Krant: Duitsland dicht bij subsidiedeal voor chipfabriek Intel
BERLIJN (ANP) - De Duitse regering is dicht bij een deal met de Amerikaanse chipmaker Intel, waarmee de subsidie voor een geplande fabriek in Maagdenburg wordt verhoogd naar 9,9 miljard euro. Dat meldt de Duitse krant Handelsblatt op basis van bronnen rond de regering.
De laatste onderhandelingen daarover zouden nog aan de gang zijn. Eerder wilde Duitsland de bouw van de fabriek financieren met 6,8 miljard euro, maar dat bedrag wordt dus flink hoger. Volgens Handelsblatt zal topman van Intel Pat Gelsinger naar verwachting maandag een overeenkomst ondertekenen.
De Duitse regering heeft zich de afgelopen tijd ingespannen om hogere subsidies mogelijk te maken. Volgens de ingewijden die spraken met de krant zou Berlijn daarmee willen proberen Intel over te halen zich te vestigen in Maagdenburg.
De chipproducent stelde de bouw eind vorig jaar uit vanwege economische tegenwind. Intel maakte eerder al bekend meer geld nodig te hebben door verschillende tegenvallers. Dat kwam door gestegen kosten voor onder meer bouwmaterialen en energie, en een gedaalde vraag naar halfgeleiders.
Meer uit Financieel
DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft een recordjaar achter de rug, ondanks de impact van de oorlog in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij uit de Verenigde Arabische Emiraten wist een lichte daling van het aantal passagiers op te vangen met hogere opbrengsten per passagier.
37 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een klein verlies begonnen na het bereiken van een nieuw slotrecord een dag eerder. Beleggers verwerkten opnieuw een grote hoeveelheid kwartaalresultaten van bedrijven als Shell, SBM Offshore, BAM, AMG en Pharming.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft maar een beperkte impact op de resultaten van scheepvaartconcern A.P. Møller-Mærsk. Volgens het Deense bedrijf zijn de vooruitzichten voor de wereldwijde containervraag in 2026 nu wel "zeer onzeker" door de gestegen energieprijzen en de beperkingen voor de scheepvaart in de wateren rondom Iran.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Shell heeft in het eerste kwartaal flink meer winst behaald, geholpen door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De winst kwam uit op 6,9 miljard dollar, tegen bijna 3,3 miljard dollar in het vierde kwartaal. Shell had eerder al gezegd dat de resultaten uit de oliehandel aanzienlijk hoger zouden uitvallen door de onrust op de energiemarkt.
2 uur geledenLOCHEM (ANP) - Veevoerbedrijf ForFarmers heeft een "sterk" eerste kwartaal achter de rug, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Hoewel de huidige geopolitieke ontwikkelingen zorgen voor onzekerheid en hogere prijzen van grondstoffen en energie, kan het bedrijf uit Lochem naar eigen zeggen het veevoer "tegen scherpe prijzen" blijven aanbieden aan zijn klanten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De economische groei in Nederland moet in de komende decennia vooral komen van productiviteitsgroei. Dat stelt De Nederlandsche Bank (DNB) in een nieuwe analyse. De groei komt niet meer uit arbeid, omdat door de vergrijzing het aanbod daarvan afneemt.
2 uur geledenBUNNIK (ANP) - Bouwconcern BAM denkt mee te kunnen profiteren van de energietransitie en toenemende defensie-uitgaven van de overheid. Topman Ruud Joosten benadrukt in een toelichting op het kwartaalbericht van Nederlands grootste bouwer mede hierdoor "sterke marktkansen" te zien. Afgelopen kwartaal lukte het BAM al om een nieuwe klus voor Defensie in de wacht te slepen. Ook kreeg het concern een nieuwe opdracht van hoogspanningsnetbeheerder TenneT.
2 uur geleden