag licht lager geopend. Daarmee bewoog de hoofdindex iets weg van de historische mijlpaal van 1000 punten, na het bereiken van een nieuwe recordslotstand dinsdag.
49 minuten geledenLONDEN (ANP/BELGA) - Eurostar heeft vorig jaar meer dan 20 miljoen reizigers vervoerd via zijn hogesnelheidstreinen, een nieuw record. Vooral tussen Amsterdam en Londen groeide het aantal reizigers.
1 uur geledenBEIJING (ANP) - China ontmoedigt lokale bedrijven nu zelf om hoogwaardige AI-chips van het Amerikaanse Nvidia te kopen. Autoriteiten hebben deze week tegen douanepersoneel gezegd dat de H200-chips het land niet in mogen. De overheid raadt bedrijven af de chips te kopen, tenzij dit noodzakelijk is, melden bronnen aan persbureau Reuters. "De bewoording is zo streng dat het in feite neerkomt op een verbod", zegt een van hen.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese handelsoverschot blijft groeien en is aan het eind van 2025 op een recordhoogte van 1,2 biljoen dollar uitgekomen. Dat terwijl de export naar de VS verder daalt. China richt zich nadrukkelijk op de rest van de wereld.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland exporteerde in november opnieuw een stuk meer goederen dan een jaar eerder. De groei van 4,7 procent is wel iets lager dan de 5,7 procent van oktober, maar wel weer hoger dan in de zes maanden daarvoor. Vooral transportmiddelen en machines gingen vaker naar het buitenland, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Steeds meer Nederlanders gebruiken AI-tools bij het plannen van hun vakantie, zo blijkt uit de zogenoemde vakantiemonitor van de ANWB. Kunstmatige hulpmiddelen zoals ChatGPT en Gemini worden niet alleen ingezet om inspiratie op te doen, maar ook om reisschema's samen te stellen, een passende bestemming te vinden en activiteiten te plannen. Zowel vooraf als tijdens de reis. Van alle Nederlanders gebruikt ruim 34 procent zo'n tool daarvoor.
6 uur geleden