Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: Bertelsmann wil met callcenterbedrijf naar beurs Amsterdam

Krant: Bertelsmann wil met callcenterbedrijf naar beurs Amsterdam

DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse mediaconcern Bertelsmann wil zijn Luxemburgse dochteronderneming Majorel dit najaar naar de beurs in Amsterdam brengen. Volgens de Duitse zakenkrant Handelsblatt mikt Bertelsmann daarbij op een bedrijfswaarde tot 3 miljard euro voor de callcenteruitbater.

Majorel is in handen van Bertelsmann en de Marokkaanse investeerder Saham. Het bedrijf levert callcenterdiensten als verkoop en klantenservice aan grote bedrijven en heeft meer dan 60.000 medewerkers in 31 landen. Vorig jaar had het bedrijf, dat in 2019 ontstond toen Bertelsmann en Saham enkele ondernemingen samenvoegden, een omzet van ongeveer 1,4 miljard euro.

De Amsterdamse beurs trok dit jaar al enkele andere buitenlandse bedrijven aan. Zo gingen het Poolse pakketkluisjesbedrijf InPost en het Spaanse investeringsplatform AllFunds Majorel al voor. Ook logistiek vastgoedbedrijf CTP kwam naar het Damrak. Dat bedrijf is gevestigd in Tsjechië, maar heeft een Nederlandse oprichter.

Meer uit Financieel

Advocaat Van Eerd wil vonnis van tafel en veel nieuw onderzoek

ZWOLLE (ANP) - Oud-Jumbo-baas Frits van Eerd is te zwaar gestraft en ten onrechte veroordeeld. Dat stelt Daan Doorenbos, advocaat van de gevallen supermarktondernemer, tijdens de regiezitting in het hoger beroep bij het gerechtshof in Zwolle. Volgens hem moet het vonnis volledig van tafel en moet er veel nieuw onderzoek worden gedaan.

4 minuten geleden
Reuters: Saudi's starten oliepijpleiding naar Yanbu weer op

DEN HAAG (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft een belangrijke oliepijpleiding opgestart, na de sluiting vorige week als gevolg van droneaanvallen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het gaat om een pijpleiding die van het oosten naar de westelijke havenstad Yanbu loopt en na de blokkade van de Straat van Hormuz belangrijk werd voor de Saudische olie-export.

4 minuten geleden
Fico en Macron roepen EU op tot actie tegen hoge brandstofprijzen

BRATISLAVA/PARIJS (ANP/RTR) - De Europese Unie zou een noodtop bijeen moeten roepen om de hoge brandstofprijzen aan te pakken, zei de Slowaakse premier Robert Fico dinsdag. Hij bekritiseerde de EU omdat die volgens hem niet in actie komt. Ook de Franse president Emmanuel Macron riep Brussel op maatregelen te nemen tegen de hoge prijzen van onder meer diesel en kerosine.

51 minuten geleden
Duits chemieconcern Evonik schrapt 3200 banen

ESSEN (ANP) - Het Duitse energieconcern Evonik is van plan 3200 van de ongeveer 31.000 banen te schrappen. Het bedrijf wil met de ingreep geld vrijspelen voor investeringen in groeimarkten. Tegelijkertijd trekt het bedrijf zich terug uit activiteiten waarin het geen toekomst meer ziet.

1 uur geleden
IMF opent na herstel betrekkingen kantoor in Venezuela

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) opent volgend jaar een kantoor in Venezuela. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van de organisatie voor financiële stabiliteit in de wereld gezegd. Hiermee bevestigt zij de plannen voor een permanente aanwezigheid in Venezuela.

2 uur geleden
Tata Steel onderzoekt oorzaak brand, gevolgen beperkt

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel doet onderzoek naar de oorzaak van de brand die maandag op het terrein bij IJmuiden woedde, laat een woordvoerder weten. De brand brak maandag aan het einde van de middag uit bij een transportband.

2 uur geleden
EU en Filipijnen willen overgroot deel handelstarieven opheffen

BRUSSEL (ANP) - De EU en de Filipijnen willen de handelstarieven voor 94 procent van de producten die ze van elkaar invoeren opheffen. Dat staat in een voorlopig handelsakkoord op hoofdlijnen dat Eurocommissaris Maroš Šefčovič en Filipijnse handelsminister Maria Cristina Aldeguer-Roque dinsdag hebben aangekondigd.

2 uur geleden