Krant: curatoren China Evergrande bereiden claim tegen PwC voor
HONGKONG (ANP) - De curatoren van de onder schulden bezweken vastgoedgigant China Evergrande dienen mogelijk een claim in tegen accountants- en adviesorganisatie PwC, dat tien jaar lang de cijfers van het bedrijf heeft gecontroleerd. Dat schrijft de Britse zakenkrant Financial Times (FT) op basis van drie ingewijden. Een Hongkongse rechter beval eind januari dat Evergrande moest worden opgeheven en in delen verkocht om schuldeisers terug te betalen.
Volgens bronnen van de krant zouden de curatoren met ten minste twee advocatenkantoren gesproken hebben over het indienen van een claim waarbij ze PwC nalatigheid verwijten. Daarvoor is wel nodig dat de curatoren kunnen bewijzen dat PwC fouten heeft gemaakt die schuldeisers hebben geschaad. De gesprekken zouden nog in een vroeg stadium zijn, volgens de bronnen.
De curatoren en PwC wilden tegenover FT niet reageren.
KPMG
Evergrande kwam in 2021 voor het eerst in de problemen en staat symbool voor de Chinese vastgoedmarkt die zich sindsdien steeds dieper in een financiële crisis bevindt. De vastgoedgigant heeft meer dan 300 miljard dollar, ruim 278 miljard euro, aan schulden.
PwC heeft voor meerdere Chinese vastgoedbedrijven gewerkt. Andere accountantskantoren zijn in Hong Kong geconfronteerd met claims om nalatigheid in verband met hun werk voor Chinese bedrijven. KPMG schikte in 2021 in een zaak over het controleren van de cijfers van houtproducent China Forestry.
Meer uit Financieel
NEEDHAM (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde verkoop van smartphones daalt dit jaar door tekorten aan geheugenchips met bijna 13 procent. Dat voorspelt marktonderzoeker International Data Corporation (IDC), die daarmee veel pessimistischer is dan enkele maanden geleden. Grote fabrikanten van geheugenchips zetten hun productiecapaciteit volop in voor geavanceerdere chips die data opslaan voor AI-toepassingen. Dat gaat ten koste van de productie van eenvoudigere geheugenchips voor apparaten zoals smartphones.
1 uur geledenKIEL (ANP/DPA) - Een Duitse rechtbank heeft de oliewinning uit het grootste olieveld van Duitsland geblokkeerd. Decennialang pompte het Mittelplate-platform olie op in het oostelijke deel van de Waddenzee. Een rechter oordeelde dat dit tot nader order moet stoppen, omdat een verplichte analyse van de impact op de natuur ontbreekt. De Duitse milieubeweging spreekt van een historische uitspraak.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens, de toezichthouder voor privacy, wil van Odido weten of het bedrijf te lang gegevens van voormalige klanten heeft bewaard. De telecomprovider is getroffen door een dataroof. Ook data van mensen die al jaren geen abonnement meer hadden, kwamen daardoor op straat te liggen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De uitbreiding van windenergie op zee blijft ver achter bij die op land in Europa, blijkt uit cijfers van brancheorganisatie WindEurope. De toename van capaciteit van windenergie op land is het hoogst in de afgelopen tien jaar. Aan de andere kant ligt de toename op zee op het laagste niveau in negen jaar.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een verlies gesloten. Chipbedrijven trokken de AEX-index omlaag na de presentatie van de kwartaalcijfers van Nvidia. Die ontwikkelaar van AI-chips overtrof de verwachtingen rondom de omzetgroei. Maar het bedrijf wist twijfels op de financiële markten over de houdbaarheid van de gigantische investeringen van techbedrijven in kunstmatige intelligentie niet weg te nemen.
4 uur geledenVEGHEL (ANP) - Supermarktconcern Jumbo sluit niet uit dat het ooit schade zal verhalen op Frits van Eerd. De voormalige topman van het bedrijf werd vorig jaar tot twee jaar cel veroordeeld voor omkoping, valsheid in geschrifte en witwassen. De rechter stelde in het vonnis dat Van Eerd ook Jumbo benadeelde bij die strafbare feiten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Financiën wil de Zwitserse bank MBaer Merchant Bank toegang tot het Amerikaanse financiële systeem ontzeggen. Het ministerie beschuldigt de bank ervan diensten te hebben verleend aan illegale partijen die verbonden zijn met Iran en Rusland.
5 uur geleden