Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: Air France-KLM wil in 2022 kapitaalverhoging tot 2 miljard

Krant: Air France-KLM wil in 2022 kapitaalverhoging tot 2 miljard

PARIJS (ANP) - Air France-KLM heeft nog miljarden nodig om het eigen kapitaal te verhogen. Volgens de Franse zakenkrant Les Echos moet de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie dit jaar 1 miljard tot 2 miljard euro ophalen om de balans te versterken. Volgens ingewijden die het dagblad heeft gesproken heeft het concern in totaal nog 4 tot 6 miljard euro nodig om financieel gezond te worden.

Naast de Franse en Nederlandse staat moet Air France-KLM ook private beleggers overhalen om nieuwe aandelen in het bedrijf te kopen. Frankrijk heeft al een belang in het luchtvaartconcern dat dicht tegen de 30 procent aanzit. Boven die grens zou Parijs verplicht worden een openbaar bod te doen op het gehele bedrijf en daar heeft de regering geen zin in, waardoor de bewegingsruimte voor overheidssteun beperkt is.

Net als andere luchtvaartmaatschappijen leed Air France-KLM tijdens de coronacrisis gigantische verliezen. Het eigen vermogen is miljarden euro's negatief. Dat betekent dat de schulden de waarde van alle eigen bezittingen fors overschrijden. Nederland en Frankrijk verstrekten in 2020 leningen en kredietgaranties van in totaal 10,4 miljard euro. De Fransen kwamen in april vorig jaar met nog eens 4 miljard euro aan financiële steun.

Air France-KLM wilde niet direct reageren op vragen van Les Echos.

Meer uit Financieel

Paramount Skydance sluit overnamedeal met Warner Bros.

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.

4 uur geleden
BMW roept opnieuw honderdduizenden auto's terug om brandgevaar

MÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd opnieuw honderdduizenden auto's terug vanwege mogelijk brandgevaar. Hierdoor zijn mogelijk 337.374 voertuigen getroffen, werd vrijdag bekend via een publicatie in de database van de Duitse transportautoriteit KBA.

4 uur geleden
Paramount Skydance wint op Wall Street na overnamebericht Warner

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance won vrijdag op de aandelenbeurzen in New York. Persbureau Reuters meldde op basis van een audiofragment dat branchegenoot Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount ter waarde van 110 miljard dollar. Het aandeel steeg 20,8 procent.

4 uur geleden
Reuters: Warner Bros. stemt in met overname door Paramount

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.

5 uur geleden
KPN eist dat Ziggo stopt met 'misleidend gebruik' term glasvezel

DEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.

8 uur geleden
Chipbedrijven stijgen op Damrak na forse verliezen

AMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.

9 uur geleden
Odido wil niet zeggen of data slachtoffers stalking zijn gelekt

DEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.

9 uur geleden