Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: China overweegt extra ondersteuning voor fabrikanten

Krant: China overweegt extra ondersteuning voor fabrikanten

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China overweegt extra maatregelen om fabrikanten van consumentengoederen te helpen die hun winsten hebben zien dalen door de hoge kosten van grondstoffen. Dat meldt de krant Shanghai Securities News, die wordt beheerd door het officiële Chinese persbureau Xinhua News Agency.

Producenten van consumentengoederen, waaronder fabrikanten van elektrische voertuigen, hebben dit jaar verliezen geleden als gevolg van de hogere kosten voor ruwe materialen en grondstoffen als staal, olie en gas, mede als gevolg van de oorlog in Oekraïne. Volgens de krant zou Beijing maatregelen overwegen om de vraag van consumenten en investeringen in technologie te stimuleren. De problemen bij de fabrikanten zouden namelijk kunnen leiden tot aanzienlijk zwakkere investeringen in de productie in de tweede helft van het jaar, wat een klap zou zijn voor de economie.

De regering moet het investeringsvertrouwen van deze fabrikanten stabiliseren en helpen hun opbrengsten te verbeteren door problemen zoals achterstallige vorderingen op te lossen, denkt Liu Xiangdong, plaatsvervangend topman bij de Chinese organisatie voor economisch onderzoek, uitwisseling en advies (CCIEE). Li Hongtu, hoofdeconoom van financiële informatieleverancier Bolan Finance, zei dat de autoriteiten ook zouden moeten helpen door de consumentenuitgaven voor nieuwe energiezuinige auto's, milieuvriendelijke bouwmaterialen en huishoudelijke apparaten te stimuleren.

Meer uit Financieel

Shell koopt Canadees energiebedrijf in miljardendeal

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell koopt het Canadese energiebedrijf ARC Resources voor 13,6 miljard dollar, meldt het Britse olie- en gasconcern maandag. Het gaat omgerekend om bijna 11,6 miljard euro. Volgens persbureau Bloomberg is het de grootste deal van Shell in meer dan tien jaar.

4 uur geleden
Voorzichtig begin op Wall Street na vastlopen overleg Iran en VS

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag voorzichtig geopend. Nu de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran lijken vastgelopen, wachten beleggers op een golf aan kwartaalcijfers en commentaar van de Federal Reserve-vergadering deze week. Daarnaast komt de Federal Reserve woensdag met een rentebesluit.

4 uur geleden
Rechter: KLM en Suriname moeten vergoeding reisagenten evalueren

PARAMARIBO (ANP) - De staat Suriname, KLM en IATA-reisagenten moeten binnen twee weken evalueren of de commissie op ticketverkoop door Surinaamse reisbureaus moet worden aangepast. Dat heeft de rechter in Paramaribo maandag bepaald in het kort geding dat de luchtvaartmaatschappij in februari aanspande tegen de staat Suriname. Sinds 2008 zijn luchtvaartmaatschappijen verplicht om 6 procent per ticket te betalen aan reisagenten in Suriname. KLM had gevraagd om verlaging of volledige afschaffing van de commissie.

4 uur geleden
Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI passen samenwerking aan

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI passen hun samenwerking aan. Het techbedrijf heeft aangegeven dat het partnerschap met het belangrijke AI-bedrijf voortaan niet meer exclusief zal zijn en dat afspraken over het delen van inkomsten veranderen.

4 uur geleden
Duitse ingreep bij tankstations werkte averechts, zeggen economen

MANNHEIM (ANP/AFP) - Een Duitse maatregel bij tankstations om automobilisten te beschermen tegen de stijgende olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft het tegenovergestelde effect gehad. Dat zeggen economen van het Mannheimse ZEW-instituut en het Düsseldorf Institute for Competition Economics na onderzoek.

8 uur geleden
Oud-werknemer TSMC 10 jaar cel in om stelen bedrijfsgeheimen

NEW TAIPEI (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een oud-medewerker van het grote Taiwanese chipconcern TSMC moet van een Taiwanese rechtbank tien jaar de cel in voor het stelen van bedrijfsgeheimen. Hij ging na zijn vertrek bij 's werelds grootste chipmaker bij de Japanse rivaal Tokyo Electron aan de slag. Daar maakte hij gebruik van contacten met voormalige collega's om Tokyo Electron te helpen bij het binnenhalen van meer contracten.

8 uur geleden
China blokkeert overname AI-bedrijf door Facebook-moeder Meta

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De overname van het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus door Facebook-moederconcern Meta Platforms mag niet doorgaan van China. Chinese autoriteiten blokkeren de deal waarmee 2 miljard dollar is gemoeid, zonder daarvoor een duidelijke reden te noemen.

9 uur geleden