Krant: Apple krijgt half miljard euro boete van Brussel
BRUSSEL (ANP) - Apple krijgt binnenkort een boete van ongeveer een half miljard euro opgelegd van de Europese Commissie. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee zou Brussel Apple bestraffen voor het overtreden van Europese regels over de toegang tot muziekstreamingdiensten.
Het gaat om een zaak die al sinds 2019 speelt door een klacht van Spotify over Apple's eis dat makers van apps in de App Store gebruikmaken van het eigen betalingssysteem van het techbedrijf. Brussel heeft de afgelopen jaren onderzoek gedaan en concludeerde vorig jaar al in een speciale aanklacht dat Apple muziekstreamingdiensten te veel beperkingen oplegde.
Met name de eis dat streamingdiensten hun klanten niet in de app mogen attenderen op andere mogelijkheden om een goedkoper abonnement af te sluiten, is volgens de commissie misbruik van marktmacht van Apple. Daarvan zouden consumenten de dupe zijn, omdat de prijs voor hun daardoor hoger uitpakt.
'Geholpen'
De Europese Commissie wilde geen commentaar geven aan de FT. Volgens de krant maakt Brussel de boete voor Apple naar verwachting pas begin volgende maand wereldkundig.
Apple, dat sowieso nog de mogelijkheid zou krijgen om in beroep te gaan, wilde ook niet reageren. Wel verwees het techbedrijf naar een verklaring van vorig jaar, waarin het aangaf "tevreden" te zijn dat de commissie de eerdere aanklacht wat had verkleind. Apple zei toen ook dat het de zorgen zou wegnemen en tegelijkertijd de concurrentie zou bevorderen.
De onderneming voegde eraan toe: "De App Store heeft Spotify geholpen de beste muziekstreamingdienst in heel Europa te worden en we hopen dat de Europese Commissie haar vervolging zal beëindigen na een klacht die geen enkele grond heeft."
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse maakindustrie dreigt te verdwijnen als er niet wordt ingezet op robotisering en automatisering. Door vergrijzing, aanhoudende personeelstekorten en hoge loonkosten staat de sector zwaar onder druk. Dat stelt onderzoeksinstituut TNO, dat vrijdag pleit voor een nationale robotiseringsagenda.
33 minuten geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Huizenkopers zijn terughoudend nu de hypotheekrente door de oorlog in het Midden-Oosten omhooggaat. De Hypotheker ziet daardoor dat het gemiddelde hypotheekbedrag afgelopen kwartaal voor het eerst in drie jaar niet steeg. Ook het aantal aanvragen bleef in het eerste kwartaal gelijk vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Leden van het Amerikaanse congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee ze de exportbeperkingen voor hoogwaardige chiptechnologie bij bondgenoten willen aanscherpen, waaronder Nederland. Dit kan verdere gevolgen hebben voor de Veldhovense chipmaker ASML.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt importheffingen voor producten die minder dan 15 procent staal, aluminium of koper bevatten. Voor andere producten met die metalen past hij de importheffingen ook aan, maakte het Witte Huis bekend.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben donderdag veel van hun eerdere verliezen goedgemaakt. De belangrijkste beursgraadmeters eindigden niet ver van hun slotstanden van een dag eerder, terwijl eerder op de dag nog aanzienlijke verliezen op de koersenborden stonden. De hoop op een spoedige opening van de Straat van Hormuz nam toe.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert een importheffing van 100 procent in op gepatenteerde medicijnen en farmaceutische ingrediënten. Voor farmaceutische producten uit de Europese Unie en een aantal andere landen geldt een veel lager tarief, van 15 procent.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederland moet bij een eventuele militaire bijdrage aan het openen van de Straat van Hormuz de veiligheid van schepen en zeevarenden vooropstellen. Dat stelt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) in reactie op de Nederlandse bereidheid mee te doen aan een missie voor vrije doorvaart in de zeestraat bij Iran.
9 uur geleden