Krant: Credit Suisse schrapt banen om kosten te besparen
ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De grote Zwitserse bank Credit Suisse is van plan banen te schrappen en andere maatregelen te nemen om de kosten te verlagen. Dat meldde de krant SonntagsZeitung op basis van bronnen bij de bank, de tweede van Zwitserland. Credit Suisse had in juni al gewaarschuwd in het tweede kwartaal opnieuw verlies te zullen lijden, mede vanwege een reeks schandalen waarin de bank verwikkeld is.
Naar verluidt zijn de besparingsplannen van het topmanagement van Credit Suisse vergevorderd. Het financiële concern komt woensdag met kwartaalcijfers naar buiten. SonntagsZeitung had geen nadere details over het aantal banen dat kan verdwijnen en over de omvang van de kostenbesparingen.
Credit Suisse ondervindt naar eigen zeggen tegenwind van aanhoudend uitdagende marktomstandigheden vanwege de oorlog in Oekraïne, de hoge inflatie en de renteverhogingen door centrale banken. De bank verwacht daardoor dat de investeringstak en de gehele groep in het tweede kwartaal in de rode cijfers zullen belanden.
Daarnaast moet de bank opnieuw veel geld reserveren voor juridische procedures over al langer spelende schandalen. Zo was de zakenbank van Credit Suisse, die optreedt als tussenpersoon of adviseur bij complexe financiële deals, betrokken bij debacles rond het omvallen van investeringsfonds Archegos en financieringsmaatschappij Greensill Capital. Topman Thomas Gottstein staat daardoor onder grote druk om de bank door de moeilijke periode heen te loodsen. Credit Suisse heeft gezegd dat 2022 een overgangsjaar zal zijn.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Verzekeraar Aegon verplaatst zijn hoofdkantoor en juridische zetel naar de Verenigde Staten. Bij de afronding van het proces, uiterlijk op 1 januari 2028, gaat de holding verder onder de nieuwe naam Transamerica Inc. De bedrijfsactiviteiten blijven wel opereren onder hun bestaande merken, maakte Aegon woensdag bekend.
24 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse huizenmarkt blijft krap ondanks een aanzienlijke toename van het aanbod door de verkoop van huurwoningen door beleggers, concluderen economen van Rabobank.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in oktober met bijna 2 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldde het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) woensdag. In de twee voorgaande maanden was ook al sprake van groei.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het duurt steeds langer voordat nieuwbouwwoningen gereed zijn nadat de vergunning is afgegeven. Dit is vooral in stedelijke gebieden het geval, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na onderzoek. Dit komt deels doordat in stadsgebieden meer grote appartementencomplexen worden gebouwd en die kosten meer tijd om te bouwen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine uitslagen de handel uitgegaan. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank de leenkosten voor de derde keer op rij gaat verlagen. De Fed begon dinsdag aan de tweedaagse beleidsvergadering.
10 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topvrouw van berichtendienst Slack vertrekt naar OpenAI. Denise Dresser wordt bij de maker van de populaire chatbot ChatGPT verantwoordelijk voor de inkomstenstroom van het bedrijf. Dresser werd eind 2023 benoemd tot hoogste baas bij Slack, nadat de aanbieder van communicatiediensten voor kantoor was overgenomen door softwareconcern Salesforce.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs heeft een nieuw recordniveau bereikt. De prijs van het edelmetaal steeg dinsdag voor het eerst ooit tot boven de 60 dollar per troy ounce (31,1 gram). De waarde van zilver wordt onder meer aangejaagd doordat handelaren speculeren op verdere versoepeling van het monetaire beleid door de Federal Reserve.
11 uur geleden