
Krant: Apple verlaagt productiedoelen Vision Pro-bril
CUPERTINO (ANP) - Apple heeft de productiedoelstellingen voor zijn onlangs geïntroduceerde Vision Pro-bril verlaagd. Chinese fabrikanten die de nieuwe gadget voor Apple in elkaar zetten, worstelen namelijk met het complexe ontwerp van de headset, meldt zakenkrant Financial Times op basis van anonieme bronnen.
Apple zou nu in 2024 minder dan 400.000 stuks van de headset, die 3499 dollar gaat kosten, willen maken. Dat verklaarden bronnen rond Apple en Luxshare Precision Industry, het Chinese bedrijf dat het apparaat in eerste instantie in elkaar zet, tegen de krant. Twee in China gevestigde leveranciers van onderdelen zeiden daarnaast dat Apple in het eerste jaar alleen om voldoende onderdelen heeft gevraagd voor 130.000 tot 150.000 headsets. Ook zouden de plannen voor een goedkopere versie van de Vision Pro zijn uitgesteld.
De nieuwe productieprognose ligt volgens de krant fors lager dan de aanvankelijke interne verkoopdoelstelling van Apple van 1 miljoen stuks in de eerste twaalf maanden. Apple, dat vrijdag als eerste Amerikaanse bedrijf een beurswaarde van meer dan 3 biljoen dollar wist te bereiken, wilde geen commentaar geven tegen de krant.
Mixed-realitybril
De Vision Pro, die vorige maand werd onthuld, is een mixed-realitybril. Met de bril kunnen computerbeelden over de realiteit heen worden gelegd (augmented reality of AR) door middel van camera's die de wereld om je heen tonen. Ook kan de bril voor virtual reality (VR) gebruikt worden en voor het kijken van films en het spelen van computerspelletjes.
Het apparaat, dat lijkt op een hightech skibril, krijgt een eigen besturingssysteem en een speciale App Store. De Vision Pro zou begin 2024 beschikbaar moeten zijn in de Verenigde Staten. Pas later zullen andere landen volgen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam stelt de behandeling van grote claimzaken tegen socialemediabedrijf Meta uit. Twee organisaties beschuldigen het moederbedrijf van Instagram en Facebook van onrechtmatig gebruik van persoonlijke gegevens en eisen namens Nederlandse gebruikers een schadevergoeding. Maar de rechtbank wil eerst afwachten wat het Europese Hof van Justitie te zeggen heeft over een vergelijkbare zaak.
20 minuten geledenROME (ANP) - De Italiaanse mededingingsautoriteit is een onderzoek gestart naar het Amerikaanse tabaksconcern Philip Morris omdat het bedrijf bepaalde nicotineproducten op oneerlijke wijze zou hebben gepromoot. Philip Morris Italia gebruikte in zijn reclame-uitingen termen als 'rookvrij' en 'een rookvrije toekomst', maar volgens de toezichthouder kunnen deze uitdrukkingen misleidend en verwarrend zijn voor consumenten.
21 minuten geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Zwitserland stemt bij een komend referendum waarschijnlijk tegen een voorstel voor een belasting van 50 procent op erfenissen van minstens 50 miljoen frank (53,7 miljoen euro). Dat blijkt uit een grote peiling onder meer dan 11.000 Zwitsers door mediapartijen. Volgens de peiling is twee derde van de respondenten van plan het voorstel af te keuren. Bijna een derde stemt juist voor de belasting.
22 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Britse postbedrijf Royal Mail heeft opnieuw een boete gekregen voor vertragingen in de bezorging, meldt communicatiewaakhond Ofcom. Het is het derde jaar op rij dat dit gebeurt. De geldstraf bedraagt dit jaar 21 miljoen pond, zo'n 24,1 miljoen euro.
1 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - ASML onderzoekt wat de gevolgen op de lange termijn zijn van de exportcontroles die China heeft aangescherpt voor zeldzame aardmetalen. Ook de Veldhovense chipmachinemaker heeft die grondstoffen nodig. Op de korte termijn voorziet ASML geen problemen.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Hongarije zal te lijden hebben bij een volledige stop door de Europese Unie van de import van gas en olie uit Rusland in 2027. Dat heeft de Hongaarse minister van Buitenlandse Zaken Péter Szijjártó gezegd op een energieconferentie in Moskou. Hij stelde ook dat Hongarije zich niet onder druk laat zetten als het gaat om het binnenlandse energiebeleid.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Olie zal tegen 2050 nog steeds bijna een derde van de totale energiemix uitmaken, zegt secretaris-generaal Haitham Al Ghais van oliekartel OPEC. Hij benadrukte woensdag dat er meer investeringen nodig zijn in olie en gas.
3 uur geleden