Krant: Amerikaanse regering wil 10 miljard dollar voor Oekraïne
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering wil 10 miljard dollar (9 miljard euro) uitgeven aan steun voor Oekraïne, schrijft The Washington Post. Aanvankelijk werd het Congres gevraagd een bedrag van 6,4 miljard dollar goed te keuren.
Het geld is bedoeld voor onder meer de verdediging van Oekraïne, de bescherming van het Oekraïense elektriciteitsnet en de levering van humanitaire hulp. De humanitaire situatie in Oekraïne blijft verslechteren, terwijl de aanvallen van de Russische troepen een week na het begin van de invasie blijven aanhouden.
De verhoging van het bedrag komt na oproepen van zowel Republikeinen als Democraten voor meer steun aan Oekraïne. The Washington Post meldt dat het Congres is gevraagd om goedkeuring van het verhoogde bedrag. De krant baseert zich bij de berichtgeving op twee ingewijden. De regering van president Joe Biden vraagt het Congres ook om 22,5 miljard dollar voor de aanpak van de coronacrisis.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - België dirigeert een van zijn mijnenjagers naar het Midden-Oosten, melden Belgische media. Het marineschip is zo dichter bij de Straat van Hormuz, waar een groep landen mogelijk zeemijnen gaat ruimen om de belangrijke zeestraat weer bevaarbaar te maken.
14 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Iran heeft er volgens de Amerikaanse president Donald Trump mee ingestemd het eigen nucleaire programma voor onbepaalde tijd stil te leggen. Onderhandelingen over een deal worden "waarschijnlijk" dit weekend weer gehouden, zei hij tegen persbureau Bloomberg. "De meeste hoofdpunten zijn afgerond. Het zal vrij snel gaan."
17 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat het versterken van het bestand met Israël zijn prioriteit is. Ook na het ingaan van het bestand werden nog aanvallen op Libanon gemeld, maar toch noemt Aoun het "een kans om stabiliteit en wederopbouw te promoten."
19 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - Ook het concert van rapper Ye, beter bekend als Kanye West, dat half juni in Polen stond gepland, gaat niet door. Dat heeft de directie van het Śląski-stadion in de stad Chorzów vrijdag gemeld.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Een dozijn landen heeft bijdragen toegezegd aan een "multinationale missie" om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen, aldus Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Die twee landen zullen de missie leiden zodra de omstandigheden dat toelaten, zeiden ze na topoverleg met 49 deelnemers aan de 'Hormuz-coalitie'.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.
5 uur geledenDOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.
5 uur geleden