Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: Britse premier liet overval op vaccinfirma Leiden plannen

Krant: Britse premier liet overval op vaccinfirma Leiden plannen

LONDEN (ANP) - Toenmalig Brits premier Boris Johnson heeft volgens meldingen van de krant The Daily Mail in 2021 de geheime dienst gevraagd een plan op te stellen een vaccinfabriek in Leiden te overvallen. Johnson was volgens diplomatieke bronnen razend dat de EU de uitvoer dreigde te stoppen van 5 miljoen doses van de farmaceutische industrie AstraZeneca die Londen had gekocht bij de Nederlandse maker, het bedrijf Halix. Johnson zou hebben gevraagd te kijken naar een eventuele militaire operatie om de 5 miljoen doses, die de EU volgens hem had gestolen, naar Groot-Brittannië te halen.

Johnsons regering was in maart 2021 net als Europese regeringen fanatiek bezig de burgers in te enten tegen het coronavirus. Daarbij raakte de EU bij de aankoop in conflict met het Brits-Zweedse bedrijf AstraZeneca. Dat bedrijf stelde dat door productieproblemen slechts een kwart van de beloofde aantallen doses aan de EU konden worden geleverd. En het bedrijf weigerde tekorten aan te vullen met producten uit de Britse vestigingen. De EU dreigde daarom met het stopzetten van de uitvoer van de vaccins van AstraZeneca uit Leiden.

De wilde plannen van de premier werden nooit uitgevoerd, omdat diplomaten volgens de krant waarschuwden dat die de import van veel meer en van andere vaccins uit de EU in gevaar zouden brengen. Londen kocht uiteindelijk de ontbrekende doses van een fabriek in het Indiase Pune.

Johnson wordt deze week gehoord door een commissie die het beleid van de regering ten aanzien van het coronavirus onderzoekt.

Meer uit Buitenland

Boegeroep bij beelden Amerikaanse vicepresident Vance in Milaan

MILAAN (ANP) - Vicepresident JD Vance van de Verenigde Staten is bij de openingsceremonie van de Winterspelen in stadion San Siro in Milaan met boegeroep ontvangen. Bij de entree van de grote equipe uit de Verenigde Staten met vlaggendrager Erin Jackson, de olympisch schaatskampioene op de 500 meter, kwam hij in beeld. Daarop waren boegeroep en gefluit te horen.

1 uur geleden
Iran meldt einde aan onderhandelingen met VS

MUSCAT (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun eerste overleg sinds lange tijd beëindigd. Volgens de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken is afgesproken door te gaan met de onderhandelingen over het Iraanse atoomprogramma.

2 uur geleden
Trump verwijdert racistische video met Obama als aap

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een racistische video verwijderd met oud-president Barack Obama en diens vrouw Michelle als apen. Het bericht is niet meer te zien op Trumps spreekbuis Truth Social. Het Witte Huis verklaarde dat de beelden per ongeluk door een medewerker waren geplaatst.

5 uur geleden
Politie VK voert huiszoekingsbevelen uit in onderzoek Mandelson

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie heeft vrijdag op twee adressen huiszoekingsbevelen uitgevoerd in verband met een onderzoek naar "wangedrag in een openbaar ambt". In een verklaring zegt de politie dat "een 72-jarige man" betrokken is bij het wangedrag. In het persbericht noemt de politie geen naam, maar tegenover Sky News bevestigt ze dat de doorzoekingen verband houden met het onderzoek naar oud-bewindspersoon Peter Mandelson.

6 uur geleden
Republikeinse senator roept Trump op tot verwijderen Obama-video

WASHINGTON (ANP) - De zwarte Republikeinse senator Tim Scott roept president Donald Trump op de video waarin oud-president Barack Obama en zijn vrouw Michelle worden afgebeeld als apen, offline te halen. "Ik hoop dat het nep is, want het is het meest racistische dat ik ooit uit dit Witte Huis heb gezien", schrijft hij op X.

6 uur geleden
Brussel kondigt nieuw sanctiepakket tegen Rusland aan

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie komt met een nieuw sanctiepakket tegen Rusland, het twintigste. De nieuwe sancties richten zich onder meer op Russische energie, financiële diensten en handel, laat voorzitter van de Commissie Ursula von der Leyen weten.

8 uur geleden
Kroonprinses Mette-Marit biedt excuses aan voor banden Epstein

OSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft excuses aangeboden voor haar "vriendschap met Epstein". Het Noorse hof deelde vrijdag een verklaring van de kroonprinses. "Het is belangrijk voor mij om mijn excuses aan te bieden aan iedereen die ik teleurgesteld heb", schrijft Mette-Marit. De vrouw van kroonprins Haakon biedt ook haar excuses aan "voor de situatie waarin ik de koninklijke familie heb gebracht, vooral de koning en koningin".

9 uur geleden