Krant: Apple verlaagt productiedoelen Vision Pro-bril
CUPERTINO (ANP) - Apple heeft de productiedoelstellingen voor zijn onlangs geïntroduceerde Vision Pro-bril verlaagd. Chinese fabrikanten die de nieuwe gadget voor Apple in elkaar zetten, worstelen namelijk met het complexe ontwerp van de headset, meldt zakenkrant Financial Times op basis van anonieme bronnen.
Apple zou nu in 2024 minder dan 400.000 stuks van de headset, die 3499 dollar gaat kosten, willen maken. Dat verklaarden bronnen rond Apple en Luxshare Precision Industry, het Chinese bedrijf dat het apparaat in eerste instantie in elkaar zet, tegen de krant. Twee in China gevestigde leveranciers van onderdelen zeiden daarnaast dat Apple in het eerste jaar alleen om voldoende onderdelen heeft gevraagd voor 130.000 tot 150.000 headsets. Ook zouden de plannen voor een goedkopere versie van de Vision Pro zijn uitgesteld.
De nieuwe productieprognose ligt volgens de krant fors lager dan de aanvankelijke interne verkoopdoelstelling van Apple van 1 miljoen stuks in de eerste twaalf maanden. Apple, dat vrijdag als eerste Amerikaanse bedrijf een beurswaarde van meer dan 3 biljoen dollar wist te bereiken, wilde geen commentaar geven tegen de krant.
Mixed-realitybril
De Vision Pro, die vorige maand werd onthuld, is een mixed-realitybril. Met de bril kunnen computerbeelden over de realiteit heen worden gelegd (augmented reality of AR) door middel van camera's die de wereld om je heen tonen. Ook kan de bril voor virtual reality (VR) gebruikt worden en voor het kijken van films en het spelen van computerspelletjes.
Het apparaat, dat lijkt op een hightech skibril, krijgt een eigen besturingssysteem en een speciale App Store. De Vision Pro zou begin 2024 beschikbaar moeten zijn in de Verenigde Staten. Pas later zullen andere landen volgen.
Meer uit Financieel
MENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Yann LeCun, hoofd kunstmatige intelligentie bij Meta, heeft zijn medewerkers verteld dat hij het socialemediabedrijf eind dit jaar verlaat en een nieuw bedrijf zal starten. LeCun wordt gezien als een pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie.
38 minuten geledenSANTA CLARA (ANP) - Nvidia heeft in het afgelopen kwartaal een 62 procent hogere omzet geboekt dan een jaar eerder. 's Werelds belangrijkste verkoper van AI-chips presteerde daarmee beter dan verwacht. De winst steeg in dezelfde periode met 65 procent.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Beleggers keken vooral uit naar de kwartaalcijfers van Nvidia, 's werelds belangrijkste ontwikkelaar en verkoper van AI-chips. De resultaten van het bedrijf zeggen daarmee ook veel over het tempo waarin bedrijven investeren in nieuwe datacenters voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een aanzienlijk aantal beleidsmakers bij de Federal Reserve heeft bij de recentste rentevergadering gepleit tegen een nieuwe verlaging van de leenkosten in december. Dat staat in de notulen van die vergadering eind oktober, toen de Fed de rente voor de tweede keer op rij verlaagde.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Warner Music Group (WMG) heeft een overeenkomst gesloten met de AI-startup Udio over het gebruik van liedjes van artiesten die het muziekconcern vertegenwoordigt. Via Udio kunnen gebruikers met kunstmatige intelligentie zelf gemakkelijk liedjes maken. Vanaf volgend jaar mogen ze daarbij muziek gebruiken van Warner Music-artiesten die daar toestemming voor hebben gegeven.
8 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De erfgenaam van de familie achter Prada wordt de nieuwe topman van rivaal Versace. Het modehuis maakte eerder dit jaar bekend Versace over te nemen. Na de afronding van die deal krijgt Lorenzo Bertelli de leiding over dat merk. Hij is de zoon van ontwerpster Miuccia Prada en Prada-bestuursvoorzitter Patrizio Bertelli.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beursuitbater Euronext is erin geslaagd voldoende steun te krijgen voor zijn overnamebod op ATHEX, het bedrijf achter de beurs in Athene. De eigenaar van de beurzen in Amsterdam, Parijs, Milaan en Brussel heeft bij de deal in aandelen ongeveer 413 miljoen euro over voor zijn Griekse branchegenoot.
10 uur geleden