Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: Google en Meta werkten aan advertenties gericht op tieners

Krant: Google en Meta werkten aan advertenties gericht op tieners

LONDEN (ANP) - Google en Meta Platforms werkten samen aan een YouTube-reclamecampagne voor Instagram die gericht was op tieners. Dat meldt de Financial Times op basis van gesprekken met ingewijden en documenten die de Britse zakenkrant heeft ingezien. De kwestie is bijzonder omdat Google daarmee eigen regels overtrad voor hoe minderjarigen online zouden moeten worden behandeld.

Google zou hebben gewerkt aan een marketingproject voor Meta dat was ontworpen om 13- tot 17-jarige YouTube-gebruikers te targeten. De bedoeling was de tieners over te halen ook Instagram te gebruiken. Dit terwijl Google juist regels heeft die het personaliseren en targeten van advertenties voor mensen onder de 18 verbieden.

Voor Meta is het eveneens een opmerkelijke stap. De campagne was al in ontwikkeling toen topman Mark Zuckerberg begin dit jaar publiekelijk zijn excuses aanbood aan de families van kinderen die eerder slachtoffer waren geworden van seksuele uitbuiting en misbruik op platforms als Facebook en Instagram.

Reacties

Volgens de krant lijkt het er ook op dat de techbedrijven stappen hebben ondernomen om ervoor te zorgen dat de ware bedoeling van de campagne werd verhuld. Maar het project zou inmiddels zijn gecanceld. Dat gebeurde volgens de Financial Times nadat de krant Google had benaderd en de techonderneming een onderzoek had ingesteld naar de kwestie.

Google reageerde tegenover de krant met de opmerking heel helder te zijn in zijn beleid. "We verbieden advertenties die gepersonaliseerd zijn voor mensen onder de 18, punt uit." De onderneming ontkende andere zaken evenwel niet en voegde toe: "We zullen ook aanvullende maatregelen nemen om salesvertegenwoordigers te benadrukken dat ze adverteerders of bureaus niet mogen helpen campagnes te voeren die proberen onze beleidsregels te omzeilen".

Volgens de Financial Times is Meta het er niet mee eens dat het hier om een omzeiling van regels ging. Naar eigen zeggen is de onderneming altijd "open geweest" over het in de markt zetten van zijn platforms voor jongeren als een plek "waar ze contact kunnen maken met vrienden, een community kunnen vinden en hun interesses kunnen ontdekken".

Meer uit Financieel

ASN Bank herstelt storing met weergave spaarsaldo in de nacht

UTRECHT (ANP) - ASN Bank zegt een technische storing waardoor het spaarsaldo van klanten niet goed wordt weergegeven in de nacht van donderdag op vrijdag te herstellen. Door de storing wordt het saldo op spaar- of beleggingsrekeningen niet goed weergegeven in de app en op de website.

9 minuten geleden
Lidl wil winkels volgend jaar volledig elektrisch bevoorraden

ALMERE (ANP) - Lidl wil zijn Nederlandse supermarkten vanaf volgend jaar alleen nog maar bevoorraden met elektrische vrachtwagens. Dat is sneller dan gepland, want eerder zei het bedrijf dit voor 2030 te willen doen. Lidl is naar eigen zeggen de eerste supermarktketen die deze stap zet.

15 minuten geleden
Fashiongroep Omoda neemt onlinewinkel Wehkamp over

ZIERIKZEE (ANP) - Fashiongroep Omoda neemt de onlinewinkel Wehkamp over van de Britse investeringsmaatschappij Apax Partners. Daarmee komt Wehkamp na elf jaar weer in Nederlandse handen.

2 uur geleden
Eerste daling passagiers luchthavens Europa sinds coronaherstel

BRUSSEL (ANP) - Het aantal reizigers op Europese luchthavens is in april gedaald ten opzichte van een jaar geleden. Het is voor het eerst dat het aantal passagiers is teruggelopen sinds de luchtvaartsector zich herstelde van de coronapandemie, meldt de koepelorganisatie van Europese luchthavens ACI Europe. De daling is het gevolg van de Iranoorlog en een staking in Duitsland.

3 uur geleden
Muziekconcern UMG zakt op Damrak na verkoop belang door Ackman

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) behoorde donderdag tot de grote verliezers op het Damrak. De koersdaling van ruim 6 procent volgde op de aankondiging van investeringsfirma Pershing Square van miljardair Bill Ackman om zijn belang in het bedrijf te verkopen.

3 uur geleden
Adviesbureau: meer miljonairs in Nederland en wereldwijd

UTRECHT (ANP) - Nederland telt meer miljonairs en hun gezamenlijke vermogen is ook gegroeid. Dat blijkt uit een onderzoek van adviesbureau Capgemini naar miljonairs in Nederland en ruim twintig andere landen.

4 uur geleden
Krant: ING werkt aan bod op Spaanse vermogensbeheerder Singular

MADRID (ANP/BLOOMBERG) - ING werkt aan een overnamebod op de Spaanse vermogensbeheerder Singular Bank. Dat meldt de Spaanse zakenkrant Cinco Días op basis van bronnen. Ook de grote Italiaanse bank Intesa Sanpaolo zou interesse hebben in een overname van Singular.

4 uur geleden