
Krant: Deutsche Bank biedt ICT'ers uit Rusland werk in Duitsland
FRANKFURT (ANP/DPA) - Deutsche Bank biedt de ongeveer 1500 medewerkers van zijn in Sint-Petersburg gevestigde ICT-afdeling allemaal een baan in Duitsland aan. Dat meldt de zakenkrant Handelsblatt op basis van ingewijden. Enkele honderden werknemers zouden al zijn overgegaan naar het technologiecentrum dat de bank opricht in Berlijn.
Deutsche Bank wilde niet reageren op het nieuws. In een geschreven verklaring stelt de grootste financieel dienstverlener van Duitsland dat het Berlijnse technologische centrum vooral de zakenbank en de divisie voor zakelijke klanten moet ondersteunen met de ontwikkeling van apps.
Deutsche Bank veroordeelde in maart de Russische invasie van Oekraïne en meldde geen nieuwe klanten meer aan te nemen in Rusland. Zo zou de bank activiteiten in het land afbouwen. Destijds verklaarde het financiële concern dat de risico's van de sluiting van de afdeling voor technologische ondersteuning in Sint-Petersburg beperkt waren, omdat in Roemenië, de Verenigde Staten en India ook dergelijke centra zijn.
Risico verkleinen
Maar bij zijn eerstekwartaalcijfers waarschuwde Deutsche Bank voor het risico dat de bank amper of geen gebruik zou kunnen maken van het ICT-centrum in Rusland. "Bijvoorbeeld door westerse sancties, ingrepen door de Russische staat of maatregelen van het management."
Volgens Handelsblatt verkleint Deutsche Bank nu het risico dat expertise verloren gaat als het ICT-centrum in Rusland niet meer open kan blijven.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Intel is donderdag ruim een vijfde meer waard geworden op Wall Street. Beleggers verwerkten het nieuws dat Nvidia 5 miljard dollar investeert in de chipproducent. Ook gaan de twee bedrijven samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken. Intel eindigde 22,8 procent hoger.
5 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse luchthavenexploitant Aena wil bijna 13 miljard euro investeren in zijn luchthavens. De investeringen worden uitgesmeerd over de periode 2027 tot 2031 en gaan onder meer naar modernisering van terminals, veiligheid, duurzaamheid en innovatie. Het gaat om de "grootste investering in luchthavens in de afgelopen twintig jaar in Spanje", aldus Aena.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie werkt aan een voorstel om de import van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Rusland sneller dan gepland te stoppen, laat een woordvoerder van de Commissie weten. De Commissie heeft voor de zomer al voorgesteld de import van al het aardgas uit Moskou voor 2028 helemaal te schrappen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump wil dat het Amerikaanse Hooggerechtshof alsnog toestemming geeft voor het onmiddellijke ontslag van Lisa Cook als bestuurslid van de Federal Reserve. De president kondigde vorige maand het ontslag aan van Cook, maar zij verzet zich daartegen bij de rechter. Lagere rechtbanken oordeelden dat de centralebankbestuurder niet uit haar functie mag worden gezet zolang die zaak loopt en daartegen gaat de regering nu in beroep.
9 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse marktwaakhond FTC en zeven Amerikaanse staten hebben een rechtszaak aangespannen tegen Ticketmaster en moederbedrijf Live Nation. Het ticketplatform heeft volgens de aanklacht nagelaten ticketbots aan te pakken. Dat is software waarmee partijen grote hoeveelheden tickets kunnen opkopen om die daarna voor een meerprijs door te verkopen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven zijn donderdag hoger geëindigd in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. De koersen veerden op nadat Nvidia had bekendgemaakt 5 miljard euro te investeren in branchegenoot Intel. De twee bedrijven gaan ook samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken.
10 uur geledenTOKIO (ANP) - Het Japanse chemiebedrijf Mitsubishi Gas Chemical (MGC) heeft de bouw van een fabriek in Rotterdam tijdelijk stilgelegd. De kosten zijn sterk opgelopen en het concern wil het project opnieuw beoordelen. Daarbij onderzoekt MGC ook of het nog zin heeft om door te gaan met de nieuwe fabriek.
10 uur geleden