Krant: curatoren China Evergrande bereiden claim tegen PwC voor
HONGKONG (ANP) - De curatoren van de onder schulden bezweken vastgoedgigant China Evergrande dienen mogelijk een claim in tegen accountants- en adviesorganisatie PwC, dat tien jaar lang de cijfers van het bedrijf heeft gecontroleerd. Dat schrijft de Britse zakenkrant Financial Times (FT) op basis van drie ingewijden. Een Hongkongse rechter beval eind januari dat Evergrande moest worden opgeheven en in delen verkocht om schuldeisers terug te betalen.
Volgens bronnen van de krant zouden de curatoren met ten minste twee advocatenkantoren gesproken hebben over het indienen van een claim waarbij ze PwC nalatigheid verwijten. Daarvoor is wel nodig dat de curatoren kunnen bewijzen dat PwC fouten heeft gemaakt die schuldeisers hebben geschaad. De gesprekken zouden nog in een vroeg stadium zijn, volgens de bronnen.
De curatoren en PwC wilden tegenover FT niet reageren.
KPMG
Evergrande kwam in 2021 voor het eerst in de problemen en staat symbool voor de Chinese vastgoedmarkt die zich sindsdien steeds dieper in een financiële crisis bevindt. De vastgoedgigant heeft meer dan 300 miljard dollar, ruim 278 miljard euro, aan schulden.
PwC heeft voor meerdere Chinese vastgoedbedrijven gewerkt. Andere accountantskantoren zijn in Hong Kong geconfronteerd met claims om nalatigheid in verband met hun werk voor Chinese bedrijven. KPMG schikte in 2021 in een zaak over het controleren van de cijfers van houtproducent China Forestry.
Meer uit Financieel
NEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.
13 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van Donald Trump en de stappen die de president daarop zette, zorgen ervoor dat de onzekerheid over het handelsklimaat waarschijnlijk verder aanhoudt. Dat laat ING-econoom Bert Colijn weten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meer mensen gaan dit jaar de Huishoudbeurs bezoeken, verwacht de organisatie op basis van de ticketverkoop. De 79e editie in de RAI in Amsterdam gaat zaterdag van start en duurt een week.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een presidentieel decreet ondertekend waarmee een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent op buitenlandse goederen wordt ingevoerd. Daarmee handelt hij snel, in een poging zijn handelsagenda overeind te houden, nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof veel van de heffingen die hij vorig jaar invoerde onwettig verklaarde.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump. Trump kondigde vervolgens een nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent aan die maximaal 150 dagen gaat gelden.
16 uur geleden