Krant: Deutsche Bank biedt ICT'ers uit Rusland werk in Duitsland
FRANKFURT (ANP/DPA) - Deutsche Bank biedt de ongeveer 1500 medewerkers van zijn in Sint-Petersburg gevestigde ICT-afdeling allemaal een baan in Duitsland aan. Dat meldt de zakenkrant Handelsblatt op basis van ingewijden. Enkele honderden werknemers zouden al zijn overgegaan naar het technologiecentrum dat de bank opricht in Berlijn.
Deutsche Bank wilde niet reageren op het nieuws. In een geschreven verklaring stelt de grootste financieel dienstverlener van Duitsland dat het Berlijnse technologische centrum vooral de zakenbank en de divisie voor zakelijke klanten moet ondersteunen met de ontwikkeling van apps.
Deutsche Bank veroordeelde in maart de Russische invasie van Oekraïne en meldde geen nieuwe klanten meer aan te nemen in Rusland. Zo zou de bank activiteiten in het land afbouwen. Destijds verklaarde het financiële concern dat de risico's van de sluiting van de afdeling voor technologische ondersteuning in Sint-Petersburg beperkt waren, omdat in Roemenië, de Verenigde Staten en India ook dergelijke centra zijn.
Risico verkleinen
Maar bij zijn eerstekwartaalcijfers waarschuwde Deutsche Bank voor het risico dat de bank amper of geen gebruik zou kunnen maken van het ICT-centrum in Rusland. "Bijvoorbeeld door westerse sancties, ingrepen door de Russische staat of maatregelen van het management."
Volgens Handelsblatt verkleint Deutsche Bank nu het risico dat expertise verloren gaat als het ICT-centrum in Rusland niet meer open kan blijven.
Meer uit Financieel
IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel Nederland is blij met de steun van het Europees Parlement voor een nieuw quotum voor de import van staal. Een meerderheid van de Europarlementariërs stemde dinsdag in met een halvering van het huidige staalquotum, om de Europese markt te beschermen tegen staaloverschotten van buiten de EU.
50 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Andrej Karpathy, een van de oprichters van OpenAI die later bij Tesla werkte, is aan de slag gegaan bij AI-bedrijf Anthropic. Dat heeft hij dinsdag bekendgemaakt. Karpathy is een invloedrijk figuur in de AI-gemeenschap en speelde een belangrijke rol in de ontwikkeling van Tesla's technologie voor zelfrijdende auto's.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, is dinsdag hoger geëindigd, al moest een deel van de eerdere winst in de laatste handelsuren weer worden ingeleverd. Het sentiment verslechterde door een negatieve opening van de Amerikaanse aandelenmarkten. De koersen stonden onder druk door stijgende rentes op de obligatiemarkten, vooral door vrees bij beleggers dat de inflatie langer hoog blijft. Voor aandelenmarkten zijn hogere rentes vaak slecht nieuws, vooral voor technologiebedrijven.
2 uur geledenCARY (ANP/AFP) - Het populaire spel Fortnite is terug in de App Store van Apple. Het onlineschietspel werd in 2020 verwijderd, nadat ontwikkelaar Epic Games had geprobeerd om het betaalsysteem van Apple te omzeilen. Epic Games wilde met een eigen betaalsysteem voorkomen dat Apple bij zogeheten in-app-aankopen van spelers een commissie zou opstrijken. Maar omdat dit tegen de regels van Apple was, werd het spel verwijderd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - LTO Nederland is kritisch op een Europees plan om boeren te helpen met de stijgende prijzen van kunstmest. De Europese Commissie maakte dinsdag bekend voor de zomer geld vrij te willen maken voor boeren die het hardst getroffen worden door de hoge kunstmestprijzen, die het gevolg zijn van de afsluiting van de Straat van Hormuz.
3 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De financiële leiders van G7-landen hebben dinsdag afgesproken om niet te ver te gaan met extra steunmaatregelen, omdat de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten risico's voor groei en inflatie in de wereldeconomie vergroot. In een gezamenlijke verklaring in Parijs spraken de ministers af om voorzichtig te blijven en de overheidsfinanciën niet te zwaar te belasten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV krijgt niet langer dan negen weken de tijd om een besluit te nemen in een zaak waarin beroep is aangetekend, heeft de rechtbank in Den Haag bepaald. De rechtbank vindt de huidige maximumbeslistermijn passend.
4 uur geleden