
Krant: Biden waarschuwt bedrijven in VS voor risico's Hongkong
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - President Joe Biden gaat Amerikaanse bedrijven deze week waarschuwen voor de risico's die ze lopen bij het zakendoen in Hongkong. Dat zeggen ingewijden bij de Amerikaanse regering tegen de Britse zakenkrant Financial Times.
Tot de risico's behoort onder meer de mogelijkheid dat China toegang krijgt tot gegevens die buitenlandse bedrijven hebben opgeslagen in Hongkong. Ook is er een nieuwe wet waardoor Peking kan optreden tegen personen of bedrijven die zich houden aan de Amerikaanse sancties tegen China. Met die Chinese strafmaatregelen kan bijvoorbeeld beslag worden gelegd op bezittingen.
Volgens de Financial Times denkt het Witte Huis dat bedrijven de risico's rond zakendoen in Hongkong niet serieus genoeg nemen. De Verenigde Staten hebben China sancties opgelegd vanwege het harde optreden van de veiligheidsdiensten tegen prodemocratische demonstranten en een omstreden veiligheidswet in Hongkong.
Nieuwe waarschuwing
Daarnaast gaan de VS naar verluidt ook met een nieuwe waarschuwing komen voor de juridische risico's die bedrijven lopen rond leveringen uit de Chinese regio Xinjiang. Voormalig president Donald Trump had vorig jaar gewaarschuwd dat Amerikaanse bedrijven er zeker van moeten zijn dat ze geen producten uit Xinjiang kopen waarbij dwangarbeid door de Oeigoerse moslimminderheid in die regio gebruikt kan zijn.
China zei in een reactie op het bericht van de Financial Times dat de VS zich niet moeten bemoeien met binnenlandse aangelegenheden in Hongkong. Peking ontkent ook dat Oeigoeren in Xinjiang dwangarbeid verrichten.
Meer uit Financieel
TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse autofabrikant Nissan heeft in het afgelopen boekjaar een miljardenverlies geleden. Het noodlijdende bedrijf gaf ook geen winstverwachting af voor het nieuwe jaar vanwege de aanhoudende problemen en de onzekerheid rond het handelsbeleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Nissan bevestigde daarnaast dat het bedrijf het aantal fabrieken terugbrengt van zeventien naar tien en 20.000 banen schrapt.
13 minuten geledenHONGKONG (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan de invoerheffingen op kleinere pakketjes uit China verlagen, meldt het Witte Huis. Dit is opnieuw een stap die de handelsspanningen tussen de twee economische grootmachten moet verminderen.
2 uur geledenROME (ANP/DPA) - Musea en andere culturele bezienswaardigheden in Italië, zoals het Colosseum in Rome en de archeologische sites in Pompeï, zijn vorig jaar door ruim 60 miljoen mensen bezocht. Daarmee overtrof het aantal bezoekers voor het eerst het inwoneraantal van Italië van ongeveer 59 miljoen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Alfen ging dinsdag hard onderuit op de Amsterdamse beurs. De producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet verlaagde zijn omzetverwachting voor dit jaar. Dat komt volgens het bedrijf door zwakkere marktomstandigheden, vooral bij oplaadsystemen voor elektrische auto's. Alfen rekent daardoor ook op een grotere krimp van de winstmarge dan aanvankelijk gedacht en wil extra maatregelen nemen om de kosten te drukken. Het aandeel kelderde bijna een kwart in waarde.
2 uur geledenBEIJING (ANP) - China heeft het verbod op de levering van Boeing-vliegtuigen aan Chinese luchtvaartmaatschappijen opgeheven. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De stap volgt op de doorbraak in het handelsoverleg tussen Washington en Beijing. Beide landen besloten daardoor hun importheffingen tijdelijk te verlagen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in april gemiddeld 4,1 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie liep daarmee op ten opzichte van de 3,7 procent in maart.
4 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Nederlandse vakantiegangers gaan deze zomer weer massaal met het vliegtuig op vakantie, zelfs vaker dan vorig jaar. Volgens onderzoek dat reisbrancheorganisatie ANVR heeft laten uitvoeren kiest 55 procent van de Nederlanders ervoor om te reizen met het vliegtuig dit jaar. Vorig jaar was dit 51 procent. "De positieve trend voor zowel eigen vervoer als reizen met de trein zet niet door", concludeert de ANVR.
5 uur geleden