Krant: drugsgebruik Elon Musk leidt tot zorgen binnen bedrijven
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het drugsgebruik van Elon Musk leidt tot zorgen bij leidinggevenden en bestuursleden van de bedrijven die hij leidt. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van niet bij naam genoemde getuigen en andere ingewijden. Volgens de zakenkrant zou de steenrijke Tesla-topman en eigenaar van socialemediaplatform X onder meer LSD, cocaïne en ecstasy gebruiken, veelal op privéfeestjes.
Een van de personen die zich aan dit gedrag van Musk ergerde zou Linda Johnson Rice zijn geweest. Zij werd in 2017 bestuurslid bij Tesla, maar besloot later niet op te gaan voor een volgende termijn. Naar verluidt kwam ze tot dit besluit omdat ze gefrustreerd was over het drugsgebruik van Musk.
The Wall Street Journal hoorde van meerdere bronnen dat Musk sindsdien niet is gestopt met drugs. De laatste tijd zou hij vooral zijn toevlucht nemen tot ketamine. De mensen die de krant sprak zouden bang zijn dat dit gedrag grote gevolgen kan hebben, niet alleen voor Musks eigen gezondheid, maar ook voor zijn bedrijven en de vele miljarden dollars die daarmee zijn gemoeid.
Ophef
Berichten over drugsgebruik van Musk zijn niet nieuw. Jaren terug was er al eens ophef nadat Musk in een podcast met comedian Joe Rogan publiekelijk wiet had gerookt. Dat was toen voor Amerikaanse autoriteiten aanleiding om Musks 'security clearance' als topman van ruimtevaartbedrijf SpaceX opnieuw in overweging te nemen.
Verder zijn er al jaren speculaties over vreemde tweets van Musk uit 2018. Toen beweerde hij opeens dat hij Tesla van de beurs wilde halen en dat hij hier ook al de fondsen voor had, terwijl dat niet zo was. Sommigen schrijven die actie toe aan het gebruik van drugs, terwijl anderen zeggen dat de opmerkingen waarschijnlijk te verklaren zijn door Musks chronische gebrek aan slaap.
Testen
Alex Spiro, een advocaat van de miljardair, heeft tegen The Wall Street Journal gezegd dat zijn cliënt regelmatig op drugs wordt getest bij SpaceX "en nog nooit voor een test is gezakt". In het krantenartikel zouden volgens Spiro meerdere onjuistheden staan. Maar wat er precies niet klopt, vertelde hij er niet bij.
Musk zelf vond het dit weekend op X ook nodig om te reageren: "Na dat ene trekje met Rogan stemde ik er op verzoek van NASA mee in om drie jaar willekeurige drugstests te doen. Er zijn zelfs geen sporen van drugs of alcohol gevonden." Eerder verklaarde de zakenman al eens dat hij een doktersrecept heeft voor ketamine als antidepressivum.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Levensmiddelenfabrikanten dringen er bij het kabinet op aan om gerichte maatregelen te nemen om voedselprijzen in Nederlandse supermarkten betaalbaar te houden. De Federatie Nederlandse Levensmiddelen Industrie (FNLI) verwacht dat boodschappen de komende maanden duurder worden door sterk stijgende transport- en energiekosten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote pensioenfondsen die al zijn overgestapt naar het nieuwe pensioenstelsel ondervonden in het eerste kwartaal hinder van de oorlog in het Midden-Oosten en een gedaalde rente. De pensioenopbouw van bij elkaar miljoenen deelnemers liep hierdoor schade op. Het is nog te vroeg voor een inschatting van wat dit precies betekent voor de pensioenen van gepensioneerden in 2027. De fondsen menen genoeg reserves te hebben om kortingen op uitkeringen te vermijden.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven hebben vorig jaar meer gebruik gemaakt van een fiscale aftrekregeling voor de aanschaf van energiebesparende middelen. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Met belastingvoordeel via de Energie-investeringsaftrek (EIA) werd vooral meer geïnvesteerd in batterijen voor de opslag van energie.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag overwegend in het rood gesloten na een tegenvallend Amerikaans inflatiecijfer. Ook de oplopende spanningen tussen Washington en Iran en stijgende olieprijzen zorgden voor een negatieve stemming.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump is bezig met het uitkeren van meer dan 35,5 miljard dollar aan importeurs die met succes een verzoek hebben ingediend om terugbetaling van invoerheffingen. Dat gebeurt nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof dit economische beleid van de president onwettig had verklaard.
11 uur geledenALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft de opbrengsten in het eerste kwartaal van dit jaar met een kwart zien toenemen. De groei werd vooral gestuwd door meer verkopen van opslagsystemen voor elektriciteit en slimme elektriciteitsnetten. De verkopen van oplaadsystemen voor elektrische auto's gingen echter verder omlaag, werd dinsdag bekend.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag met een flink verlies de handel uitgegaan. Onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran drukte de stemming op het Damrak. De Amerikaanse president Donald Trump zei dat het bestand "aan een zijden draadje" hangt. Volgens Iran mislukt het vredesproces als de VS niet akkoord gaan met een Iraans vredesvoorstel.
13 uur geleden