Krant: Amerikaans Lockheed Martin wil Britse satellietfabriek bouwen
BETHESDA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse defensieconcern Lockheed Martin is van plan om een satellietfabriek in het Verenigd Koninkrijk te bouwen, schrijft de Britse krant The Telegraph. Het zou voor het eerst zijn dat het concern een dergelijke faciliteit buiten de Verenigde Staten bouwt.
Het defensiebedrijf heeft leveranciers gezocht in de noordelijke stad Newcastle, een opkomende plaats voor ruimtetechnologie, zegt Paul Livingston, de baas van het bedrijf in het Verenigd Koninkrijk. Lockheed Martin is "bereid om een investering te doen die 2000 banen kunnen opleveren voor het Verenigd Koninkrijk".
Een nieuwe fabriek voor de productie van satellieten zou een nieuwe stap voorwaarts zijn voor de snelgroeiende ruimtevaartindustrie in het Verenigd Koninkrijk. Die heeft nu al een jaarlijkse waarde van omgerekend zo'n 19 miljard euro en is goed voor bijna 50.000 banen.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - Een honderdtal vluchten van EasyJet zijn zaterdag en zondag in Frankrijk geannuleerd wegens een aangekondigde staking van cabinepersoneel.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine minnen de handel uitgegaan. Beleggers hadden aandacht voor nieuwe macro-economische cijfers over Amerikaanse consumenten. Daaruit kwam onder meer naar voren dat de winkelverkopen in juli onverwachts waren gedaald vergeleken met de maand ervoor.
7 uur geledenDEURNE (ANP) - De elektrische bussenfabrikant Ebusco kampt nog altijd met financiële problemen. Het bedrijf meldt bij zijn halfjaarresultaten dat inspanningen om de situatie te verbeteren "betekenisvolle vooruitgang" laten zien, maar dat de financiële positie van Ebusco "sterk beperkt" blijft. Dit maakt het volgens Ebusco onzeker of het zijn bedrijfsactiviteiten nog wel kan blijven voortzetten.
7 uur geledenCARMEL-BY-THE-SEA (ANP) - Het Nederlandse sportwagenmerk Spyker heeft vrijdag in Californië zijn nieuwe sportwagen C8 Preliator XXV gepresenteerd. Daarmee wil ondernemer Victor Muller het merk dat enkele jaren weg is geweest opnieuw op de kaart zetten.
10 uur geledenHAMBURG (ANP) - De Duitse webshop About You is ook geraakt door het datalek bij CEVA Logistics. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door vakmedium Logistiek.nl. Eerder werd al bekend dat onder meer de Bijenkorf en bol.com last hebben van het incident.
10 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/RTR) - Shell mag niet meer zoeken naar olie en gas voor de Wild Coast, de oostkust van Zuid-Afrika. Dat heeft het Constitutioneel Hof van Zuid-Afrika vrijdag bepaald, waarbij een uitspraak uit 2024 van een lagere rechter werd vernietigd. Dit is een tegenslag voor de oliemaatschappij na een jarenlange juridische strijd met lokale gemeenschappen en milieuactivisten.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Fastned was vrijdag een van de winnaars op de aandelenbeurs in Amsterdam. De exploitant van snellaadstations voor elektrische auto's maakte deze week bekend dat het in de eerste helft van dit jaar een recordaantal nieuwe stations heeft geopend en werd positiever over de winstontwikkeling dit jaar.
12 uur geleden