Krant: curatoren China Evergrande bereiden claim tegen PwC voor
HONGKONG (ANP) - De curatoren van de onder schulden bezweken vastgoedgigant China Evergrande dienen mogelijk een claim in tegen accountants- en adviesorganisatie PwC, dat tien jaar lang de cijfers van het bedrijf heeft gecontroleerd. Dat schrijft de Britse zakenkrant Financial Times (FT) op basis van drie ingewijden. Een Hongkongse rechter beval eind januari dat Evergrande moest worden opgeheven en in delen verkocht om schuldeisers terug te betalen.
Volgens bronnen van de krant zouden de curatoren met ten minste twee advocatenkantoren gesproken hebben over het indienen van een claim waarbij ze PwC nalatigheid verwijten. Daarvoor is wel nodig dat de curatoren kunnen bewijzen dat PwC fouten heeft gemaakt die schuldeisers hebben geschaad. De gesprekken zouden nog in een vroeg stadium zijn, volgens de bronnen.
De curatoren en PwC wilden tegenover FT niet reageren.
KPMG
Evergrande kwam in 2021 voor het eerst in de problemen en staat symbool voor de Chinese vastgoedmarkt die zich sindsdien steeds dieper in een financiële crisis bevindt. De vastgoedgigant heeft meer dan 300 miljard dollar, ruim 278 miljard euro, aan schulden.
PwC heeft voor meerdere Chinese vastgoedbedrijven gewerkt. Andere accountantskantoren zijn in Hong Kong geconfronteerd met claims om nalatigheid in verband met hun werk voor Chinese bedrijven. KPMG schikte in 2021 in een zaak over het controleren van de cijfers van houtproducent China Forestry.
Meer uit Financieel
MOSKOU (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Rusland heeft de toegang tot Roblox geblokkeerd. Volgens communicatiewaakhond Roskomnadzor verspreidt het Amerikaanse onlinegamingplatform extremistische inhoud en "LGBT-propaganda". Kinderen zouden seksueel worden lastiggevallen en er zouden intieme foto's van hen worden afgetroggeld.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse autobouwers wonnen woensdag aan beurswaarde op Wall Street. De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen die voormalig president Joe Biden vorig jaar had vastgesteld, drastisch te verlagen. Dit is de nieuwste poging in Washington om het voor autofabrikanten gemakkelijker te maken benzineauto's te verkopen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen voor auto's, die toenmalig president Joe Biden vorig jaar vaststelde, drastisch te verlagen. Fabrikanten mogen daardoor auto's maken die minder zuinig zijn.
3 uur geledenDEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco heeft van een groep aandeelhouders een overbruggingskrediet van 5,1 miljoen euro gekregen. Daarmee kan het bedrijf uit Deurne de levering van elektrische bussen voorlopig veiligstellen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken zich op te trekken aan nieuwe signalen dat de Amerikaanse centrale bank binnenkort de rente verder gaat verlagen. Dat wordt als gunstig beschouwd omdat het lenen goedkoper maakt, de consumptie stimuleert en aandelen aantrekkelijker maakt dan sparen of obligaties.
8 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De financiële opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.
10 uur geleden