Krant: Amerikaanse regering wil 10 miljard dollar voor Oekraïne
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering wil 10 miljard dollar (9 miljard euro) uitgeven aan steun voor Oekraïne, schrijft The Washington Post. Aanvankelijk werd het Congres gevraagd een bedrag van 6,4 miljard dollar goed te keuren.
Het geld is bedoeld voor onder meer de verdediging van Oekraïne, de bescherming van het Oekraïense elektriciteitsnet en de levering van humanitaire hulp. De humanitaire situatie in Oekraïne blijft verslechteren, terwijl de aanvallen van de Russische troepen een week na het begin van de invasie blijven aanhouden.
De verhoging van het bedrag komt na oproepen van zowel Republikeinen als Democraten voor meer steun aan Oekraïne. The Washington Post meldt dat het Congres is gevraagd om goedkeuring van het verhoogde bedrag. De krant baseert zich bij de berichtgeving op twee ingewijden. De regering van president Joe Biden vraagt het Congres ook om 22,5 miljard dollar voor de aanpak van de coronacrisis.
Meer uit Buitenland
VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft de nabestaanden van de slachtoffers van de dodelijke cafébrand in Zwitserland ontmoet. Bij dat voorval kwamen tijdens de jaarwisseling tientallen bezoekers om en raakten meer dan honderd mensen gewond. De paus heeft de nabestaanden in het Vaticaan op het hart gedrukt dat het geloof "op de donkerste en pijnlijkste momenten" verlichting kan brengen en kan helpen "moedig voorwaarts te treden richting ons doel".
40 minuten geledenCARACAS (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben opnieuw een olietanker op de Caribische Zee in beslag genomen omdat die banden zou hebben met Venezuela, melden Amerikaanse functionarissen. Dat gebeurt vlak voor een ontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado.
1 uur geledenRIYAD/ISLAMABAD (ANP/AFP) - De Golfstaten Oman, Qatar en Saudi-Arabië hebben de Amerikaanse president Donald Trump ervan overtuigd geen militaire acties tegen Iran te ondernemen. Dit heeft een hooggeplaatste Saudische functionaris gezegd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt een honderden jaren oude wet tegen opstanden te gebruiken in Minnesota. In die staat ontstond grote onrust nadat een agent van vreemdelingenpolitie ICE een vrouw had doodgeschoten in de stad Minneapolis.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Een medewerker van hulporganisatie Rode Halve Maan is gedood in Iran, meldt koepelorganisatie IFRC, waar ook het Rode Kruis onder valt. Dat gebeurde toen hij op 10 januari aan het werk was in de noordelijke provincie Gilan, net als vijf collega's die gewond raakten.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Een Turks verkeersvliegtuig van Istanbul op weg naar Spanje is na een bommelding in Barcelona geland, apart gezet en doorzocht. Het alarm bleek vals maar ontketende een grote actie van Spaanse veiligheidsdiensten en van de luchtmacht van Spanje en het buurland Frankrijk.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Kemi Badenoch, de partijleider van de Britse Conservatieven, heeft de prominente politicus Robert Jenrick uit haar partij gezet. Volgens Badenoch was Jenrick van plan om over te stappen naar de radicaal-rechtse partij Reform, een rivaal van de Conservatieven.
3 uur geleden