Krant: Facebook-moeder Meta gaat nog duizenden mensen ontslaan
MENLO PARK (ANP) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms gaat nog duizenden werknemers ontslaan ook al had topman Mark Zuckerberg eerder gezegd geen nieuw banenverlies te verwachten. Dat schrijft de Amerikaanse krant The Washington Post die van ingewijden hoorde dat er managementlagen moeten verdwijnen bij Meta. Maar het bedrijf zou ook verder willen snoeien in het aantal projecten en banen.
Volgens hoofd communicatie van Meta Andy Stone klopt het verhaal in The Washington Post niet. Dat schrijft hij op Twitter, maar hij lijkt zich vooral te richten op het feit dat Zuckerberg zou hebben beloofd dat er geen nieuwe ontslagen meer zouden komen. Hij haalt namelijk verschillende berichten aan van The Washington Post en andere media waarin de Meta-topman aangaf nog maar aan het begin te staan van zijn efficiencyslag.
In november kondigde Meta al aan 11.000 banen, of ongeveer een op de acht, te schrappen. Topman en oprichter Zuckerberg zei toen dat hij de blijvende veranderingen in het gedrag van mensen door de coronapandemie verkeerd had ingeschat. Hij stelde dat 2023 het "jaar van efficiëntie" zou worden en dat Meta zich meer op de winstgevendheid zou gaan richten.
Beleggers klaagden al enige tijd dat Meta te veel geld investeerde in het metaversum, een virtuele wereld waarin we op zeker moment allemaal onze tijd gaan doorbrengen als het aan Zuckerberg ligt. Ook de investeringen daarin werden al teruggeschroefd. Verschillende techbedrijven snijden de laatste maanden hard in hun personeelsbestand. Zo schrapte Alphabet, het moederbedrijf van Google, 12.000 banen. Microsoft zette 10.000 personeelsleden op straat en Amazon ging met 18.000 medewerkers minder verder.
Meer uit Financieel
ZEIST (ANP) - Het aantal juridische conflicten over de koop en verkoop van woningen neemt toe, ziet verzekeraar Achmea. Die trend wordt door de verzekeraar toegeschreven aan de krapte op de woningmarkt. Achmea Rechtsbijstand ontving vorig jaar 3600 meldingen van geschillen tussen kopers en verkopers, een toename van ruim 14 procent.
2 uur geledenSEATTLE (ANP) - Webwinkelconcern Amazon is van plan volgende week een tweede ronde van ontslagen door te voeren als onderdeel van een breder doel om zo'n 30.000 kantoorfuncties te schrappen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Autofabrikant Tesla was donderdag een duidelijke winnaar op de beurs in New York. Beleggers leken vooral positief over nieuws dat het bedrijf begint met het aanbieden van echte Robotaxi-ritten in het Texaanse Austin. Dat wordt gezien als een belangrijke mijlpaal. Verder kondigde topman Elon Musk vanuit Davos aan dat Tesla waarschijnlijk tegen het einde van volgend jaar mensachtige Optimus-robots gaat verkopen aan het grote publiek.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lingerieketen Hunkemöller hoeft een groep boze investeerders geen inzage te geven in documenten rond de "onteigening" van hun obligaties. De rechter in Amsterdam wees door de investeerders ingediende vorderingen donderdag af en noemde de zaak te prematuur en te speculatief.
4 uur geledenBROOMFIELD (ANP/BLOOMBERG) - LEGO-fans kunnen binnenkort de kenmerkende kleurrijke steentjes van het merk aan hun voeten dragen. De Amerikaanse maker van plastic klompen Crocs is een meerjarige samenwerking aangegaan met de Deense speelgoedfabrikant. Crocs wil dit voorjaar klompen in de vorm van LEGO-steentjes op de markt brengen, in een poging om nieuwe consumenten te trekken.
5 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De beperkingen op particuliere investeringen in de oliesector van Venezuela worden opgeheven. Het Venezolaanse parlement heeft donderdag voor een voorstel daartoe gestemd. Dat lijkt de weg vrij te maken voor de terugkeer van Amerikaanse oliemaatschappijen.
6 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse gamesontwikkelaar Ubisoft heeft donderdag op de beurs in Parijs zijn grootste koersdaling ooit laten zien. Nadat de maker van Assassin's Creed aankondigde dat het gameprojecten zou annuleren, studio's zou sluiten en zijn verwachtingen zou bijstellen, verloren de aandelen bijna 40 procent van hun waarde.
7 uur geleden