Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: Google en Meta werkten aan advertenties gericht op tieners

Krant: Google en Meta werkten aan advertenties gericht op tieners

LONDEN (ANP) - Google en Meta Platforms werkten samen aan een YouTube-reclamecampagne voor Instagram die gericht was op tieners. Dat meldt de Financial Times op basis van gesprekken met ingewijden en documenten die de Britse zakenkrant heeft ingezien. De kwestie is bijzonder omdat Google daarmee eigen regels overtrad voor hoe minderjarigen online zouden moeten worden behandeld.

Google zou hebben gewerkt aan een marketingproject voor Meta dat was ontworpen om 13- tot 17-jarige YouTube-gebruikers te targeten. De bedoeling was de tieners over te halen ook Instagram te gebruiken. Dit terwijl Google juist regels heeft die het personaliseren en targeten van advertenties voor mensen onder de 18 verbieden.

Voor Meta is het eveneens een opmerkelijke stap. De campagne was al in ontwikkeling toen topman Mark Zuckerberg begin dit jaar publiekelijk zijn excuses aanbood aan de families van kinderen die eerder slachtoffer waren geworden van seksuele uitbuiting en misbruik op platforms als Facebook en Instagram.

Reacties

Volgens de krant lijkt het er ook op dat de techbedrijven stappen hebben ondernomen om ervoor te zorgen dat de ware bedoeling van de campagne werd verhuld. Maar het project zou inmiddels zijn gecanceld. Dat gebeurde volgens de Financial Times nadat de krant Google had benaderd en de techonderneming een onderzoek had ingesteld naar de kwestie.

Google reageerde tegenover de krant met de opmerking heel helder te zijn in zijn beleid. "We verbieden advertenties die gepersonaliseerd zijn voor mensen onder de 18, punt uit." De onderneming ontkende andere zaken evenwel niet en voegde toe: "We zullen ook aanvullende maatregelen nemen om salesvertegenwoordigers te benadrukken dat ze adverteerders of bureaus niet mogen helpen campagnes te voeren die proberen onze beleidsregels te omzeilen".

Volgens de Financial Times is Meta het er niet mee eens dat het hier om een omzeiling van regels ging. Naar eigen zeggen is de onderneming altijd "open geweest" over het in de markt zetten van zijn platforms voor jongeren als een plek "waar ze contact kunnen maken met vrienden, een community kunnen vinden en hun interesses kunnen ontdekken".

Meer uit Financieel

Weer records op Wall Street ondanks uitspraken Trump over Iran

NEW YORK (ANP) - De toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters, de S&P 500 en de Nasdaq, hebben maandag hun recordstanden van afgelopen vrijdag iets verder aangescherpt. De stemming werd wel gedrukt door uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over het staakt-het-vuren met Iran. Volgens hem ligt het bestand "aan de beademing" nadat hij eerder het Iraanse vredesvoorstel had afgewezen.

52 minuten geleden
MKB-voorman Jacco Vonhof wordt voorzitter van Deltalinqs

DEN HAAG (ANP) - Jacco Vonhof, voorman van MKB-Nederland, wordt de nieuwe voorzitter van Deltalinqs. Dat is de ondernemersvereniging voor bedrijven in het Rotterdamse havengebied. Eind vorig jaar werd bekend dat Victor van der Chijs, destijds voorzitter van Deltalinqs, per maart zou vertrekken om een nieuwe universiteit in Dubai op te gaan zetten.

1 uur geleden
Moederbedrijf Facebook aangeklaagd om oplichtingsadvertenties

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Socialemediaconcern Meta Platforms, het bedrijf achter Facebook en Instagram, is aangeklaagd door Santa Clara County. De autoriteiten van de county in Californië beschuldigen het bedrijf van "het bewust faciliteren en profiteren" van een groot aantal oplichtingsadvertenties op zijn sociale netwerken.

2 uur geleden
Boete voor Spaanse ex-voetballer Piqué om handel met voorkennis

MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse oud-voetballer Gerard Piqué heeft een boete van 200.000 euro opgelegd gekregen voor handel met voorkennis. Volgens de Spaanse toezichthouder CNMV kocht de oud-speler van Barcelona aandelen van een veiligheids- en gezondheidsbedrijf vlak voor een overnamebod om de aandelen vervolgens weer te verkopen.

2 uur geleden
GM ontslaat honderden kantoormedewerkers op IT-afdeling

DETROIT (ANP/BLOOMBERG) - General Motors gaat honderden kantoormedewerkers van zijn IT-afdeling ontslaan. De autofabrikant achter merken als Chevrolet, Cadillac en GMC wil op die manier de kosten drukken en de afdeling anders inrichten.

3 uur geleden
Minister: verplichte toegang regionale spelers tot netwerk PostNL

DEN HAAG (ANP) - PostNL moet kleinere, regionale postbedrijven tegen redelijke voorwaarden en tarieven toegang blijven verlenen tot zijn landelijke postnetwerk. Minister Heleen Herbert (Economische Zaken) wil die verplichting opnemen in de nieuwe postwet. De Autoriteit Consument en Markt (ACM) moet daarop gaan toezien.

4 uur geleden
Trump vraagt topmannen Musk en Cook mee naar bezoek aan Xi

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Tesla-topman Elon Musk, Apple-baas Tim Cook en Boeing-directeur Kelly Ortberg uitgenodigd om hem deze week te vergezellen tijdens zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Trump hoopt onder meer zakelijke deals te sluiten en heeft daarom ruim tien topbestuurders van grote bedrijven uitgenodigd. Chipbedrijf Nvidia, het waardevolste bedrijf ter wereld, ontbreekt op de lijst.

4 uur geleden