Krant: Apple krijgt half miljard euro boete van Brussel
BRUSSEL (ANP) - Apple krijgt binnenkort een boete van ongeveer een half miljard euro opgelegd van de Europese Commissie. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee zou Brussel Apple bestraffen voor het overtreden van Europese regels over de toegang tot muziekstreamingdiensten.
Het gaat om een zaak die al sinds 2019 speelt door een klacht van Spotify over Apple's eis dat makers van apps in de App Store gebruikmaken van het eigen betalingssysteem van het techbedrijf. Brussel heeft de afgelopen jaren onderzoek gedaan en concludeerde vorig jaar al in een speciale aanklacht dat Apple muziekstreamingdiensten te veel beperkingen oplegde.
Met name de eis dat streamingdiensten hun klanten niet in de app mogen attenderen op andere mogelijkheden om een goedkoper abonnement af te sluiten, is volgens de commissie misbruik van marktmacht van Apple. Daarvan zouden consumenten de dupe zijn, omdat de prijs voor hun daardoor hoger uitpakt.
'Geholpen'
De Europese Commissie wilde geen commentaar geven aan de FT. Volgens de krant maakt Brussel de boete voor Apple naar verwachting pas begin volgende maand wereldkundig.
Apple, dat sowieso nog de mogelijkheid zou krijgen om in beroep te gaan, wilde ook niet reageren. Wel verwees het techbedrijf naar een verklaring van vorig jaar, waarin het aangaf "tevreden" te zijn dat de commissie de eerdere aanklacht wat had verkleind. Apple zei toen ook dat het de zorgen zou wegnemen en tegelijkertijd de concurrentie zou bevorderen.
De onderneming voegde eraan toe: "De App Store heeft Spotify geholpen de beste muziekstreamingdienst in heel Europa te worden en we hopen dat de Europese Commissie haar vervolging zal beëindigen na een klacht die geen enkele grond heeft."
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De financiële situatie van Nederlandse huiseigenaren is verslechterd na een periode van herstel, meldt NHG (Nationale Hypotheek Garantie) na onderzoek onder ongeveer 2400 mensen.
3 uur geledenSANTA CLARA (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI), heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten behaald door de grote vraag naar zijn chips voor AI-datacenters. Volgens het bedrijf werd een omzet in de boeken gezet van 81,6 miljard dollar. Dat is een stijging van 85 procent vergeleken met een jaar eerder.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten de handel uitgegaan, geholpen door een sterke daling van de olieprijzen. AI-chipconcern Nvidia stond bij de stijgers op Wall Street in aanloop naar de kwartaalcijfers die na het slot worden gepubliceerd.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.
10 uur geledenSEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.
12 uur geleden