Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: Biden waarschuwt bedrijven in VS voor risico's Hongkong

Krant: Biden waarschuwt bedrijven in VS voor risico's Hongkong

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - President Joe Biden gaat Amerikaanse bedrijven deze week waarschuwen voor de risico's die ze lopen bij het zakendoen in Hongkong. Dat zeggen ingewijden bij de Amerikaanse regering tegen de Britse zakenkrant Financial Times.

Tot de risico's behoort onder meer de mogelijkheid dat China toegang krijgt tot gegevens die buitenlandse bedrijven hebben opgeslagen in Hongkong. Ook is er een nieuwe wet waardoor Peking kan optreden tegen personen of bedrijven die zich houden aan de Amerikaanse sancties tegen China. Met die Chinese strafmaatregelen kan bijvoorbeeld beslag worden gelegd op bezittingen.

Volgens de Financial Times denkt het Witte Huis dat bedrijven de risico's rond zakendoen in Hongkong niet serieus genoeg nemen. De Verenigde Staten hebben China sancties opgelegd vanwege het harde optreden van de veiligheidsdiensten tegen prodemocratische demonstranten en een omstreden veiligheidswet in Hongkong.

Nieuwe waarschuwing

Daarnaast gaan de VS naar verluidt ook met een nieuwe waarschuwing komen voor de juridische risico's die bedrijven lopen rond leveringen uit de Chinese regio Xinjiang. Voormalig president Donald Trump had vorig jaar gewaarschuwd dat Amerikaanse bedrijven er zeker van moeten zijn dat ze geen producten uit Xinjiang kopen waarbij dwangarbeid door de Oeigoerse moslimminderheid in die regio gebruikt kan zijn.

China zei in een reactie op het bericht van de Financial Times dat de VS zich niet moeten bemoeien met binnenlandse aangelegenheden in Hongkong. Peking ontkent ook dat Oeigoeren in Xinjiang dwangarbeid verrichten.

Meer uit Financieel

Techmedium: China vraagt bedrijven orders bij Nvidia te stoppen

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - De regering van China heeft een aantal technologiebedrijven in het land verzocht bestellingen van H200-chips bij het Amerikaanse Nvidia stop te zetten. Dat meldt het nieuwsmedium voor de techsector The Information op basis van ingewijden. Beijing wil de bedrijven mogelijk verplichten Chinese chips voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie te kopen.

27 minuten geleden
Vrijwilligers Rode Kruis helpen gestrande reizigers op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Vrijwilligers van het Nederlandse Rode Kruis gaan woensdagavond opnieuw naar Schiphol om hulp te bieden aan gestrande reizigers. Volgens een woordvoerster zijn er net als afgelopen nacht weer vier hulpverleners paraat op de luchthaven.

42 minuten geleden
Nestlé roept ook uit China en Brazilië babyvoeding terug

VEVEY (ANP/RTR) - Nestlé roept ook babyvoeding terug uit landen in Azië, Zuid-Amerika en Midden-Amerika. Eerder deze week riep het bedrijf al partijen terug uit verschillende Europese landen uit angst voor aanwezigheid van de bacterie Bacillus cereus, die mogelijk voor ernstig braken en diarree zorgt.

54 minuten geleden
Schiphol verwacht donderdag geen annuleringen

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht donderdag geen vluchten te moeten annuleren, omdat de weersomstandigheden "er gunstig genoeg uitzien". Wel houdt de luchthaven de "situatie nauwlettend in de gaten", aldus een woordvoerster. Wel moeten reizigers rekening houden met vertragingen.

1 uur geleden
KLM zet vlucht naar Heathrow in voor 318 gestrande reizigers

SCHIPHOL (ANP) - KLM zet woensdag een extra vlucht in om passagiers naar Londen Heathrow te brengen. De vlucht is bedoeld om 318 op Schiphol gestrande reizigers naar hun eindbestemming te brengen. Daarna vliegt het toestel terug met reizigers die naar Amsterdam moeten.

1 uur geleden
VS neemt verkoop Venezolaanse olie over, zegt minister

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering is van plan de verkoop van Venezolaanse olie over te nemen. Met het geld wil de VS de economie van het Zuid-Amerikaanse land heropbouwen, stelt minister van Energie Chris Wright.

1 uur geleden
Wall Street maakt pas op de plaats na bereiken nieuwe records

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koersuitslagen geopend. Beleggers op Wall Street deden het even rustig aan nadat de Dow-Jonesindex en S&P 500 een dag eerder nieuwe recordstanden hadden bereikt.

1 uur geleden