Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: Air France-KLM wil in 2022 kapitaalverhoging tot 2 miljard

Krant: Air France-KLM wil in 2022 kapitaalverhoging tot 2 miljard

PARIJS (ANP) - Air France-KLM heeft nog miljarden nodig om het eigen kapitaal te verhogen. Volgens de Franse zakenkrant Les Echos moet de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie dit jaar 1 miljard tot 2 miljard euro ophalen om de balans te versterken. Volgens ingewijden die het dagblad heeft gesproken heeft het concern in totaal nog 4 tot 6 miljard euro nodig om financieel gezond te worden.

Naast de Franse en Nederlandse staat moet Air France-KLM ook private beleggers overhalen om nieuwe aandelen in het bedrijf te kopen. Frankrijk heeft al een belang in het luchtvaartconcern dat dicht tegen de 30 procent aanzit. Boven die grens zou Parijs verplicht worden een openbaar bod te doen op het gehele bedrijf en daar heeft de regering geen zin in, waardoor de bewegingsruimte voor overheidssteun beperkt is.

Net als andere luchtvaartmaatschappijen leed Air France-KLM tijdens de coronacrisis gigantische verliezen. Het eigen vermogen is miljarden euro's negatief. Dat betekent dat de schulden de waarde van alle eigen bezittingen fors overschrijden. Nederland en Frankrijk verstrekten in 2020 leningen en kredietgaranties van in totaal 10,4 miljard euro. De Fransen kwamen in april vorig jaar met nog eens 4 miljard euro aan financiële steun.

Air France-KLM wilde niet direct reageren op vragen van Les Echos.

Meer uit Financieel

Onderzoek: mkb'ers terughoudend met investeringen

UTRECHT (ANP) - Mkb-ondernemers in Nederland zijn terughoudend met het doen van investeringen. Dat komt naar voren uit onderzoek naar meer dan 7000 jaarrekeningen van bedrijven door SRA, de grootste vereniging van accountantskantoren werkzaam voor het mkb.

4 minuten geleden
Tientallen reizigers Transavia missen vlucht door rijen Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol was in de nacht van zaterdag op zondag sprake van lange rijen voor de incheckbalies van Transavia. Tientallen mensen hebben daardoor hun vlucht gemist, bevestigt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving door De Telegraaf.

1 uur geleden
Iraakse premier naar VS voor olie- en gasdeals

BAGDAD (ANP/RTR) - De Iraakse premier Ali al-Zaidi brengt maandag een bezoek aan Washington om de banden met de Verenigde Staten aan te halen. Naar verwachting gaan de landen ook olie- en gasdeals tekenen als onderdeel van een breder streven naar samenwerking op het gebied van economie, handel en investeringen.

2 uur geleden
Baas Volkswagen denkt fabriekssluitingen te kunnen voorkomen

BERLIJN (ANP/DPA) - Topman Oliver Blume van autoconcern Volkswagen stelt dat de autofabrikant fabriekssluitingen kan voorkomen bij de uitvoering van de geplande kostenbesparingen. "Er zijn slimmere oplossingen dan het sluiten van fabrieken", heeft Blume zondag gezegd in een interview met de Duitse krant Bild am Sonntag.

5 uur geleden
Grote Indiase bank schrapt duizenden banen

MUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - De HDFC Bank, een van de grootste banken van India, heeft duizenden banen geschrapt. Uit het dit weekend verschenen jaarverslag van de bank kwam naar buiten dat het personeelsbestand in het boekjaar tot en met maart met ruim 3300 is gekrompen. Vooral administratief en ondersteunend personeel moest vertrekken. Hun totaal nam met meer dan 8000 af. Op andere plekken binnen het concern werden ook weer mensen aangenomen.

6 uur geleden
Topvrouw Daimler: vrachtwagenindustrie in gevaar door CO2-regels

STUTTGART (ANP) - De Europese vrachtwagenindustrie wordt in haar voortbestaan bedreigd. Daarvoor waarschuwt Karin Rådström, topvrouw van truckbouwer Daimler, zondag in een interview met het Duitse persbureau dpa. "Als de CO2-regelgeving niet wordt aangepast, zet Europa het concurrentievermogen van zijn vrachtwagenindustrie op het spel."

8 uur geleden
Bloomberg: EU wil bedrijven helpen bij beperken banden met China

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie werkt aan een 'solidariteitsinstrument' om bedrijven te ondersteunen die hun toeleveringsketens voor kritieke grondstoffen verleggen, zodat ze minder afhankelijk worden van China. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

1 dag geleden