Krant: Bertelsmann wil met callcenterbedrijf naar beurs Amsterdam
DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse mediaconcern Bertelsmann wil zijn Luxemburgse dochteronderneming Majorel dit najaar naar de beurs in Amsterdam brengen. Volgens de Duitse zakenkrant Handelsblatt mikt Bertelsmann daarbij op een bedrijfswaarde tot 3 miljard euro voor de callcenteruitbater.
Majorel is in handen van Bertelsmann en de Marokkaanse investeerder Saham. Het bedrijf levert callcenterdiensten als verkoop en klantenservice aan grote bedrijven en heeft meer dan 60.000 medewerkers in 31 landen. Vorig jaar had het bedrijf, dat in 2019 ontstond toen Bertelsmann en Saham enkele ondernemingen samenvoegden, een omzet van ongeveer 1,4 miljard euro.
De Amsterdamse beurs trok dit jaar al enkele andere buitenlandse bedrijven aan. Zo gingen het Poolse pakketkluisjesbedrijf InPost en het Spaanse investeringsplatform AllFunds Majorel al voor. Ook logistiek vastgoedbedrijf CTP kwam naar het Damrak. Dat bedrijf is gevestigd in Tsjechië, maar heeft een Nederlandse oprichter.
Meer uit Financieel
ATHENE (ANP/AFP) - De Griekse regering heeft extra maatregelen aangekondigd om de prijsstijgingen voor burgers en boeren door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan. Volgens de Griekse premier Kyriakos Mitsotakis wordt hiervoor in totaal 300 miljoen euro uitgetrokken voor subsidies in de maanden april en mei.
51 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Markt & Consument (ACM) gaat meer onderzoek doen naar de overname van de Nederlandse activiteiten van bouwbedrijf VolkerWessels door investeerder HAL. Volgens de toezichthouder zijn er risico's rond de concurrentie door die overname in de grond-, weg- en waterbouw (GWW). HAL mag daardoor nog geen uitsluitende zeggenschap verkrijgen over die activiteiten.
1 uur geledenDELFT (ANP) - Aardewerkproducent Royal Delft, maker van Delfts blauw, vreest dat de wereldwijde onrust door onder meer de oorlogen in Oekraïne en het Midden-Oosten voor een terugloop van het toerisme in Nederland kan zorgen. "Dit kan zijn weerslag hebben op het consumentenvertrouwen, het toerisme en de ontwikkeling van de kosten", waarschuwt de onderneming bij de presentatie van haar jaarcijfers.
2 uur geledenWOERDEN (ANP) - In een groot deel van Nederland is het nog onzeker of voetbalfans komende zomer wedstrijden van het WK voetbal in de horeca volledig kunnen bekijken. Van de in totaal 342 gemeenten hebben er pas 48, oftewel 14 procent, definitief besloten de openingstijden daarvoor te verruimen, komt naar voren uit cijfers van brancheorganisatie Koninklijke Horeca Nederland (KHN).
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is maandag met verlies begonnen aan de nieuwe handelsweek nadat vrijdag nog een flinke min werd neergezet door de hoofdgraadmeter. De aandacht van beleggers blijft uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse overheid heeft burgers opgeroepen geen toiletpapier te hamsteren. Berichten op sociale media suggereren namelijk dat mensen in het Aziatische land beginnen met het inslaan van dagelijkse benodigdheden uit angst voor gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten in Nederland is flink verslechterd sinds de eerste aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op Iran eind februari. De vertrouwensgraadmeter van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) laat in maart de grootste daling zien in bijna vier jaar.
3 uur geleden