Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: Credit Suisse schrapt banen om kosten te besparen

Krant: Credit Suisse schrapt banen om kosten te besparen

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De grote Zwitserse bank Credit Suisse is van plan banen te schrappen en andere maatregelen te nemen om de kosten te verlagen. Dat meldde de krant SonntagsZeitung op basis van bronnen bij de bank, de tweede van Zwitserland. Credit Suisse had in juni al gewaarschuwd in het tweede kwartaal opnieuw verlies te zullen lijden, mede vanwege een reeks schandalen waarin de bank verwikkeld is.

Naar verluidt zijn de besparingsplannen van het topmanagement van Credit Suisse vergevorderd. Het financiële concern komt woensdag met kwartaalcijfers naar buiten. SonntagsZeitung had geen nadere details over het aantal banen dat kan verdwijnen en over de omvang van de kostenbesparingen.

Credit Suisse ondervindt naar eigen zeggen tegenwind van aanhoudend uitdagende marktomstandigheden vanwege de oorlog in Oekraïne, de hoge inflatie en de renteverhogingen door centrale banken. De bank verwacht daardoor dat de investeringstak en de gehele groep in het tweede kwartaal in de rode cijfers zullen belanden.

Daarnaast moet de bank opnieuw veel geld reserveren voor juridische procedures over al langer spelende schandalen. Zo was de zakenbank van Credit Suisse, die optreedt als tussenpersoon of adviseur bij complexe financiële deals, betrokken bij debacles rond het omvallen van investeringsfonds Archegos en financieringsmaatschappij Greensill Capital. Topman Thomas Gottstein staat daardoor onder grote druk om de bank door de moeilijke periode heen te loodsen. Credit Suisse heeft gezegd dat 2022 een overgangsjaar zal zijn.

Meer uit Financieel

CBS: flink meer bedrijven gebruiken AI

DEN HAAG (ANP) - Flink meer Nederlandse bedrijven gebruiken kunstmatige intelligentie (AI) bij hun werkzaamheden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Volgens het CBS gaat het dit jaar om een op de zes bedrijven, wat een verdubbeling is vergeleken met twee jaar geleden.

29 minuten geleden
Zuid-Koreaan krijgt 15 jaar voor fraude met crypto TerraUSD

NEW YORK (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse ondernemer Do Kwon, de bedenker van TerraUSD, is veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf voor wat een rechter in New York een "epische fraude" noemde. Do Kwon zat achter twee digitale valuta die in 2022 naar schatting 40 miljard dollar (ruim 34 miljard euro) aan waarde verloren.

42 minuten geleden
Trump beperkt met decreet regulering van AI door staten

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een decreet ondertekend dat gericht is op het dwarsbomen van staatsregulering van kunstmatige intelligentie. Trump zei dat de maatregel noodzakelijk is om de opkomende technologie te ondersteunen en een lappendeken van staatsregulering tegen te gaan, waarvan de industrie vreest dat die de groei zal belemmeren.

44 minuten geleden
Gemengd beeld op beurzen New York, Oracle hard omlaag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met een gemengd beeld gesloten. Een tegenvallend kwartaalbericht van softwareconcern Oracle leidde tot zorgen over hoge kosten en waarderingen in de AI-sector. Beleggers weken uit naar aandelen in andere sectoren, die daardoor aan waarde wonnen.

8 uur geleden
Ingenieursbureau Arcadis benoemt Amerikaanse tot topvrouw

AMSTERDAM (ANP) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft een nieuwe topbestuurder aangekondigd. De Amerikaanse Heather Polinsky wordt vanaf 1 maart de nieuwe bestuursvoorzitter van het Nederlandse bedrijf. De huidige topman Alan Brookes vertrekt na drie jaar leiding te hebben gegeven aan Arcadis.

12 uur geleden
Griekse minister van Financiën nieuwe voorzitter Eurogroep

BRUSSEL (ANP) - De Griekse minister Kyriakos Pierrakakis is gekozen tot nieuwe voorzitter van de Eurogroep. De ministers van Financiën van de eurolanden verkozen hem boven de andere kandidaat, de Belgische minister Vincent Van Peteghem (Begroting).

12 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam sluit met winst, tech onder druk

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst geëindigd. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten om voor de derde keer op rij de rente te verlagen, wat eerder al voor opluchting zorgde op Wall Street. Tegelijkertijd drukte een tegenvallend kwartaalbericht van het Amerikaanse softwarebedrijf Oracle op techaandelen op het Damrak.

13 uur geleden