Krant: Apple krijgt half miljard euro boete van Brussel
BRUSSEL (ANP) - Apple krijgt binnenkort een boete van ongeveer een half miljard euro opgelegd van de Europese Commissie. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee zou Brussel Apple bestraffen voor het overtreden van Europese regels over de toegang tot muziekstreamingdiensten.
Het gaat om een zaak die al sinds 2019 speelt door een klacht van Spotify over Apple's eis dat makers van apps in de App Store gebruikmaken van het eigen betalingssysteem van het techbedrijf. Brussel heeft de afgelopen jaren onderzoek gedaan en concludeerde vorig jaar al in een speciale aanklacht dat Apple muziekstreamingdiensten te veel beperkingen oplegde.
Met name de eis dat streamingdiensten hun klanten niet in de app mogen attenderen op andere mogelijkheden om een goedkoper abonnement af te sluiten, is volgens de commissie misbruik van marktmacht van Apple. Daarvan zouden consumenten de dupe zijn, omdat de prijs voor hun daardoor hoger uitpakt.
'Geholpen'
De Europese Commissie wilde geen commentaar geven aan de FT. Volgens de krant maakt Brussel de boete voor Apple naar verwachting pas begin volgende maand wereldkundig.
Apple, dat sowieso nog de mogelijkheid zou krijgen om in beroep te gaan, wilde ook niet reageren. Wel verwees het techbedrijf naar een verklaring van vorig jaar, waarin het aangaf "tevreden" te zijn dat de commissie de eerdere aanklacht wat had verkleind. Apple zei toen ook dat het de zorgen zou wegnemen en tegelijkertijd de concurrentie zou bevorderen.
De onderneming voegde eraan toe: "De App Store heeft Spotify geholpen de beste muziekstreamingdienst in heel Europa te worden en we hopen dat de Europese Commissie haar vervolging zal beëindigen na een klacht die geen enkele grond heeft."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers op Wall Street volgden de ontwikkelingen rond een mogelijke Amerikaanse aanval op Iran. De olieprijzen gingen verder omhoog door de onrust in het Midden-Oosten. Daarnaast kwamen er weer veel bedrijfsresultaten, waaronder van grote bedrijven als Walmart en Deere.
14 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het consultancybedrijf Global Counsel, dat mede is opgericht door de voormalige Britse ambassadeur in de VS Peter Mandelson, staat op omvallen vanwege het schandaal rond zedendelinquent Jeffrey Epstein. Mogelijk kan vrijdag al faillissement worden aangevraagd, omdat klanten massaal vertrekken bij het adviesbedrijf.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Dat motorrijden in Nederland steeds populairder wordt, bleek donderdag overduidelijk tijdens de opening van de MOTORbeurs in Utrecht. Binnen enkele uren stroomden de hallen van de Jaarbeurs Utrecht volledig vol met motorliefhebbers. "We hopen op meer dan 100.000 bezoekers", zei Frits van Bruggen, voorzitter van RAI Vereniging. Dat zou het hoogste bezoekersaantal in vijftien jaar zijn.
3 uur geledenSEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon heeft supermarktketen Walmart ingehaald als het grootste bedrijf ter wereld als het gaat om omzet. Het Amerikaanse techconcern is sinds de oprichting in 1994 uitgegroeid tot de grootste onlineretailer wereldwijd en is dominant op het gebied van cloudcomputing, waarin Walmart niet concurreert.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de aandelenbeurs in Amsterdam hadden donderdag een drukke dag met veel bedrijfsresultaten, onder meer van Air France-KLM, Aegon en Besi. Daarbij vielen de resultaten van Air France-KLM duidelijk in de smaak, want de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie was een uitblinker in de MidKap met een koerssprong van bijna 12 procent.
4 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk heeft vorig jaar een recordaantal buitenlandse toeristen verwelkomd. Volgens het Franse ministerie van Economische Zaken ging het om 102 miljoen internationale bezoekers. Dat waren er 100 miljoen in 2024.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - De wereldberoemde Portugese voetballer Cristiano Ronaldo investeert miljoenen in een digitaal platform van de maker van dieetproducten Herbalife. De voormalige beste voetballer van de wereld krijgt daarmee een belang van 10 procent in Pro2col, dat via gebruiksgegevens een "welzijnsplan op maat" maakt.
6 uur geleden