Krant: Chinese onlinekledingwinkel Shein wil naar Wall Street
NEW YORK (ANP/AFP) - De van oorsprong Chinese onlinekledingwinkel Shein heeft een aanvraag ingediend om naar de Amerikaanse beurs te gaan. Dat meldde zakenkrant The Wall Street Journal op basis van anonieme bronnen. Ook volgens Chinese media zou Shein een stap naar Wall Street willen maken. Het gaat mogelijk om een van de grootste beursintroducties in jaren.
De beursgang van de webwinkel, die wereldwijd klanten wint door kleding tegen spotprijzen aan te bieden, zou volgend jaar al kunnen plaatsvinden. De Amerikaanse zakenbanken Goldman Sachs, JPMorgan Chase en Morgan Stanley zouden zijn aangesteld om de beursgang te begeleiden.
Shein, opgericht in 2008 in China en gevestigd in Singapore, verkoopt zijn fast fashion inmiddels in veel landen en is nu een van de grootste kledingverkopers ter wereld. Eerder dit jaar werd het bedrijf gewaardeerd op 66 miljard dollar (ruim 60 miljard euro). In 2022 boekte Shein een omzet van 23 miljard dollar en een nettowinst van 800 miljoen dollar. Het bedrijf verkoopt zijn producten uitsluitend online en richt zich via sociale media op jonge klanten.
Kritiek
Op de Amerikaanse fastfashionmarkt overtreft de geschatte omzet van Shein nu al ruimschoots die van de Spaanse kledingketen Zara en het Zweedse H&M. Het bedrijf krijgt wel veel kritiek van klimaatorganisaties vanwege het aanmoedigen van overconsumptie met zijn goedkope kleding.
Shein ligt ook onder vuur om slechte arbeidsomstandigheden in fabrieken waarmee het samenwerkt en het gebruik van katoen uit de Chinese regio Xinjiang, waar de Oeigoeren door China worden onderdrukt. De Verenigde Staten beschuldigen China ervan de Oeigoeren tegen hun wil te laten werken en namen in 2021 een wet aan die de invoer van goederen uit die regio verbiedt. Amerikaanse senatoren hebben Shein-topman Chris Xu dan ook verzocht om meer informatie te geven over de herkomst van de materialen in de producten.
De kritiek heeft de snelle opkomst van Shein niet tegengehouden. Vorig jaar opende het bedrijf distributiecentra in de VS, Canada en Europa om de verzendtijden in die regio's te versnellen. Ook is het bedrijf begonnen met het uitbreiden van de productie in Brazilië, Turkije en India.
Meer uit Financieel
EDE (ANP) - Nederlanders gaven vorig jaar in totaal 23 miljard euro uit aan eten en drinken buiten de deur. Dat is 3,9 procent meer dan een jaar eerder, blijkt uit jaarcijfers van kennisplatform FoodService Instituut Nederland (FSIN). Voor 2026 verwacht FSIN een verdere groei van 3,2 procent.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dat ook de komende nacht geen door het winterse weer gestrande passagiers op de luchthaven zullen overnachten. De veldbedden die voor hen waren neergezet, zijn opgeruimd. Voor maandag zijn geen vluchten uit voorzorg geannuleerd. Dit meldt een woordvoerder van Schiphol.
10 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Ook Maleisië heeft maatregelen genomen tegen Grok vanwege het genereren van seksuele beelden. De Maleisische internettoezichthouder meldde zondag dat de toegang tot de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI in het land wordt beperkt totdat effectieve veiligheidsmaatregelen zijn ingevoerd.
11 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.
12 uur geledenCAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.
12 uur geledenNAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.
13 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.
14 uur geleden