Krant: Belgische autoriteiten eisen 1,5 miljard euro van Nike
LAAKDAL (ANP/BELGA) - De Belgische douane en belastingdienst eisen dat sportmerk Nike 1,5 miljard euro betaalt. Dat schrijft De Tijd zaterdag. Nike zou te weinig invoerrechten en btw betaald hebben.
De autoriteiten in België zouden drie vennootschappen van Nike in het vizier hebben die betrokken zijn bij het Nike EMEA Logistics Center in het Belgische Laakdal. Via dat distributiecentrum worden artikelen van het merk verstuurd naar klanten en winkels in Europa, het Midden-Oosten en Afrika.
De dienst Douane en Accijnzen stelt volgens De Tijd dat Nike te weinig accijnzen heeft betaald door een te lage waarde te hangen aan eigen spullen die de Europese Unie in komen. De spullen van het sportmerk zouden, voor ze de EU in komen, verschillende bedrijven van Nike passeren. Daardoor stijgt de waarde van de goederen telkens, omdat de verschillende bedrijven er kosten voor rekenen.
Verschuldigde btw
Nike zou zich niet aan de prijs van de goederen hebben gehouden bij de laatste verkoop tussen eigen bedrijven, maar aan de prijs tijdens de eerste verkoop. Daardoor zouden de spullen op papier goedkoper zijn dan ze werkelijk zijn. De Bijzondere Belastinginspectie (BBI) eist daarom ook dat Nike te weinig betaalde btw alsnog betaalt.
Nike is het niet met de claims eens en vecht ze aan. Het totale bedrag van 1,5 miljard euro is donderdag genoemd tijdens een korte voorbereidende zitting in de zaak. Een bron bevestigt het daarnaast aan De Tijd. Het proces zou pas starten op 26 februari 2026.
Meer uit Financieel
BOEKAREST (ANP/BLOOMBERG) - Opgeblazen rotsen en afzinkbakken helpen Roemenië om de energievoorziening aan de praat te houden. De inschatting is nu dat het land de tweede kernreactor van de Cernavoda-centrale zeker negen dagen langer kan laten draaien.
1 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen die Chinese fabrikanten vragen voor hun producten zijn in juli voor het eerst sinds het uitbreken van de Iranoorlog minder hard gestegen. Volgens kenners is dit een teken dat de kostenstijgingen als gevolg van de blokkade van de Straat van Hormuz beginnen af te nemen.
3 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De topman van het Duitse defensieconcern Rheinmetall moet vanwege een reeks bedreigingen dag en nacht worden beveiligd. Toch weigert Armin Papperger zich te laten intimideren, heeft hij gezegd in een zondag gepubliceerd interview met het Duitse persbureau dpa. "Dit werk moet nu eenmaal gebeuren, en wie de druk niet aankan, hoort niet thuis in deze functie."
4 uur geledenDRIEBERGEN (ANP) - De extreme hitte en langdurige droogte in Europa kan de economie hard raken. Triodos Bank schat dat het extreme zomerweer er zelfs voor kan zorgen dat de eerder voorspelde economische groei voor dit jaar volledig teniet wordt gedaan.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Claimstichting Veilige Bakfiets heeft haar achterban versneld gemobiliseerd om te voorkomen dat bezitters van ondeugdelijke Babboe-fietsen geen compensatie meer kunnen krijgen bij een mogelijk faillissement van Babboe-moederbedrijf Accell. De fietsenfabrikant, tevens eigenaar van de merken Batavus en Sparta, kreeg woensdag uitstel van betaling van de rechter. Zo'n surseance is vaak een voorbode voor een bankroet.
21 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het vermogen van Elon Musk is door een forse koerswinst van ruimtevaart- en AI-bedrijf SpaceX hersteld tot 817 miljard dollar. Dat heeft persbureau Bloomberg becijferd in zijn Billionaires Index. Omgerekend is dat ongeveer 707 miljard euro.
23 uur geledenSEATTLE (ANP/AFP) - Amazon investeert in een enorme gascentrale in Texas. Dit project dreigt de grootste uitstoter van broeikasgassen in de Verenigde Staten te worden. Het techconcern heeft de extra energie nodig om meer te kunnen doen met kunstmatige intelligentie, wat heel veel rekenkracht vergt.
1 dag geleden