Krant: Apple krijgt half miljard euro boete van Brussel
BRUSSEL (ANP) - Apple krijgt binnenkort een boete van ongeveer een half miljard euro opgelegd van de Europese Commissie. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee zou Brussel Apple bestraffen voor het overtreden van Europese regels over de toegang tot muziekstreamingdiensten.
Het gaat om een zaak die al sinds 2019 speelt door een klacht van Spotify over Apple's eis dat makers van apps in de App Store gebruikmaken van het eigen betalingssysteem van het techbedrijf. Brussel heeft de afgelopen jaren onderzoek gedaan en concludeerde vorig jaar al in een speciale aanklacht dat Apple muziekstreamingdiensten te veel beperkingen oplegde.
Met name de eis dat streamingdiensten hun klanten niet in de app mogen attenderen op andere mogelijkheden om een goedkoper abonnement af te sluiten, is volgens de commissie misbruik van marktmacht van Apple. Daarvan zouden consumenten de dupe zijn, omdat de prijs voor hun daardoor hoger uitpakt.
'Geholpen'
De Europese Commissie wilde geen commentaar geven aan de FT. Volgens de krant maakt Brussel de boete voor Apple naar verwachting pas begin volgende maand wereldkundig.
Apple, dat sowieso nog de mogelijkheid zou krijgen om in beroep te gaan, wilde ook niet reageren. Wel verwees het techbedrijf naar een verklaring van vorig jaar, waarin het aangaf "tevreden" te zijn dat de commissie de eerdere aanklacht wat had verkleind. Apple zei toen ook dat het de zorgen zou wegnemen en tegelijkertijd de concurrentie zou bevorderen.
De onderneming voegde eraan toe: "De App Store heeft Spotify geholpen de beste muziekstreamingdienst in heel Europa te worden en we hopen dat de Europese Commissie haar vervolging zal beëindigen na een klacht die geen enkele grond heeft."
Meer uit Financieel
AMERSFOORT (ANP) - Huiseigenaren zijn dit jaar gemiddeld 5,3 procent meer kwijt aan onroerendezaakbelasting (ozb), maar in sommige gemeenten kan de stijging oplopen tot tientallen procenten. Dat komt naar voren uit het jaarlijkse woonlastenonderzoek van Vereniging Eigen Huis (VEH) onder alle Nederlandse gemeenten. De belangenorganisatie maakt zich grote zorgen over de komende jaren.
29 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin en andere cryptomunten zijn scherp in waarde gedaald nadat Israël zaterdag aankondigde een preventieve aanval op Iran te hebben uitgevoerd. Volgens gegevens van cryptodatabase CoinGecko is in de directe nasleep van het nieuws ongeveer 128 miljard dollar aan marktwaarde op de cryptomarkt weggevaagd.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt zijn vlucht naar Tel Aviv van zaterdagochtend om de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran. Dat heeft een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij zaterdagochtend laten weten. Mogelijk hebben de aanvallen nog meer consequenties voor het vluchtschema van KLM, maar dat is de maatschappij nog in kaart aan het brengen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hackersgroep ShinyHunters heeft voor de derde dag op rij gestolen klantgegevens van Odido online gezet. Daarbij stellen de hackers opnieuw dat Odido volgens hen de verkeerde beslissing heeft genomen door geen losgeld te willen betalen. "We gaven jullie de kans om dit stilletjes en binnen enkele dagen op te lossen. In plaats daarvan kozen jullie voor vertraging en openbaarmaking. De gevolgen zullen nu openbaar, langdurig en kostbaar zijn."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - CNV verwacht dat jaarlijks meer dan 25.000 vrouwen financieel flink moeten inleveren als gevolg van het kabinetsplan het maximumdagloon te verlagen. Dit heeft namelijk als gevolg dat zwangere vrouwen met een midden- of hoog inkomen geen 100 procent, maar 90 of 80 procent van hun loon doorbetaald krijgen tijdens hun zwangerschapsverlof.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP) - OpenAI heeft een akkoord bereikt met het Amerikaanse defensieministerie voor het gebruik van AI-toepassingen binnen het netwerk met vertrouwelijke informatie. Dat heeft topman Sam Altman bekendgemaakt.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic stapt naar de rechter om de beslissing van het Pentagon om het AI-bedrijf aan te merken als een risico in de toeleveringsketen. Dat meldt de onderneming vrijdag nadat president Donald Trump alle federale instanties had opgedragen om niet langer met het bedrijf samen te werken.
3 uur geleden