Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: Britten kunnen gasexport Europa stoppen bij grote crisis

Krant: Britten kunnen gasexport Europa stoppen bij grote crisis

LONDEN (ANP) - De Britse overheid kan de export van aardgas naar het Europese vasteland stoppen als de energiecrisis verder escaleert en het land te maken krijgt met gastekorten, meldt zakenkrant Financial Times. Het Verenigd Koninkrijk transporteert gas naar het Europese vasteland via pijpleidingen naar Nederland en België.

Volgens de krant gaat het om gas dat wordt vervoerd via zogeheten interconnector-pijpleidingen. De mogelijke exportstop maakt deel uit van een noodplan van het Britse nutsbedrijf National Grid om dreigende tekorten aan gas te voorkomen. Andere voorzorgsmaatregelen zijn bijvoorbeeld het stoppen van gasleveringen aan grote industriële verbruikers en oproepen aan huishoudens om zo min mogelijk gas te gebruiken. National Grid zou in september een stresstest willen doen voor dat noodplan.

De Britse overheid heeft eerder al wel gezegd dat een echte gascrisis onwaarschijnlijk is en dat het land een van de meest betrouwbare en diverse energiesystemen ter wereld heeft. Londen heeft "volledig vertrouwen" in de eigen energievoorziening.

Europese gasbedrijven hebben het Verenigd Koninkrijk opgeroepen om samen te werken met landen van de Europese Unie om de gascrisis het hoofd te bieden. Rusland heeft de gaskraan naar meerdere Europese landen volledig dichtgedraaid en de leveringen aan Duitsland fors verlaagd. Daardoor zijn er zorgen dat gasvoorraden voor de winter onvoldoende gevuld kunnen worden.

Meer uit Financieel

Rechters Hooggerechtshof VS uiten twijfels over heffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rechters van het Amerikaanse Hooggerechtshof hebben woensdag twijfels geuit over de wettigheid van de importheffingen van president Donald Trump voor tal van producten. Zowel conservatieve als liberale rechters stelden kritische vragen aan de advocaat die de regering-Trump vertegenwoordigde.

22 minuten geleden
Boeing schikt met meerdere nabestaanden crash Ethiopian Airlines

CHICAGO (AFN/AFP) - Boeing heeft nieuwe schikkingen getroffen in de rechtszaken van familieleden van slachtoffers van de Ethiopian Airlines-crash in maart 2019. Dit meldt de hoofdadvocaat van de nabestaanden.

3 uur geleden
Bloomberg: justitie VS kijkt ook naar ABN AMRO om sanctieskwestie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse justitie onderzoekt meerdere banken, waaronder ABN AMRO, vanwege mogelijke overtreding van internationale sancties door een Iraanse oliemagnaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De oliemagnaat zou dit hebben kunnen doen door gebruik te maken van meerdere banken.

3 uur geleden
Wolters Kluwer wint na kwartaalupdate op licht hoger Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een bescheiden winst gesloten. Beleggers waren opgetogen over de kwartaalupdate die informatieleverancier Wolters Kluwer gaf. Chipbedrijven in de AEX behoorden tot de verliezers.

3 uur geleden
Frankrijk bereidt ban op Shein voor na sekspoppenschandaal

PARIJS (ANP) - De Franse regering treft voorbereidingen om webwinkel Shein tijdelijk te blokkeren, maakt het ministerie van Financiën in Parijs bekend. De maatregel volgt op grote ophef die het afgelopen weekend ontstond toen op kinderen lijkende sekspoppen te zien waren op de website van de onlinewinkel. De Franse regering is van plan Shein in de ban te doen totdat "het platform aan de autoriteiten laat zien dat al zijn inhoud voldoet aan onze wet- en regelgeving".

5 uur geleden
Aandelenbeurzen New York openen vlak, chipbedrijf AMD verliezer

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag bijna vlak geopend. Een dag eerder waren er verliezen door zorgen bij beleggers op Wall Street over de sterk gestegen waarderingen van grote techbedrijven door het optimisme over AI. Chipbedrijf Advanced Micro Devices (AMD), dat ook een belangrijke speler is op AI-gebied, meldde kwartaalcijfers en werd daarop 1,7 procent lager gezet.

6 uur geleden
Acties en prijsverlagingen helpen McDonald's aan omzetgroei

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Hamburgerketen McDonald's heeft in het afgelopen kwartaal meer omzet behaald doordat klanten bij een bezoek gemiddeld meer uitgaven. De fastfoodketen profiteerde van acties en prijsverlagingen om meer klanten aan te trekken die op de kosten letten.

8 uur geleden