Krant: alternatief plan voor openingsceremonie Spelen zonder fans
PARIJS (ANP) - De organisatie van de Olympische Spelen van Parijs werkt aan een alternatief plan voor als de openingsceremonie uit veiligheidsoverwegingen toch niet langs de Seine kan plaatsvinden. De sporters gaan dan per bus naar de voet van de Eiffeltoren, waarvandaan ze lopend de Pont d'Iéna over de rivier in de Franse hoofdstad zullen oversteken. Daar is dan geen publiek bij welkom. Dat melden bronnen aan de Franse krant Le Parisien.
De kans dat het alternatieve plan wordt gebruikt is echter klein, zeggen veiligheidsmedewerkers tegen de krant. Mocht de ceremonie op 26 juli om bijvoorbeeld een terreurdreiging niet voor honderdduizenden mensen op de Seine gehouden kunnen worden, is het waarschijnlijker dat de hele ceremonie wordt afgelast.
Het plan is om voor het eerst in de geschiedenis van de Spelen de openingsceremonie buiten een stadion te houden. Langs de route van 6 kilometer over de Seine zijn ruim 300.000 mensen welkom. Door het hoge dreigingsniveau voor een terreuraanslag in Frankrijk is niet iedereen gerust op een goed verloop.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Na de teambazen uit de Formule 1 hebben ook de F1-coureurs Max Verstappen aangewezen als beste coureur van het jaar. De Limburger won de prijs voor de vijfde keer op rij. Maandag werd Verstappen na een stemming onder de F1-teambazen ook al als winnaar uitgeroepen, voor de Britse wereldkampioen Lando Norris die bij beide verkiezingen als tweede eindigde.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.
18 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geëindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.
20 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.
21 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.
22 uur geleden