Krant: Air France-KLM wil in 2022 kapitaalverhoging tot 2 miljard
PARIJS (ANP) - Air France-KLM heeft nog miljarden nodig om het eigen kapitaal te verhogen. Volgens de Franse zakenkrant Les Echos moet de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie dit jaar 1 miljard tot 2 miljard euro ophalen om de balans te versterken. Volgens ingewijden die het dagblad heeft gesproken heeft het concern in totaal nog 4 tot 6 miljard euro nodig om financieel gezond te worden.
Naast de Franse en Nederlandse staat moet Air France-KLM ook private beleggers overhalen om nieuwe aandelen in het bedrijf te kopen. Frankrijk heeft al een belang in het luchtvaartconcern dat dicht tegen de 30 procent aanzit. Boven die grens zou Parijs verplicht worden een openbaar bod te doen op het gehele bedrijf en daar heeft de regering geen zin in, waardoor de bewegingsruimte voor overheidssteun beperkt is.
Net als andere luchtvaartmaatschappijen leed Air France-KLM tijdens de coronacrisis gigantische verliezen. Het eigen vermogen is miljarden euro's negatief. Dat betekent dat de schulden de waarde van alle eigen bezittingen fors overschrijden. Nederland en Frankrijk verstrekten in 2020 leningen en kredietgaranties van in totaal 10,4 miljard euro. De Fransen kwamen in april vorig jaar met nog eens 4 miljard euro aan financiële steun.
Air France-KLM wilde niet direct reageren op vragen van Les Echos.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met flinke verliezen gesloten. Dat maakte het de vierde week op rij dat Wall Street lager is geëindigd. Beleggers blijven zich zorgen maken over de Iranoorlog. Afgelopen nacht voerde Iran opnieuw vergeldingsaanvallen uit op Golfstaten en Israël voerde vrijdag weer aanvallen uit op Iran.
33 minuten geledenBAGDAD (ANP/RTR) - Irak kan de meeste ruwe olie niet meer exporteren vanwege de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz. Het land roept daarom overmacht uit voor alle olievelden die ontwikkeld zijn door buitenlandse oliemaatschappijen. Dat melden bronnen binnen het Iraakse ministerie van Olie aan persbureau Reuters.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën heeft de Europese Commissie opgeroepen snel met een voorstel te komen om de "crisiswinsten" in de energiesector in te zetten om consumenten te helpen. De prijzen voor onder meer olie en gas zijn flink gestegen sinds de Iranoorlog. Daardoor is bijvoorbeeld tanken duurder geworden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is met een nieuwe verliesbeurt het weekend ingegaan. Vrijdagochtend herstelde de belangrijkste graadmeter in Amsterdam wat van het verlies van 2,2 procent een dag eerder, maar die plus veranderde gedurende de dag in een min van 1,6 procent tot 961,62 punten. De aanhoudende zorgen over de oorlog in Iran drukten op het sentiment van beleggers wereldwijd.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De topman van Pinterest heeft wereldleiders opgeroepen om sociale media te verbieden voor kinderen onder de zestien jaar. "Als zowel bestuurder als ouder geloof ik dat we eerlijk moeten zijn: sociale media zoals ze nu bestaan, zijn niet veilig voor kinderen onder de zestien", schreef Bill Ready op LinkedIn.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Shell verwacht dat het ongeveer een jaar duurt voordat zijn beschadigde energiefaciliteit in Qatar volledig is gerepareerd. Dat meldt het olie- en gasconcern vrijdag.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt de maatregelen die het Internationaal Energieagentschap (IEA) voorstelt om olie en gas te besparen "vooral voor veel andere landen relevant". Dat heeft minister-president Rob Jetten gezegd tijdens zijn persconferentie na afloop van de wekelijkse ministerraad. Hij wees erop dat Nederland de afgelopen jaren al heel veel aan energiebesparing heeft gedaan.
5 uur geleden