Krant: Google en Meta werkten aan advertenties gericht op tieners
LONDEN (ANP) - Google en Meta Platforms werkten samen aan een YouTube-reclamecampagne voor Instagram die gericht was op tieners. Dat meldt de Financial Times op basis van gesprekken met ingewijden en documenten die de Britse zakenkrant heeft ingezien. De kwestie is bijzonder omdat Google daarmee eigen regels overtrad voor hoe minderjarigen online zouden moeten worden behandeld.
Google zou hebben gewerkt aan een marketingproject voor Meta dat was ontworpen om 13- tot 17-jarige YouTube-gebruikers te targeten. De bedoeling was de tieners over te halen ook Instagram te gebruiken. Dit terwijl Google juist regels heeft die het personaliseren en targeten van advertenties voor mensen onder de 18 verbieden.
Voor Meta is het eveneens een opmerkelijke stap. De campagne was al in ontwikkeling toen topman Mark Zuckerberg begin dit jaar publiekelijk zijn excuses aanbood aan de families van kinderen die eerder slachtoffer waren geworden van seksuele uitbuiting en misbruik op platforms als Facebook en Instagram.
Reacties
Volgens de krant lijkt het er ook op dat de techbedrijven stappen hebben ondernomen om ervoor te zorgen dat de ware bedoeling van de campagne werd verhuld. Maar het project zou inmiddels zijn gecanceld. Dat gebeurde volgens de Financial Times nadat de krant Google had benaderd en de techonderneming een onderzoek had ingesteld naar de kwestie.
Google reageerde tegenover de krant met de opmerking heel helder te zijn in zijn beleid. "We verbieden advertenties die gepersonaliseerd zijn voor mensen onder de 18, punt uit." De onderneming ontkende andere zaken evenwel niet en voegde toe: "We zullen ook aanvullende maatregelen nemen om salesvertegenwoordigers te benadrukken dat ze adverteerders of bureaus niet mogen helpen campagnes te voeren die proberen onze beleidsregels te omzeilen".
Volgens de Financial Times is Meta het er niet mee eens dat het hier om een omzeiling van regels ging. Naar eigen zeggen is de onderneming altijd "open geweest" over het in de markt zetten van zijn platforms voor jongeren als een plek "waar ze contact kunnen maken met vrienden, een community kunnen vinden en hun interesses kunnen ontdekken".
Meer uit Financieel
CHARLOTTE (ANP/BLOOMBERG) - Zakenman Greg Lindberg is in de Verenigde Staten veroordeeld tot twaalf jaar cel voor bedrog en fraude rondom verzekeringsmaatschappijen die hij bezat. Hij werd er door aanklagers van beschuldigd 2 miljard dollar aan verzekeringsgeld te hebben weggesluisd, waarmee hij zijn luxeleven bekostigde. De Amerikaan is in Nederland vooral bekend als de eigenaar van Conservatrix ten tijde van het faillissement van die levensverzekeraar in 2020.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Optimisme over een mogelijke vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten heeft voor een nieuw record gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. Ondanks Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen overheerste het idee dat gesprekken tussen de strijdende partijen de goede kant op gaan. Vooral chipbedrijven wonnen aan waarde, waarbij Micron toetrad tot de club van bedrijven die meer dan 1 biljoen dollar waard zijn.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Een belangrijke belastingmaatregel in Oekraïne heeft niet de benodigde steun in het parlement behaald. Er was geen meerderheid voor een wetsvoorstel dat moest regelen dat pakketjes uit het buitenland ook worden belast met btw. De invoering van de belasting was een van de voorwaarden die het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelde voor de miljardenfinanciering voor het door oorlog geteisterde land.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.
8 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.
8 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.
11 uur geleden