Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: Amerikaans Lockheed Martin wil Britse satellietfabriek bouwen

Krant: Amerikaans Lockheed Martin wil Britse satellietfabriek bouwen

BETHESDA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse defensieconcern Lockheed Martin is van plan om een satellietfabriek in het Verenigd Koninkrijk te bouwen, schrijft de Britse krant The Telegraph. Het zou voor het eerst zijn dat het concern een dergelijke faciliteit buiten de Verenigde Staten bouwt.

Het defensiebedrijf heeft leveranciers gezocht in de noordelijke stad Newcastle, een opkomende plaats voor ruimtetechnologie, zegt Paul Livingston, de baas van het bedrijf in het Verenigd Koninkrijk. Lockheed Martin is "bereid om een ​​investering te doen die 2000 banen kunnen opleveren voor het Verenigd Koninkrijk".

Een nieuwe fabriek voor de productie van satellieten zou een nieuwe stap voorwaarts zijn voor de snelgroeiende ruimtevaartindustrie in het Verenigd Koninkrijk. Die heeft nu al een jaarlijkse waarde van omgerekend zo'n 19 miljard euro en is goed voor bijna 50.000 banen.

Meer uit Financieel

Bronnen: Nvidia-baas volgende week bij staatsdiner Trump en Xi

WASHINGTON (ANP) - Topman Jensen Huang van chipconcern Nvidia is naar verwachting volgende week aanwezig bij het staatsdiner dat president Donald Trump aanbiedt aan de Chinese leider Xi Jinping. Dat melden Amerikaanse media, waaronder persbureau Bloomberg, op basis van ingewijden.

9 minuten geleden
Akkoord voorkomt nieuwe acties beveiligers op Schiphol, zegt FNV

SCHIPHOL (ANP) - Vakbonden hebben afspraken gemaakt met Schiphol over verbeteringen van de arbeidsomstandigheden van beveiligers. Volgens vakbond FNV zijn daarmee nieuwe beveiligersstakingen op de luchthaven, die voor woensdag gepland stonden, afgewend.

27 minuten geleden
Minnen op Wall Street in aanloop naar rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met minnen de handelsdag uitgegaan, in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag. De algemene verwachting is dat de Amerikaanse centrale bank de rente gaat verhogen, om de door de hogere energieprijzen aangejaagde inflatie te bestrijden. Dat zorgde voor terughoudendheid onder beleggers.

9 uur geleden
Amerikaanse cryptowetgeving gestrand, waarde bitcoin omlaag

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - Een poging om nieuwe Amerikaanse wetgeving rondom cryptomunten door te voeren is dinsdag gestrand in het Congres. De wetgeving wist onvoldoende stemmen te behalen, door meningsverschillen over ethiek, bankzaken en de vraag hoe de snelgroeiende sector moet worden gereguleerd. De bitcoin daalde na het nieuws in waarde.

9 uur geleden
Parttimer met minimumloon levert netto in, stelt salarisplatform

AMERSFOORT (ANP) - Mensen die in deeltijd werken voor het minimumloon dreigen er in hun nettosalaris op achteruit te gaan. Dat meldt salaris- en hr-platform Youforce op basis van eigen berekeningen naar aanleiding van de Prinsjesdagplannen.

12 uur geleden
OpenAI werkt met Anthropic en Google samen aan veiligheid rond AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - ChatGPT-maker OpenAI werkt met zijn concurrenten Anthropic en Google DeepMind samen om veiligheidsproblemen rond kunstmatige intelligentie (AI) aan te pakken. De AI-bedrijven overleggen gezamenlijk over maatregelen, na groeiende bezorgdheid dat de technologie een bedreiging vormt voor de economie en veiligheid.

12 uur geleden
AEX eindigt Prinsjesdag lager, blik vooral op AI-zorgen en olie

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is op Prinsjesdag licht lager geëindigd. Beleggers hadden oog voor de begrotingsplannen die het kabinet dinsdag presenteerde, maar richtten de blik vooral op zorgen over de snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) en de stijgende olieprijzen. De chipbedrijven ASMI (min 1,2 procent) en ASML (min 0,7 procent) hoorden bij de dalers. Oliebedrijf Shell en maritiem oliedienstverlener SBM Offshore profiteerden van de hogere olieprijzen en voerden de stijgers in de Amsterdamse hoofdindex aan met plussen van 1,9 en 2,1 procent.

13 uur geleden