Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: curator bouwconcern Carillion dient claim in tegen KPMG

Krant: curator bouwconcern Carillion dient claim in tegen KPMG

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse overheidsinstantie die belast is met de afwikkeling van het faillissement van bouwconcern Carillion heeft bij het hooggerechtshof in Londen een claim ingediend tegen accountant KPMG. Dat schrijft de Britse krant Sunday Times.

De curator beschuldigt KPMG van nalatigheid bij het controleren van de boeken van de Britse aannemer. In het bijzonder gaat het om de controle op tientallen miljoenen aan dividenden en adviesvergoedingen die tussen 2014 en 2017 werden betaald, meldde de krant. De details van de juridische claim zullen naar verwachting voor het einde van het jaar openbaar worden gemaakt.

Volgens KPMG is de leiding van Carillion als enige verantwoordelijk voor het falen. De accountantsorganisatie wijst erop dat bestuur en management de strategie hebben bepaald en voor de uitvoering ervan verantwoordelijk waren, zo meldt de krant op basis van ingewijden bij KPMG. De accountantsorganisatie kreeg 29 miljoen pond (35 miljoen euro) betaald om Carillion gedurende negentien jaar te controleren en zette negen maanden voor de ineenstorting nog een handtekening onder de rekeningen van het bedrijf.

De Britse toezichthouder opende eerder al een onderzoek na de ineenstorting van Carillion in 2018. De beschuldiging van wangedrag gaat onder andere om het verstrekken van "naar verluidt valse en/of misleidende informatie" door KPMG toen de toezichthouder diens controle van Carillion in 2016 inspecteerde. De toezichthouder benadrukte dat in de klacht niet wordt beweerd dat de audits zelf niet naar behoren waren voorbereid. Een tuchtcollege houdt op 10 januari volgend jaar een hoorzitting over de klacht.

Meer uit Financieel

Harley-Davidson ziet motorverkopen kelderen en winst halveren

MILWAUKEE (ANP) - De motorverkoop van Harley-Davidson daalde opnieuw flink in het afgelopen kwartaal. Volgens het bedrijf komt dat door terughoudende consumenten en economische onzekerheid.

21 minuten geleden
Duits kabinet akkoord over begroting met record aan investeringen

BERLIJN (ANP/RTR) - Het Duitse kabinet heeft woensdag een conceptbegroting voor 2026 goedgekeurd met een recordbedrag van 126,7 miljard euro aan investeringen. Ook wil de Duitse overheid voor 174,3 miljard euro aan nieuwe schulden aangaan voor haar poging de infrastructuur en defensie te versterken.

1 uur geleden
Schiphol mocht contract met bouwers voor A-pier niet beëindigen

AMSTERDAM (ANP) - Schiphol is de komende tijd mogelijk nog veel geld kwijt aan een in 2021 beëindigd contract met bouwbedrijven Ballast Nedam en TAV voor de A-pier. De luchthaven was niet tevreden over de kwaliteit en voortgang en stopte de samenwerking voortijdig, maar volgens de rechtbank in Amsterdam waren de tekortkomingen daarvoor niet ernstig genoeg. De partijen kunnen nu samen tot een oplossing proberen te komen, anders buigt de rechter zich daarover.

1 uur geleden
ECB ziet mogelijkheid dumping van Chinese producten in Europa

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) wijst in een blog op de mogelijkheid van dumping van goedkopere Chinese producten op de Europese markt. De handelsspanningen tussen China en de VS zouden ervoor kunnen zorgen dat Chinese export wordt omgeleid naar het eurogebied. "In een ernstig scenario zou dit extra aanbod en de bijbehorende lagere importprijzen de inflatie in het eurogebied tot 0,15 procentpunt kunnen verlagen", stellen deskundigen uit Frankfurt woensdag.

2 uur geleden
Nipte groei voor economie eurozone in tweede kwartaal

LUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het tweede kwartaal van dit jaar toch iets gegroeid. Volgens het Europese statistiekbureau Eurostat bedroeg de groei 0,1 procent in vergelijking met een kwartaal eerder. Economen hadden vooraf gerekend op een stagnatie, oftewel nulgroei, in het eurogebied.

2 uur geleden
Toetjesmaker Danone beleeft beste beursdag sinds april 2022

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Toetjesmaker en voedingsconcern Danone is op de beurs in Parijs woensdag tot zo'n 8,5 procent meer waard geworden. Daarmee beleefde het aandeel de grootste koersstijging sinds april 2022. Beleggers reageerden enthousiast op de verkoopcijfers die de verwachtingen van analisten overtroffen.

3 uur geleden
Verkooprecord Toyota door heffingen Trump en populaire hybrides

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Toyota heeft anders dan veel andere autofabrikanten in de eerste helft van dit jaar geprofiteerd van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Met name in de eerste maanden van 2025 kochten Amerikanen nog snel een auto van de Japanse producent, wat Toyota betere verkopen dan ooit opleverde. De eveneens Japanse branchegenoten Honda en Nissan hadden juist veel last van de heffingen.

3 uur geleden