Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: Credit Suisse schrapt banen om kosten te besparen

Krant: Credit Suisse schrapt banen om kosten te besparen

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De grote Zwitserse bank Credit Suisse is van plan banen te schrappen en andere maatregelen te nemen om de kosten te verlagen. Dat meldde de krant SonntagsZeitung op basis van bronnen bij de bank, de tweede van Zwitserland. Credit Suisse had in juni al gewaarschuwd in het tweede kwartaal opnieuw verlies te zullen lijden, mede vanwege een reeks schandalen waarin de bank verwikkeld is.

Naar verluidt zijn de besparingsplannen van het topmanagement van Credit Suisse vergevorderd. Het financiële concern komt woensdag met kwartaalcijfers naar buiten. SonntagsZeitung had geen nadere details over het aantal banen dat kan verdwijnen en over de omvang van de kostenbesparingen.

Credit Suisse ondervindt naar eigen zeggen tegenwind van aanhoudend uitdagende marktomstandigheden vanwege de oorlog in Oekraïne, de hoge inflatie en de renteverhogingen door centrale banken. De bank verwacht daardoor dat de investeringstak en de gehele groep in het tweede kwartaal in de rode cijfers zullen belanden.

Daarnaast moet de bank opnieuw veel geld reserveren voor juridische procedures over al langer spelende schandalen. Zo was de zakenbank van Credit Suisse, die optreedt als tussenpersoon of adviseur bij complexe financiële deals, betrokken bij debacles rond het omvallen van investeringsfonds Archegos en financieringsmaatschappij Greensill Capital. Topman Thomas Gottstein staat daardoor onder grote druk om de bank door de moeilijke periode heen te loodsen. Credit Suisse heeft gezegd dat 2022 een overgangsjaar zal zijn.

Meer uit Financieel

Detailhandel zet 3 procent meer om, ook volume stijgt

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland hebben in december meer omzet gedraaid dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale omzet in de detailhandel steeg met 3 procent, na een stijging van 4,3 procent in november. Het volume, ofwel de hoeveelheid verkochte spullen of voedingsmiddelen, lag 1,5 procent hoger dan een jaar geleden. In heel 2025 heeft de detailhandel 3,6 procent meer omgezet dan in 2024.

6 minuten geleden
Oliekartel OPEC+ draait kraan niet verder open

LONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.

15 uur geleden
Saudi-Arabië boekt sterkste economische groei in drie jaar

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.

16 uur geleden
Bitcoin daalde 11 procent in januari, vierde verliesmaand op rij

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, staat onder druk. In januari zakte de cryptomunt bijna 11 procent, waarmee het de vierde opeenvolgende maand met koersverlies was. Dat is de langste verliesreeks sinds 2018.

16 uur geleden
Slechte start voor autoverkoop, elektrische auto's kelderen

BUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.

19 uur geleden
Indonesië staat omstreden AI-chatbot Grok weer toe

JAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.

20 uur geleden
FT: Ford sprak met Chinese concurrent Xiaomi over joint venture

DETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.

21 uur geleden