Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: containers kunnen havens Australië niet uit na cyberaanval

Krant: containers kunnen havens Australië niet uit na cyberaanval

SYDNEY (ANP/BLOOMBERG) - Tienduizenden vrachtcontainers stapelen zich op in havens in Australië, nadat havenexploitant DP World vrijdag werd getroffen door een cyberaanval. Dat meldt zakenkrant Australian Financial Review zondag. Het is voor vrachtwagens onmogelijk de terminals in te rijden om hun zendingen op te halen of af te zetten omdat de systemen offline zijn, aldus de krant. Tegelijkertijd kunnen schepen nog wel containers laden en lossen.

Door de cyberaanval werd DP World vrijdag gedwongen de internetverbinding in de havens van Sydney, Brisbane, Melbourne en Fremantle te verbreken. Daarmee werd een einde gemaakt aan de ongeautoriseerde toegang tot het netwerk van de havens. Maar aan de andere kant zorgde die beslissing er ook voor dat voor de operatie belangrijke systemen niet langer functioneerden. DP World laat zondag weten "aanzienlijke vooruitgang" te hebben geboekt bij het herstellen van systemen en vrachtactiviteiten, al zouden de onderbrekingen nog wel enkele dagen duren.

AFR meldt verder dat DP World nog geen eis voor losgeld heeft ontvangen. Ook weet de havenexploitant niet uit welke hoek de cyberaanval komt, of waar de hackers vandaan komen.

Volgens de Australische minister van Binnenlandse Zaken Clare O'Neil zijn de door de cyberaanval getroffen havens goed voor 40 procent van de goederenstromen van en naar het land. Dat meldt zij op X. "Dit incident herinnert ons aan het ernstige risico dat cyberaanvallen vormen voor ons land en de vitale infrastructuur waar we allemaal op vertrouwen", aldus de minister.

Meer uit Financieel

Lufthansa-piloten gaan maandag en dinsdag staken

BERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.

10 uur geleden
Meeste Ierse tankstations mogelijk leeg na aanhoudende blokkades

DUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.

14 uur geleden
Bloomberg: drie grote olietankers varen door Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.

15 uur geleden
Thailand verhoogt uitkeringen en steun om oorlog Midden-Oosten

ANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.

16 uur geleden
IBM schikt voor miljoenen na onderzoek VS naar diversiteitsbeleid

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern IBM heeft een schikking getroffen van 17 miljoen dollar met de Amerikaanse overheid, die een onderzoek had ingesteld naar het diversiteits-, gelijkheids- en inclusiebeleid van het bedrijf. Omgerekend gaat het om 14,5 miljoen euro.

19 uur geleden
Van Rij: Europa moet defensieaanbestedingen versnellen

WASHINGTON (ANP) - Europa kan een serieuze defensieindustrie opzetten, maar dan moet er wel meer werk gemaakt worden van standaardisatie en snellere aanbestedingsprocedures. Daarop hamert de Nederlandse bestuurder bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.

19 uur geleden
Zelfrijdende software Tesla toegelaten op openbare weg Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.

1 dag geleden