Krant: Apple verlaagt productiedoelen Vision Pro-bril
CUPERTINO (ANP) - Apple heeft de productiedoelstellingen voor zijn onlangs geïntroduceerde Vision Pro-bril verlaagd. Chinese fabrikanten die de nieuwe gadget voor Apple in elkaar zetten, worstelen namelijk met het complexe ontwerp van de headset, meldt zakenkrant Financial Times op basis van anonieme bronnen.
Apple zou nu in 2024 minder dan 400.000 stuks van de headset, die 3499 dollar gaat kosten, willen maken. Dat verklaarden bronnen rond Apple en Luxshare Precision Industry, het Chinese bedrijf dat het apparaat in eerste instantie in elkaar zet, tegen de krant. Twee in China gevestigde leveranciers van onderdelen zeiden daarnaast dat Apple in het eerste jaar alleen om voldoende onderdelen heeft gevraagd voor 130.000 tot 150.000 headsets. Ook zouden de plannen voor een goedkopere versie van de Vision Pro zijn uitgesteld.
De nieuwe productieprognose ligt volgens de krant fors lager dan de aanvankelijke interne verkoopdoelstelling van Apple van 1 miljoen stuks in de eerste twaalf maanden. Apple, dat vrijdag als eerste Amerikaanse bedrijf een beurswaarde van meer dan 3 biljoen dollar wist te bereiken, wilde geen commentaar geven tegen de krant.
Mixed-realitybril
De Vision Pro, die vorige maand werd onthuld, is een mixed-realitybril. Met de bril kunnen computerbeelden over de realiteit heen worden gelegd (augmented reality of AR) door middel van camera's die de wereld om je heen tonen. Ook kan de bril voor virtual reality (VR) gebruikt worden en voor het kijken van films en het spelen van computerspelletjes.
Het apparaat, dat lijkt op een hightech skibril, krijgt een eigen besturingssysteem en een speciale App Store. De Vision Pro zou begin 2024 beschikbaar moeten zijn in de Verenigde Staten. Pas later zullen andere landen volgen.
Meer uit Financieel
NIJMEGEN (ANP) - Nexperia heeft donderdag een open brief gepubliceerd waarin de chipmaker de Chinese tak oproept de toeleveringsketen te herstellen. Het Nijmeegse bedrijf zegt contact te hebben geprobeerd te leggen via telefoon, e-mails en voorstellen voor vergaderingen om de problemen op te lossen, maar dat "betekenisvolle" reacties uitbleven.
5 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk heeft sancties tegen de buitenlandse onderdelen van de Russische olieproducent Lukoil uitgesteld. De sancties werden vorige maand aangekondigd en moesten kort voor middernacht ingaan, maar zijn nu uitgesteld tot 26 februari volgend jaar.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland maken zich zorgen over mkb'ers die een aansluiting op het elektriciteitsnet willen om bijvoorbeeld te verduurzamen. VNO-NCW en MKB-Nederland vrezen dat duizenden bedrijven vanaf volgend jaar op veel langere wachtlijsten voor het volle stroomnet komen.
7 uur geledenHEERLEN (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. De verhoging geldt voor alle gepensioneerden en iedereen die bij het fonds pensioen opbouwt of heeft opgebouwd.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De meeste aandelenbeurzen in Europa lieten donderdag weinig beweging zien. Beleggers leken het rustiger aan te doen, na de flinke koerswinsten woensdag. Op de Europese beurzen moesten beleggers het donderdag zonder richting van Wall Street doen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan volgend jaar iets hogere tarieven betalen voor elektriciteit en gas. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft donderdag de tarieven voor netbeheerkosten voor 2026 vastgesteld. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland blijkt daaruit dat huishoudens en bedrijven met een aansluiting op het regionale elektriciteits- en gasnet een gemiddeld ruim 3 procent hogere rekening krijgen.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) schort aangekondigde boetes voor het gebruik van het woord 'gehakt' bij vegetarische producten op. De autoriteit wil afwachten wat er in de Europese Unie wordt afgesproken over de benaming van vegetarische producten, laat een woordvoerder weten.
13 uur geleden